اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
16 بهمن 1397 16 بهمن 1397
21:04 21:04

لاریجانی: پیروزی های ملت سوریه سبب خشم صهیونیستها و آمریکا شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت و گو کرد.
لاریجانی: ما از پیشرفت ها درباره مسائل سیاسی سوریه خوشحال هستیم

به گزارش سلام نو، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه شنبه 16 بهمن ماه) با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط دیرینه و گسترده ایران و سوریه، گفت: خوشبختانه روابط 2 کشور در حال گسترش بوده و این روند تداوم خواهد یافت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با تروریسم تصریح کرد: ما از پیشرفت هایی که در رابطه با مسائل سیاسی سوریه و همچنین عرصه میدانی و مقابله با تروریسم انجام شده خوشحال هستیم.

لاریجانی ادامه داد: امروز پایداری ملت سوریه در برابر ماجراجویی های دشمنان به ثمر نشسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توسعه همکاری های اقتصادی 2 کشور ایران و سوریه تأکید کرد و افزود: قطعا همکاری های تجاری 2 کشور در سال جاری میلادی باید افزایش یابد.

در این دیدار ولید المعلم وزیر امورخارجه سوریه با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: تأثیر مثبت انقلاب ملت ایران تنها معطوف به این کشور نبود، بلکه تمام منطقه را تحت تأثیرات مثبت خود قرار دارد.

وزیر خارجه سوریه با اشاره به همکاری های ثمربخش ایران، محور مقاومت و روسیه در مبارزه با تروریسم، گفت: این پیروزی خشم صهیونیست ها و آمریکایی ها را بر انگیخته و به دنبال آن هستند که با تجاوز مستمر به کشور سوریه، توطئه های خود را پیش ببرند.

وی با انتقاد از تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: قطعا توطئه آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی همانند توطئه های این کشور علیه ملت سوریه شکست خواهد خورد، از طرف دیگر تحریم های اقتصادی ایالات متحده نشان دهنده ناآگاهی ترامپ در برابر حقیقت، ظرفیت و اراده ملت ایران است.

ولید المعلم با اشاره به رویکرد دوگانه آمریکایی ها نسبت به مسئله خروج نیروهای شان از سوریه، گفت: برخلاف ادعای آمریکایی ها، این کشور نه تنها نیروهای خود در سوریه را کاهش نداده، بلکه به بهانه نظارت بر روند خروج نیروهایش، بر تعداد آنها افزوده است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

دیدار ظریف با باشر جعفری

ظریف که این روزها در نیویورک به سر می‌برد با سفیر سوریه در سازمان ملل متحد دیدار و گف...

لاریجانی: بانک‌ها برای تأمین سرمایه در گردش صنایع با مشکلاتی روبه‌رو هستند

 رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:  براساس قانون و با اذن مقام معظم رهبری، اعتباری بالغ ب...

رایزنی «امیرعبداللهیان» با ولید معلم

  دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با وزیر خارجه سوریه دیدار و گف...

لاریجانی: برخی زیر تیغ مالیات هستند و برخی از پرداخت آن فرار می کنند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  آدرس دقیقی از دلال ها برای اخذ مالیات وجود ندار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news