اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
16 بهمن 1397 16 بهمن 1397
14:45 14:45
اصلاح طلبان مسئولیت حمایت از روحانی را پذیرفته‌اند؛

آقای شریعتمداری! به جای حمله به دیگران مسئولیت حمایت از احمدی‌نژاد را بپذیرید!

حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان در حالی به حزب کارگزاران سازندگی برای حمایت از روحانی سرزنش می‌کند و سفره فعلی را دست پخت آنان می‌داند که هنوز که هنوز است حاضر نیست مسئولیت خود را در برابر کارهای احمدی‌نژاد را قبول کند.

سلام نو – سرویس سیاسی: روزنامه کیهان در شماره امروز خود در مطلبی ویژه با عنوان «این سفره دستپخت شما است/به جای ‌اشک تمساح پاسخگو باشید» به مطلب روز گذشته روزنامه سازندگی در نقد گرانی گوشت واکنش نشان داد و حزب سازندگی و حامیان روحانی را مسئول وضع فعلی دانست.

کیهان در نقد مطلب سازندگی نوشت: همگان اذعان دارند که گرانی بیداد می‌کند، نرخ تورم بالا رفته است، قیمت اجناس افزایش می‌یابد، گوشت گران شده و سفره‌های مردم به اذعان روزنامه لیبرال سازندگی خالی است و... ولی مسئول وضعیت کنونی کیست؟!

این روزنامه در ادامه با مسئول دانستن حسن روحانی در این مورد گفت:رئیس‌جمهور به عنوان رئیس ‌قوه مجریه و رئیس ‌هیئت دولت و دولتمردان بی‌شک مسئول وضعیت کنونی هستند، این مسئولین در سال‌های 1392 و 1396 با شعارهایی چون برداشته شدن تحریم‌ها و گردیدن چرخ زندگی مردم همزمان با چرخ سانتریفیوژها بر سر کار آمدند ولی امروز نه تنها چرخ سانتریفیوژ‌ها نمی‌چرخد بلکه چرخ گوشت‌ها هم نمی‌چرخد!

روزنامه کیهان در ادامه با حمله به حزب کارگزاران سازندگی و اشرافی خواندن آن گفت: حزب ‌اشرافی سازندگی عامدانه به این نکته نمی‌پردازد که این سفره دستپخت آنها است و به جای ‌اشک تمساح باید پاسخگو باشند. آنان به جای عذرخواهی از مردم مسئولیت‌ها را به گردن پیشینیان و طرح هدفمندی یارانه‌ها می‌اندازند و این روشی است که در نزدیک شش سال گذشته همواره از سوی مدعیان اصلاحات و حامیان دولت پی گرفته شده است بی‌آنکه بگویند خود چه کرده‌اند و اگر این مشکلات راه‌حلی نداشت چرا مسئولیت را به عهده گرفته و کنار نکشیدند؟!

آقای شریعتمداری! مسئولیت روحانی با ماست!

حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان در حالی حزب کارگزاران سازندگی و اصلاح‌طبان برای حمایت از روحانی سرزنش می‌کند و سفره فعلی را دست پخت آنان می‌داند که هنوز که هنوز است حاضر نیست مسئولیت خود را در برابر کارهای احمدی‌نژاد بپذیرند.

به حزب کارگزاران حتما انتقادهای جدی و مهمی وارد است، اما با تمام این حرف‌ها این حزب هرگز از قبول مسئولیت حمایت از روحانی شانه خالی نکرد و اتفاقا محمد قوچانی، سردبیر سازندگی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در تازه‌ترین گفت‌وگو خود با تسنیم تاکید کرد که شانه خالی کردن از مسئولیت حمایت از روحانی را نه اخلاقی می‌داند نه از نظر سیاسی درست و اتفاقا برای همین قائل به حمایتِ همراه با نقد دولت است.

عموم جریان اصلاح طلب هم در این مدت حرفی از عدم قبول مسئولیت نزدند و اتفاقا همین جا است که تفاوت جریان اصلاحات با اصولگرایان و کیهان مشخص می‌شود.

پیش از این نیز یدالله طاهرنژاد ، عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی درباره قبول مسئولیت اصلاح طلبان در برابر حمایت از روحانی به سلام نو گفته بود : همانطور که اصولگرایان نتوانستند از زیر بار مسئولیت عمل و رفتار احمدی‌نژاد خارج شوند، اصلاح‌طلبان هم نمی‌توانند از زیر بار مسئولیت روحانی شانه خالی کنند و چه بخواهند چه نخواهند کارنامه روحانی کارنامه اصلاح‌طلبان است و هیچ توجیه و بهانه‌ای هم برای فرار از زیر این مسئولیت هم پذیرفته نیست و ما باید با نقد مشوقانه در جهت اصلاح دولت گام برداریم.

آقای شریعتمداری! حال بگویید مسئولیت احمدی‌نژاد را چه کسی قبول می‌کند؟

حال که مشخص است جریان اصلاحات و به خصوص حزب کارگزاران قصد انکار کردن مسئولیت حمایت از روحانی را ندارد و خوب و بد آن را به جان می‌خرد بهتر است آقا شریعتمداری و دوستانشان به این سوال پاسخ دهند که مسئول حمایت از احمدی‌نژاد کیست؟ خود روزنامه کیهان؟ شورای نگهبان؟اصولگرایان؟ یا شاید هم فقط با مشایی و بقایی است!

کیهان که فقط پس از قهر یازده روزه احمدی‌نژاد از او دل بکند و در بیشتر مدت تریبون احمدی‌نژاد بود آیا امروز حاضر است مسئولیت احمدی‌نژاد را بپذیرد؟ آیا مسئولیت تورم‌های آن دوران هم با کیهان است؟ آیا حسین شریعتمداری یک بار فروتنانه بپذیرد که اشتباه کرد و خود را اولین منتقد احمدی‌نژاد نداند؟

به نظر بعید می‌آید که تمام این‌ها شدنی باشد به خصوص این که پیش شرط محقق شدن تمام این‌ها رعایت انصاف و عدالت از سوی کیهان و شریعتمداری است، دُر گرانی که در بساطشان نیست.

اخبار مرتبط

icon news

حمله تند آیت‌الله یزدی به حسن روحانی و صادق لاریجانی/ تایید تلویحی شایعه قهر آملی لاریجانی

آیت‌الله محمد محمدی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری در تازه‌ترین...

حمایت یک فعال اصلاح طلب از روحانی و صندوق رای

یک فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت که دولت روحانی قطعا نسبت به احمدی نژاد قدمی رو به جلو بو...

تاکید روحانی و اردوغان بر توسعه روابط دوجانیه

روسای جمهوری ایران و ترکیه در تماسی تلفنی ضمن تبریک عید قربان بر توسعه و تقویت روابط ...

روحانی: توان دولت محدود و صبر ملت نامحدود است!

رئیس جمهور اعلام کرد که دولت برای رفع آثار تحریم ها تلاش می کند اما توان دولت محدود و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news