اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
17 بهمن 1397 17 بهمن 1397
22:05 22:05

فرمانده نیرو هوایی ارتش: در زمینه ساخت هواپیماها خودکفا و سرآمد شده ایم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: آموزش در کشورهای خارجی آسیب های فراوانی از ابعاد اقتصادی اجتماعی و فرهنگی برای کشور ما داشته است.
فرمانده نیرو هوایی ارتش: در توان پهپادی ایران جزو ۵ قدرت اول دنیا است

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه قبل از انقلاب تجهیزات و آموزش ها و مستشارات نظامی از خارج از کشور تامین می شد، تصریح کرد: در آن دوران به متخصصین فنی ما حتی اجازه دسترسی به هواپیماها برای آشنایی با تجهیزات به کار رفته در آنها داده نمی شد. از این رو بعد از پیروزی انقلاب انتظار نداشتند که امکان بکار گیری تجهیزات برای ما فراهم شود همزمان با تحریک برخی افراد در داخل و خارج از کشور مشکلاتی را برای ما ایجاد کردند از جمله جنگ و مشاوره ای که به کشور عراق دادند این بود که جمهوری اسلامی ایران توان عملیاتی ساختن این تجهیزات پیچیده را ندارد.

وی ادامه داد: ما تسلیحات قبلی که در اختیار داریم را بهینه سازی می کنیم و هم تسلیحات جدیدی را ساختیم که برخی مشخصه ها را تسلیحات قبلی ندارد و مطابق با علم روز است که به دلیل محدودیت ها نتوان از آن نام برد. روند ساخت هواپیما در کشور ما روند خوبی را طی کرده است و توانمندی در نیروی هوایی ایجاد شده است که بتوان هواپیماهای نسل ۳ قابلیت را به نسل ۵ را ارتقا دهیم.

اهم سخنان امیر سرتیپ نصیرزاده به شرح زیر است:

*درباره توان پهپادی کشورمان، به جرات باید بگویم نیروهای مسلح ایران جزو ۵ قدرت اول دنیا هستند.

*پس از بررسی های انجام گرفته و مشاوره با خلبانان پیش کسوت به این نتیجه رسیدیم که جنگنده کوثر با توجه به فناوری های مدرن به کار رفته در آن امکان ایجاد یک تیم آکروجت از این هواپیما وجود دارد تا در نمایشگاه های معتبر هوایی به عنوان یک تیم نمایش هوایی با این جنگنده بومی حضور داشته باشد. از این رو به محض دریافت تعداد بیشتری از این هواپیما از سوی وزارت دفاع، این تیم تشکیل می شود.

*در حال حاضر ما در زمینه ساخت هواپیماها خودکفا و سرآمد شده ایم، برخی از کشورهای دوست از ما تقاضای خرید پهباد کرده اند و هیچ کمبودی در این راستا احساس نمی کنیم وقتی صحبت از خودکفایی و تخصص و دانش در نیروهای مسلح میکنیم ارائه چنین نمایشگاهی برای پاسخ به یاوه گویی های دشمنان کشور که می خواستند ایران اسلامی چهل سالگی خود را نبیند لازم بوده است که در آن نزدیک به هفتاد نوع هواپیمای با سرنشین وبدون سرنشین در معرض دید عموم قرار گرفته است که ۵۰ بیش درصد آن به ویژه در زمینه پهباد ساخت کشور ایران است.

*یاوه گویی های دشمن در خصوص تحلیل قدرت نیروی هوایی و یا ناوگان فرسوده می کند برای تضعیف روحیه داخلی کشور ایران است و ما باید آگاه باشیم که دشمن با چه هدفی اینها را می گوید همه عوامل از جمله انگیزه نیروی انسانی و آموزش در رزم موثر است ما در توان رزمی هیچ مشکلی نداریم .

*همه کشورهای منطقه باید دست به دست هم دهند و متحد شوند و کشورهای فرامنطقه ای که با هدف غارت منابع نفتی و منافع خودشان در کشورهای همسایه مستقر شده اند را سرکوب کنند ما با تعاملات درست می توانیم امنیت کامل را برقرار کنیم.

*یکی از نظریه پردازان جبهه استکبار گفته است اگر کاری کنیم که درآمدهای حاصل از نفت منطقه صرف جنگ شود پیروز هستیم و نیاز به اقدام دیگری نیست اینها با این هدف به منطقه می آیند اما ما هم آمادگی دفاع از  هر گونه تهدید و آسیبی که ایران را مورد تهدید قرار دهد و اجازه نمی دهیم کوچک ترین تعرضی به کشور ما داشته باشند.

* آموزش در کشورهای خارجی آسیب های فراوانی از ابعاد اقتصادی اجتماعی و فرهنگی برای کشور ما داشته است منابع مالی ما را به یغما بردند و در کنار تجهیزاتی که به ما فروختند موارد دیگری را به اجبار به ما می فروختند و آموزش در داخل کشور ویژگی های بسیار خوبی دارد که می تواند باعث رشد کشورمان شود در حال حاضر در نیروی هوایی هیچ خلبانی نداریم که در خارج از کشور دوره دیده باشد اما همه توانمندی لازم را دارد که این رزمایش هایی که انجام میشود نشان دهنده درست بودن این مطلب است هواپیماها حتی اگر حرکت نکند باید در یک تاریخ مشخص بازوبسته شده و بهینه شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان همه آحاد مردم را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن  دعوت کرد تا با حضور خود پاسخ کوبنده ای به تهدیدات دشمنان ایران اسلامی بدهند./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

دشمنان انقلاب اسلامی ما برای حیازدایی و غیرت‌زدایی از زنان و مردان جامعه سرمایه‌گذاری می‌کنند

نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی‌ افزود: اکنون شرایط در کشور ما، شرایط هجمه به ح...

حدادعادل: توان دفاعی ما عزت آفرین است

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرنگونی پهپاد جاسوسی ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا را در ارتفاع...

واکنش جمیله کدیور به ساقط شدن پهپاد آمریکایی

جمیله کدیور، فعال سیاسی و خواهر محسن کدیور و همسر عطاالله مهاجرانی در توییتی نسبت به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news