اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
15 بهمن 1397
11:16

واکنش نخست وزیر سابق عراق به اظهارت ترامپ درباره ایران

حیدر العبادی، نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به سخنان اخیر تراکه اینگونه اظهارات به روابط میان واشنگتن و بغداد آسیب می‌رساند.

العبادی

نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر حضور نیروهای آمریکایی در عراق "برای زیرنظر داشتن ایران" گفت که اینگونه اظهارات به روابط میان واشنگتن و بغداد آسیب می‌رساند.

به گزارش سلام نوبه نقل از السومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به سخنان دونالد ترامپ گفت: ما اظهارت رئیس جمهور آمریکا مبنی بر بقای نیروهای آمریکایی در عراق به منظور زیر نظر داشتن ایران را نمی‌پذیریم و از دولت آمریکا می‌خواهیم که در اینگونه اظهارات تنش‌زا تجدیدنظر کند زیرا منجر به آسیب رساندن به روابط میان بغداد و واشنگتن می‌شود.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ به تازگی گفته است که نیروهای این کشور برای زیر نظر داشتن ایران در عراق می‌مانند، او گفته است: تمام چیزی که می‌خواهم این است که نظارت کنم. ما یک پایگاه غیر قابل باور و گران قیمت در عراق ساخته‌ایم. این پایگاه به خوبی برای کنترل و نظارت بر نقاط مختلف منطقه پر از مشکل خاورمیانه تعبیه شده است. ایران کشوری شرور است که افراد زیادی را می‌کشد. می‌خواهیم حواس‌مان به ایران باشد، چون ایران مشکل واقعی است. بنابراین در عراق می‌مانیم تا آنها را زیر نظر داشته باشیم.

اخبار مرتبط

رایزنی جهانگیری و عادل عبدالمهدی

معاون اول رییس جمهور گفت: پیش از حمله گروه تروریستی داعش به عراق تعداد زیادی از شرکت ...

نخست وزیر عراق به دیدار رهبر انقلاب رفت

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق با رهبر انقلاب دیدار کرد.

روحانی به صورت رسمی از نخست وزیر عراق استقبال کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز شنبه به طور رسمی از "عادل عبدالمهدی" ...

به رسمیت شناختن تسلط اسرائیل بر بلندی‌های جولان جنبه انتخاباتی دارد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  اظهار کرد: ترامپ می‌خواهد نظر لابی صهیون...

دیدگاه خود را بنویسید