اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 05 فروردین 1398
14 بهمن 1397
19:00

امیر حاتمی: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نماد وحدت، همدلی و مدیریت جهادی در کشور است

وزیر دفاع با بیان اینکه برای ارتقا توان دفاعی‌مان از هیچ کشوری و قدرتی هراس به خود راه نخواهیم دادگفت: با شجاعت به پیشرفت‌هایمان ادامه می دهیم.

برای ارتقا توان دفاعی‌ از هیچ قدرتی هراس نداریم

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: در ایام چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ورود به دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی را جشن می‌گیریم که بیش از پیش آثار و ثمرات آن بر همه ملت ایران و جهانیان آشکار شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به دستاوردهای متعدد در سایه پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: پیشرفت‌های متعدد ایران در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی، فناورانه، اجتماعی، علوم انسانی و پزشکی از جمله این دستاوردها بوده است. برهمگان واضح و مبرهن است که برجسته‌ترین این پیشرفت‌ها، اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در عرصه دفاع و نیروهای مسلح روی داده است.

وی با بیان اینکه کارکنان ارتش خود را فدائیان انقلاب، میهن، مردم و ولایت فقیه می‌دانند، افزود: به برکت انقلاب اسلامی، کشورمان دارای ارتشی حزب‌اللهی، انقلابی، کارآمد و به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا، شجره طیبه است که با داشتن فرماندهان و کارکنان ولایی، مومن، متدین و جهادی و پرتلاش در سطوح مختلف از دل آحاد ملت مسلمان ایران اسلامی شکل گرفته است و خود را فدائیان انقلاب، میهن عزیزمان، مردم و ولایت فقیه می‌دانند.

امیر سرتیپ حاتمی به شکل‌گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی، ملت عزیزمان حامی دیگری یافته است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای حفظ و تأمین امنیت آنان در دوردست‌ها جانفشانی می‌کنند و با دارا بودن فرماندهان و کارکنان شجاع، دلسوز و مخلص به عهدی که با خدا و ملت بسته‌اند، پایبندند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: از سوی دیگر بسیج سرافراز، بدون چشمداشت در همه عرصه‌های امنیت عمومی، مردم پایه تا محرومیت‌زدایی، سازندگی و ارائه خدمات اجتماعی حضور فعال و سازنده دارد و در خدمت کشور عزیزمان است.

وی یادآور شد: مردم همیشه بصیر ایران، بصیرتر از همه دوران‌ها در کنار نظام اسلامی و نیروهای مسلحشان هستند و اطمینان دارند که سربازان آنان در ارتش عزتمند جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران مقتدر انقلاب اسلامی ایران و بسیج همیشه در صحنه، نیروی انتظامی زحمتکش هر روز آماده‌تر از گذشته نسبت به دفاع از ملت شریف ایران، انقلاب اسلامی، میهن عزیز و آرمان های بلند و مقدس انقلاب و امام راحل و اسلام ناب محمدی هستند و در این راه آرام و قرار ندارند.

امیر سرتیپ حاتمی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را نماد وحدت، همدلی و مدیریت جهادی در کشور دانست و تاکید کرد، نیروهای مسلح توانسته‌اند در دوران‌های مختلف با تأسی به راه امام راحل و شهدای گرانقدر در عرصه‌های مختلف علمی، فناوری، رزمی و پشتیبانی از شرایط دشوار تحمیلی دشمن عبور کنند و به قله‌های سرافرازی دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار همه نیروهای مسلح جانفشان، به برکت انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبان نیروهای مسلح با ظرفیت بسیار بالای علمی، فناوری و دانشمندی، خود را متعهد به تجهیز این نیروها به جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های رزمی و حمایت از خانواده‌های نیروهای مسلح می‌داند و در این راه تلاش پرثمری را از خود نشان داده و در آینده نیز درخشان‌تر از گذشته خواهد بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تقارن جشن پیروزی چهلمین سال انقلاب اسلامی با رسوایی اسکتبار جهانی از ثمرات بسیار مهم بین‌المللی اشاره کرد و یادآور شد: بعد از این مدت، حقانیت کلام و شعار ملت شریف ایران برای جهانیان مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن و عهدشکنی، دشمنی، کینه‌توزی و شیطان بزرگ بودن، موکداً آشکار شد و به جهانیان بیش از پیش اثبات شد که ملت ایران دوستدار صلح و ثبات در جهان است.

امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: به ملت عزیز ایران این اطمینان را می‌دهیم که برای دفاع از آنان و سرزمینمان و آرمان‌های امام و شهدا و در اطاعت از فرمان معظم کل قوا ذره‌ای عقب نشینی نخواهیم داشت و برای عمل به این عهدمان و برای ارتقا توان دفاعی‌مان از هیچ کشوری و قدرتی هراس به خود راه نخواهیم داد و با شجاعت و همدلی ملت، دولت و جوانان و ظرفیت‌های علمی کشورمان به پیشرفت‌هایمان ادامه خواهیم داد.

/مهر

اخبار مرتبط

قوه قضائیه با رانت خواران برخورد کند

یک نماینده مجلس دهم گفت: معشیت نیروهای مسلح با کمبود بودجه مواجه است باید اقدامات بیش...

پیگیری وضعیت مرزبانان ربوده شده یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح است

 فرمانده مرزبانی کشور وضعیت مرزبانان ربوده شده در مرز پاکستان را تشریح کرد.

سردار صفوی: راهبرد امریکایی ها ظلم ، آدم کشی و زور است

  مشاورعالی نظامی رهبر معظم انقلاب گفت:استکبار جهانی دشمن اسلام ناب ایران اسلامی است ...

نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود/ دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:  در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد ...

دیدگاه خود را بنویسید