اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
16 بهمن 1397
10:55

رشد بخش دفاعی ایران با 40 سال پیش قابل قیاس نیست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رشد ملت ایران در قیاس با چهل سال گذشته قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست و این پیشرفت در نیروهای مسلح چشمگیرتر است. در بخش دفاع وضعیت فعلی ما با گذشته قابل قیاس نیست و امروز ایران به قدرت بزرگی در غرب آسیا بدل شده است.

سرلشکر باقری: ایران به قدرت بزرگی در غرب آسیا بدل شده است

به گزارش سلام نو، سرلشکر محمدحسین باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش نگهداری و تعمیرات نیروهای مسلح که در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزاری شد، طی سخنانی اظهار کرد: شاید ما به دلیل قرار گرفتن در مرکز انقلاب عظمت آن را خیلی درک‌ نکنیم. وقوع انقلاب اسلامی برای کشوری که حداکثر وابستگی به آمریکا را داشت یک معجزه الهی بود. ارتش آن روز بایستی در جهت استراتژی آمریکا سازماندهی می‌شد و دفاع "مردم پایه" جایگاه اندکی در راهبردهای آن زمان داشت. به برکت تلاش‌های ملت مسلمان ما در طول تاریخ و خواست خداوند این انقلاب شکل گرفت و به پیروزی رسید و تحولات بزرگی در جهان و منطقه اتفاق افتاد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب به دنبال خود استقلال و آزادی به ارمغان آورد تاکید کرد: در هر مقطع تاریخی دشمنان انقلاب هرچه در توان داشتند را انجام دادند و هرکار می‌توانستند انجام دادند. این افتخار بزرگی برای ملت ایران است که بعد از تجربه دو قرن حقارت امروز به قدرت بزرگ در جنوب غرب آسیا بدل شده است.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: ملت ایران در دوران سیاه پهلوی حق هیچگونه تصمیم‌گیری نداشت اما امروز در تمام ابعاد این ملت خودش برنامه‌ریزی می‌کند، تصمیم می‌‌گیرد و اجرا می‌کند. اروپای مدعی پس از چند ماه اعلام می‌کند ما توانایی ایجاد یک شرکت کم توان برای مقابله با تحریم آمریکا را نداریم و در انجام تعهداتمان در قابل برجام متوجه شده‌ایم که چقدر ناتوان هستیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رشد ملت ایران در قیاس با چهل سال گذشته قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست و این پیشرفت در نیروهای مسلح چشمگیرتر است. در بخش دفاع وضعیت فعلی ما با گذشته قابل قیاس نیست. دستاوردهای نیروهای مسلح در ساختن کشور با گذشته قابل قیاس نیست. اگر تولید تجهیزات مدرن یک اقدام معجزه گون در کشور ما است، نگهداری تجهیزاتی که از گذشته به ما به ارث رسیده است ارزشی کمتر از موضوع قبل ندارد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

پیام سرلشکر باقری به مناسبت سالروز تصویب اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  در پیامی نوشت: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می دهد ،سپاه د...

سردار باقری در فضای مجازی هیچ صفحه‌ای ندارد

مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که سردار باقری هیچ فعالیت...

تقدیر از تلاش پلیس در برقراری امنیت کشور

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: تلاش مجاهدانه همه سازمان‌ها و دستگ...

سرلشکر باقری از مناطق سیل‌زده گلستان بازدید کرد

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای بازدید از مناطق سیل زده وارد استان گلستان شد.

دیدگاه خود را بنویسید