اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
18 بهمن 1397 18 بهمن 1397
09:45 09:45

ایران نمونه یک کشور بزرگ در حال پیشرفت است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ایران در بسیاری از حوزه‌های علمی جز رکورددارها و در میان ده کشور برتر جهان قراردارد.
عاملی

به گزارش سلام نو، سعیدرضا عاملی در آئین بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در شهر فری تاون «پایتخت سیرالئون» برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد ما در این ۴۰ سال که همواره نظام سلطه از طریق تحمیل جنگ ۸ ساله، بمباران مردم غیر نظامی در شهرها، استفاده فراگیر از سلاح‌های شیمایی، تحریم و تهدید و ایجاد جنگ روانی از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی ما را تحت فشار و تهدید گذاشته بود؛ طبق اذعان آمریکن کرسنت در گزارش سال ۲۰۱۷ خود، توانستیم کشورمان را تبدیل به قدرت هشتم جهان کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ایران در بسیاری از حوزه‌های علمی جز رکورد شکن‌ها و در میان ده کشور برتر جهان جای گرفته است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران گفت: ملت ایران عزیز امروز علیرغم همه فشارها ۹۵ درصد داروی مورد نیاز خود را در کشور خود تولید می‌کند و در بخش مواد غذایی نیز بیش از ۹۵ درصد مواد غذایی در داخل تولید می‌شود.

وی افزود: در حوزه نیرو و انرژی اعم از برق، گاز، نفت، پتروشیمی و بنزین نه تنها به خودکفایی کامل رسیده‌ایم بلکه صادر کننده بزرگی هم هستیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما به برخورداری از رهبری حکیم انقلاب اسلامی آیه الله خامنه‌ای «مدظله العالی» افتخار می‌کنیم و ایشان بوده‌اند که در طول این سال‌ها همواره از ارزش‌های بزرگ اسلامی حفاظت کرده‌اند و اجازه انحراف از مسیر اصلی انقلاب را در مواجهه با تهدیدها نداده اند.

وی گفت: اگر همه توان استکبار جمع شود و از طریق تحریم و ارعاب بر جمهوری اسلامی ایران فشار وارد کنند، باز هم ایران قدرت پایدار جهان است.

دکتر عاملی تاکید کرد: ان‌شاءالله روزی خواهد آمد که کشورمان معیار و تراز جامعه برتر جهان و تمدن نوین اسلامی ایران خواهد بود.

وی افزود: بر اساس تعالیم و آموزه‌های اسلامی برابری انسان‌ها، توجه به حقوق بشر و احترام متقابل انسان‎‌ها به حقوق یکدیگر تنها راه دستیابی به صلح و پیشرفت در جهان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به روابط خوب میان دو ملت ایران و سیرالئون ادامه داد: از مشارکت ملت سیرالئون در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برگزاری این جشن سپاسگزارم.

همچنین در این آئین خانم پرات، وزیر فرهنگ و گردشگری سیرالئون، نیز ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با توجه به آمار و مقایسه پیشرفت‌های ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این کشور نمونه یک کشور بزرگ در حال پیشرفت است.

وی افزود: خوشبختانه روابط حسنه و دوستانه‌ای بین دو کشور وجود دارد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این مراسم که خانم میمونتا پرات وزیر فرهنگ و گردشگری سیرالئون و جمع زیادی از مشتاقان جمهوری اسلامی ایران در آن حضور داشتند، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ایراد سخنرانی پرداخت./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین دمکراسی‌های غرب آسیا است.

رئیس ستاد حقوق بشر  افزود: ستاد حقوق بشر ایران یکی از عالی‌ترین نهادهای نظام است که د...

سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران کاملا قانونی است

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: ایران برای پیگیری نقض حری...

انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: جبهه حق و باطل هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار...

رییس جمهوری: ایران دنبال درگیری نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور ایران در دیدار  رئیس اتحادیه بین المجالس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news