اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 27 خرداد 1398
15 بهمن 1397 15 بهمن 1397
09:53 09:53

انتقاد یک نماینده از برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت

یک نماینده مجلس در جلسه رای اعتماد وزیر بهداشت پیشنهادی دولت گفت: رهبری توصیه ای را به بخش سلامت داشتند و فرمودند که بکوشید بیماران و اطرافیان آنها دغدغه نداشته باشند آیا بخش بهداشت و درمان ما به این سمت رفته است.

به گزارش سلام نو،«محمد حسین فرهنگی» امروز در جلسه بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزیر پیشنهادی مجلس به عنوان نخستین مخالف صحبت کرد.
وی اظهارداشت: این وزیر پیشنهادی سوابق ارزشمندی را در گذشته داشته است که امیدواریم امروز با رایی که از نمایندگان مجلس می گیرد در ادامه موفق باشد.
وی ادامه داد: رهبری توصیه ای را به بخش سلامت داشتند و فرمودند که بکوشید بیماران و اطرافیان آنها دغدغه نداشته باشند آیا بخش بهداشت و درمان ما به این سمت رفته است.
این نماینده اصولگرای مجلس دهم این سوال را مطرح کرد که وزیر پیشنهادی بهداشت برای اصلاح شرایط و هدایت بخش سلامت به سمت مردم و حل مشکلات به جای متورم کردن هزینه ها چه راهکارهایی دارید؟
فرهنگی با بیان این که یکی از مشکلات بخش سلامت پیشگیری ها است، افزود: سازمان غذا و دارو داریم اما در سال های گذشته بسیار ناموفق بوده است و این عملکرد نادرست باعث شده که اختلالات جسمی فراوانی برای مردم ایجاد شود و سرطان در کشور زیاد شود.
وی ادامه داد: در درمان هم موفقیت های زیادی وجود نداشته است و آزمایش های کنترل و کیفیت غذا درست انجام نمی شود . دسترسی منابع مورد نیاز مردم در بخش غذا پایین است. بیماری های قلبی و عروقی که توسعه پیدا کرده عمدتا ریشه در تغذیه دارد، برای اصلاح این ایرادها چه برنامه موثری این وزیر پیشنهادی دارید.
نماینده مردم تبریز در مجلس همچنین گفت: بودجه بخش بهداشت و درمان از 12 هزار میلیاردتومان به 38 هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی بیش از سه برابر شده است اما آیا آثاری را که این سه برابر شدن باید در سلامت خود را نشان می داد، گذاشته است.
وی یادآور شد: قرار بود که افزایش بودجه برای تامین دارو وسایل پزشکی باشد اما بیش از 80 درصد آن صرف هزینه های پرسنلی شده است.اخبار مرتبط

icon news

ادامه ناکامی‌های اصلاح‌طلبان در مجلس

بیشتر کمیسیون ها در تسخیر اصولگرایان است و به نظر می رسد در ماه های پایانی مجلس اصلاح...

۷۰ درصد بودجه متعلق به شرکت های دولتی است

نماینده مردم محلات افزود:  وضعیت بازنشسته ها هم به سروسامان نرسیده است، آنها از یکجا ...

تصویب کلیات طرح مربوط به شفاف‌سازی بودجه شرکت‌های دولتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی  کلیات طرح مربوط به شفاف‌سازی بودجه شرکت‌های دولتی را تصو...

هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور را بشناسید

انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس برگزار و اعضای جدید آن مشخص...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news