16 بهمن 1397
20:35

حضور سفیر جدید ایران در کاخ سلطنتی اسپانیا برای تقدیم استوارنامه به «فیلیپ ششم»

«حسن قشقاوی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا استوارنامه خود را به پادشاه این کشور تقدیم کرد.

به گزارش سلام نو، در این مراسم فیلیپ ششم در سخنانی ضمن تبریک آغاز رسمی مأموریت دیپلماتیک در اسپانیا، به سابقه روابط دیرینه و دوستانه دو کشور در ادوار مختلف تاریخی اشاره و علاقمندی کشورش را برای توسعَه مناسبات و همکاری ها با ایران در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی و فرهنگی مورد تأکید قرار داد.

حسن قشقاوی نیز در این دیدار، ضمن اشاره به روابط خوب و رو به رشد دو کشور و تبادل هیأت های عالی رتبه سیاسی و اقتصادی طی سال های اخیر، بر وجود زمینه های فراوان همکاری میان دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و بین المللی و ضرورت تلاش متقابل برای استفاده از این ظرفیت ها تأکید کرد.
وی همچنین با اشاره به موضوع خروج دولت ایالات متحده آمریکا از توافق هسته ای با ایران، بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا و مشکلات و موانعی که این کشور در زمینه همکاری های اقتصادی ایران با کشورهای جهان به وجود آورده، بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات خود در چارچوب برجام تأکید کرد.
سفیر کشورمان ابراز امیدواری کرد اسپانیا در گفت وگو و رایزنی با کشورهای اتحادیه ضرورت اجرایی کردن سریع تر سازوکار مالی با ایران و حل مشکلات مربوط به تبادلات بانکی را مورد پیگیری قرار دهد.
قشقاوی همچنین از حضور پادشاه و ملکه در غرفه ایران در جریان برگزاری سی و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید (فیتور) تشکر و قدردانی به عمل آورد./ایرنادیدگاه خود را بنویسید