اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
14 بهمن 1397
13:10

تندگویان: پس از جنگ هیچ توجهی در به کارگیری جوانان نداشته ایم

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب جوانان بود ولی متاسفانه پس از جنگ در موضوع به کار گیری جوانان غفلت کرده ایم.
تندگویان: مؤسسه فیلترینگ فضای مجازی راه بیندازید

به گزارش سلام نو، محمدمهدی تندگویان در نشست بازخوانی چهل سال حضور جوانان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه حوزه جوانان چند بحث کلی دارد و یک بحث اساسی این است که وقتی بحث جوانان را می‌کنیم تنها با یک وزارتخانه طرف نیستیم، افزود: این طور نیست که کل مسئولیت حوزه مربوط به یک وزارتخانه باشد، با بخشی طرف هستیم که امروز جایگاه مدیریتی که به آن تعلق دارد جایگاه واقعی و درستش نیست.

او با بیان اینکه لازم بود در مجلس اتفاقاتی برای تفکیک این وزارتخانه بیفتد، اما تفکیک وزارت ورزش از معاونت جوانان شکل نگرفت، اظهار کرد: شاید وقوع تفکیک کمک اساسی به حوزه جوانان می‌کرد. در حوزه جوانان با ٣٣ دستگاه طرفیم که شرح وظایف جداگانه و اعتبارات مجزایی دارند، این در حالیست که عملکرد ما محدود به یک معاونت در یک وزارت‌خانه است و نمی‌توانیم در بحث بودجه وارد شویم یا نظارت کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه قانون تسهیل ازدواج مربوط به قبل از تشکیل این نهاد بوده است، توضیح داد: به رغم اینکه چیزی به شکل قانون و مکتوب به معاونت ابلاغ نشده وارد آن شدیم. خود ما هم جزومعترضان هستیم و معتقدیم این قانون نیاز به بازنگری دارد.

تندگویان با بیان اینکه وظیفه اشتغال و مسکن جوانان سال‌هاست مغفول مانده و عملکرد مناسبی نداشته است، گفت: انقلاب اسلامی انقلاب جوانان بود. وقتی انقلاب شکل گرفت در همه مراحل جوانان بودند که مبارزه کردند، شکنجه شدند، سال‌ها زندان را تحمل کردند. اول انقلاب جوانان انقلابی توانستند جایگاه‌های خوبی را به دست بیاورند و عرضه‌های کلان و خرد مدیریتی یا حتی نظامی در اختیار جوانان بود. آنها ٨ سال جنگ را اداره کردند و حتی یک وجب از خاک ایران را ندادند در واقع آنها با دست خالی مقاومت کردند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: از دوره بعد جنگ و دوره سازندگی برهه‌ای از جوانان غفلت کردیم. این جوانان وارد تحصیل شدند اما به کار گرفته نشدند. چراکه دولت‌ها دنبال تحولات بعد از جنگ بودند و به تغییر نسل مدیریت بی‌توجهی شد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

باید دشمن را در باورهایش شکست داد تا دچار تزلزل در اراده و تصمیم شود

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: برای تهدید و جنگ با هیچ کشوری پیشگام نخواه...

با افزایش قدرت بازدارندگی خود اجازه نمی‌دهیم جنگی رخ دهد

امیر حاتمی تصریح کرد: ما برای حفاظت از صلح و امنیت در منطقه با  افزایش قدرت دفاعی و ب...

ظریف: تفکر مبتنی بر قدرت، سلطه و استفاده از سلاح‌های مخرب را به تفکر گفت و گو تبدیل کنیم

وزیر امور خارجه گفت: خشونت در خانه و جامعه، کشور و جهان برای هیچ کس امنیت نمی‌آورد ب...

نایب رئیس مجلس : به جوانان اعتماد بیشتری داشته باشیم

پزشکیان گفت که امیدواریم با اتکا به نیروی جوانان ارائه هر گونه اطلاعات اشتباه را کاهش...

دیدگاه خود را بنویسید