اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
14 بهمن 1397
19:30

پزشکیان: مجلس مشکلات معلمان را حل کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس مشکلات معلمان را حل کند، گفت: در بخش آموزش و پرورش می‌توانیم بهتر عمل کنیم چرا که جامعه و مملکت را معلمان می‌سازند.

پزشکیان: امروز در شعب ابیطالب هستیم و باید سفره مردم و مسئولان یکی باشد

به گزارش سلام نو، مسعود پزشکیان عصر امروز در همایش 40 سالگی انقلاب، آموزش و پرورش و سرمایه اجتماعی در سالن اجتماعات بانک ملی استان همدان با بیان این که در دوران قبل و پس از انقلاب اقشار مختلف مردم گوش به فرمان امام(ره) بودند اظهار داشت: دلیل این گوش به فرمان بود صداقت بنیانگذار انقلاب بود و مردم ایمان را در وجود ایشان احساس می‌کردند.

وی افزود: ما با پیروزی انقلاب قدرت بزرگی را به رهبری امام(ره) از منطقه بیرون کردیم و وقتی آمریکا دید که چنین تفکر مستقلی در حال شکل‌گیری است به نحو مختلف به دنبال ضربه زدن و جلوگیری از شکل‌گیری آن بودند.

مهمترین سخنان مسعود پزشکیان بدین شرح است:

*درگیری‌های قومیتی اول پیروزی انقلاب، اقدامات منافقین، کودتا، حمله صدام به ایران و حالا جنگ اقتصادی اقدامات آمریکا و دشمنان علیه تفکر انقلاب اسلامی بود که انسان‌های بطن‌داری را از ما گرفت؛ انسان‌هایی که به امام، انقلاب و ارزش‌ها باور داشتند و جانشان را در این راه فدا کردند و شهید شدند.

*بسیاری رفتند که ایران مستقل باشد و جلوی احدی سرخم نکنند و آنهایی که ماندند باید کاری کنند عدالت و حق معامله نشود.

* تمام دعوا سر عدالت است.  به عنوان مثال در نظام پرداختی‌ها عدالت وجود ندارد و بدترین مکانیسم پرداختی را داریم. یک دکتر داخلی قلب در بیمارستاهای دولتی حداقل 60 میلیون تومان درآمد دارد و در بیمارستان‌های خصوصی چند صد میلیون تومان اما حقوق یک معلم که سازنده است چند میلیون بیشتر نیست.

* به نظرم در شرایط کنونی خدا دارد ما را  امتحان می‌کند که چقدر در گفتار و رفتار صادق بودیم و حالا که به قدرت رسیدیم نباید پول بیشتری بگیریم و دیگری کمتر بگیرد.

*در زمانی که وزیر بهداشت شدم بدترین نوع گرفتن سرانه بیمه در کشور حاکم بود،  از همه اقشار از غنی گرفته تا فقیر 2 هزار و 500 تومان سرانه بیمه می‌گرفتیم در حالی که در همه جای دنیا نسبت به حقوق درآمد سرانه بیمه و مالیات دریافت می‌شود. کسی که حقوق بیشتری می‌گیرد بیشتر پرداخت می‌کند و کسی که درآمد کمتری دارد کمتر.

* اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی پایدار بماند و در مقابل دشمنان و زیاده خواهان سرخم نکنیم باید با مردم صادق باشیم و برای اجرای عدالت تلاش کنیم. مردم پای عدالت و انصاف ایستادند و همه مشکلات را تحمل می‌کنند. آنها با زیاده‌خواهانی که سفره‌ای برای خود پهن کرده‌اند مشکل دارند.

*باید به کسی رسیدگی کنیم که نیاز بیشتری دارد. حاکمیت و نظام باید به کسی برسد که از پس هزینه‌های روزمره‌اش برنمی‌آید و صدایش به جایی نمی‌رسد. مثلا به جای آن که گوشت را در تهران بخش کنیم برویم در مناطق محروم پخش کنیم. بودجه‌ها باید در مناطق محروم هزینه شود.

*اگر مردم بدانند مسئولان به فکر آنها هستند پای نظام می‌مانند و تاکنون هم مانده‌اند، دهه فجر یادآور این است که کجا بودیم و کجا هستیم. نگاهی بیاندازیم به پشت سر و ببینیم راه کجا بود و از آن منحرف نشویم و اگر شدیم راه درست را جایگزین کنیم.

*دولت، مجلس، قوه قضائیه و مردم همه باید سر یک سفره بنشینند. نه این که هر کسی برای خود یک سفره جدا پهن کند و به فکر مجموعه خود باشد.

*دشمنان انقلاب همه راه‌ها را بسته‌اند و در محاصره هستیم، در شعب ابیطالب هم همه مسلمانان گرسنه و در محاصره بودند اما سفره و قوت رسول خدا(ص)، حمزه عموی پیامبر و بلال با همه مردم یکی بود.

*امروز هم در شعب ابیطالب هستیم و باید قوت و سفره مردم و مسئولان یکی باشد. اگر همه در مشکل و سختی باشند و تحریم‌ها را یکسان احساس کنند در کنار هم مقابل دشمن می‌ایستیم.

* نامه حضرت علی( ع)  به مالک اشتر  منشور حکومت اسلامی است،علی(ع) به مالک دستور می‌دهد با مردم انصاف داشته باش همان طور که با خودت و قومت رفتار می‌کنی با مردم رفتار کن که اگر نکردی به خودت و به مردم ظلم کردی و هیچ چیز جز ظلم پایه‌های حکومت را لرزان نمی‌کند.

*زمانی که وزیر بودم برخی در دولت می‌گفتند آموزش و پرورش و بهداشت هزینه است و بر روی تولید سرمایه‌گذاری کنید در حالی که چیری که انسان را می‌سازد آموزش است نه آهن پاره.

* اگر در انرژی هسته‌ای به این درجه رسیدیم به دلیل وجود دانشمندانی بود که آموزش دیدند و پرورش یافتند. انسان‌ها را باید ساخت و انسان را آموزش و پرورش می‌سازد.

* بپذیریم که در بخش آموزش و پرورش می‌توانیم بهتر عمل کنیم. جامعه و مملکت را معلمان می‌سازند و ما وظیفه داریم در مجلس به مشکلات آنها توجه کنیم.

/خبرانلاین

اخبار مرتبط

پزشکیان: آدمهايی كه مي گويند بهFATF نپيونديم كساني هستند كه مسئوليتي ندارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخي كه مجري نيستند مي گويند ما بدون پيوستن به FATFم...

مجلس مصمم به رونق تولید است

زرآبادی گفت: امسال در حوزه تسهیلات به بخش صنایع تصمیمات مناسبی از سوی مجلس اتخاذ شده ...

پیژامه ویژه نمایندگان چه ویژگی‌هایی دارد؟

«شهرونگ» در سوژه طنز خود به استراحت نامتعارف ذوالقدر در مجلس پرداخته است.

تشکیل فراکسیون مقابله با تحریم آمریکا

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون مقابله با تحریم آمریکا در مجلس ش...

دیدگاه خود را بنویسید