اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
13 بهمن 1397 13 بهمن 1397
19:55 19:55

برگزاری نشست استاندار تهران با جمعی از کارکنان معاونت‌ها/ استانداری تهران، نقش حاکمیتی بی‌بدیلی در پایتخت نظام دارد

بندپی با بیان اینکه استانداری تهران نقش حاکمیتی بی‌بدیلی در پایتخت نظام دارد که متاسفانه این نقش در سال‌های اخیر در استان تهران کمرنگ شده است، گفت: یکی از اصلی‌ترین محورهای اقدامات دولت تدبیر و امید، تحقق عدالت در جامعه است.

هدف دشمن، ناامید کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام است

به گزارش سلام نو، انوشیروان محسنی بندپی در این نشست صمیمی، ضمن شنیدن مطالبات و دغدغه‌های کارکنان و کارشناسان استانداری، در جریان آخرین روند پیگیری این مسائل از سوی حوزه‌های ذیربط قرار گرفته و دستوراتی را برای تسریع در این روند صادر کرد.

وی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر، دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴ دهه اخیر را چشمگیر توصیف کرده و اقدامات توسعه‌ای در روند آن را ارزشمند دانست.

استاندار تهران ادامه داد: اقداماتی نظیر برخورداری نقاط مختلف کشور از توسعه راه‌های روستایی، ایجاد بستر تامین آب آشامیدنی سالم برای همه اقشار، گازرسانی به نقاط دورافتاده و مواردی از این دست، همه به برکت انقلاب اسلامی با پشتوانه مردمی رخ داد که همواره پای انقلاب خود ایستاده و پاسداشت خون شهدا بودند.

وی افزود: در وهله پیش از انقلاب، بالغ بر ۱۵۶ هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل بودند و اکنون با اهتمام ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به امر دانش و اندیشه، حدود ۴ و نیم میلیون نفر دانشجو داریم که انصافا باید این مهم را آمار ارزنده‌ای دانست.

استاندار تهران اضافه کرد: چرا که هنوز از یادها نرفته که پزشکان هندی و بنگلادشی در این کشور به انجام امر طبابت می‌پرداختند و امروز پس از گذشته ۴ دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی، نه تنها در کشور از این حضور بی‌نیاز هستیم، بلکه مردم بسیاری از کشورها نیز برای انجام امور درمانی خود به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ایران مراجعه کرده و تحت درمان پزشکان و متخصصان حاذق ایرانی قرار می‌گیرند.همچنین مایه سرافرازی است که امروز در تامین و تولید بیش از ۹۸ درصد داروهای اساسی، خودکفا هستیم.

محسنی بندپی ضمن اشاره به توطئه‌های دشمنان انقلاب نیز اظهار داشت: توطئه‌های استکبار جهانی و در راس آن دولت آمریکا در همه سال‌های پس از انقلاب ادامه داشته و اکنون به مرحله‌ای خاص رسیده است. چراکه دشمن امروز به دو اهرم تحریم و جنگ روانی به صورت توامان وارده میدان شده و در نظر دارد تا با ناامید کردن مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی، ملت را از پشتیبانی نظام و انقلاب مایوس کند. البته بدون تردید مردم می‌توانند در سایه امید، انسجام، همدلی و وحدت از این هجمه‌ها عبور کرده و به مقابله با توطئه‌ها بپردازند.

وی به اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم اشاره و تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین محورهای اقدامات دولت تدبیر و امید، تحقق عدالت در جامعه است. در همین راستا و به عنوان نمونه در مقطع پیش از وقوع انقلاب اسلامی، بالغ بر ۳۳ درصد از آحاد جامعه، مورد حمایت بیمه قرار داشتند و این رقم اکنون و به‌‌‌خصوص پس از اجرای طرح بیمه همگانی در دولت یازدهم و دوازدهم به بالای ۹۸ درصد رسیده است. به هر ترتیب، عدالت وقتی معنی پیدا خواهد کرد که بتوانیم، مشکلی از مشکلات مردم را حل کرده و رفاه عمومی را در جامعه گسترش دهیم.

استاندار تهران ضمن ارزشمند دانستن توجه به نیروی انسانی در امور مختلف خاطرنشان کرد: در دنیای امروز، نیروی انسانی هر سازمان به عنوان ارزشمندترین سرمایه آن تلقی می‌شود. توجه به این سرمایه است که نهایتا به تعالی هر نهاد، کشور و سرانجام، کل کشور منجر می‌شود. در همین راستا، باید تلاش کنیم تا کارایی سازمان‌ها را با افزایش بهره‌وری از طریق توجه به نیروی انسانی بالا ببریم.

محسنی بندپی ضمن گلایه از تضعیف جایگاه نهادهای حاکمیتی در استان ابراز داشت: استانداری تهران، نقش حاکمیتی بی‌بدیلی در پایتخت نظام دارد که متاسفانه این نقش در سال‌های اخیر در استان تهران کمرنگ شده است. بر همین اساس، یکی از وظایف ما این است که جایگاه این نهاد را به عنوان نمایندگی عالی دولت در استان تهران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام، تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: در کنار احیای شان و جایگاه استانداری است که می‌توانیم، مطالبه‌‌‌خواهی را در ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای استان با قدرت و شدت بیشتری دنبال کنیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

لایحه دهیاری‌ها به دولت ارسال شد

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور از ارسال لایحه دهیاری‌ها پس از ...

دولت خیلی تحت فشار منتقدان برجام در داخل کشور است

یک عضو فراکسیون امید مجلس افزود:  در دولت روحانی با ظرافت عمل می‌شود و تمامی جوانب را...

حمایت از قشر ضعیف و متوسط جامعه برای خانه دار شدن از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است

وزیر مسکن و شهر سازی افزود: پرونده مسکن مهر به طور کامل بسته شده است.

آماده باش تمامی دستگاه‌های استان تهران برای برگزاری روز قدس

استاندار تهران گفت: با توجه به حساسیت مهمی که روز قدس دارد، کلیه نیروی‌های امدادی و ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news