اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
19 بهمن 1397
16:00

همه سرمایه هسته‌ای کشور را بردند، معامله کردند، اما یک بند راجع به فسخ قرارداد در برجام نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: به محض این که آب سنگین ما ۱۲۱ کیلو می‌شود، آژانس به ما اخطار می‌دهد، اما آمریکا از برجام خارج شد و کسی به آنها کاری ندارد.
نقوی حسینی

به گزارش سلام نو، نماینده ورامین با بیان این که آمریکا از روز اول انقلاب اسلامی تحریم‌های اولیه را وضع کرد، گفت: ۴۰ سال این تحریم‌ها علیه ملت ایران اعمال می‌شود، اخیراً نیز تحریم‌های ثانویه را رئیس جمهور فعلی آمریکا اعمال کرد تا دست و پای ملت ایران را ببندند، اروپایی‌ها نیز به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و نخواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید به لبخند دشمنان اعتماد کرد، دشمن هرگز به وعده خود عمل نمی‌کند اما یک جریانی در کشور معتقد بودند، که دشمن بر سر عهد خود است، در برجام، پس از ۳ سال رفت و آمد دیدیم اینها اهل عهد و پیمان و قول و قرار نیستند، امروز از برجام چیزی جز تعهدات برای ملت ایران نمانده است.

وی به سوال خود از وزیر خارجه در مورد برجام اشاره کرد و گفت: در برجام هیچ بندی در مورد فسخ قرارداد نیست، همه سرمایه هسته‌ای کشور را بردند، معامله کردند، اما یک بند راجع به فسخ قرارداد در برجام نیست. اما به ما گفتند، ادبیات بین المللی را بلد نیستید، حال بیایید ببینید، آمریکا از برجام خارج شد و اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند و ما کاری نمی‌توانیم کنیم.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق برجام ما می‌توانیم، ۱۲۰ کیلو آب سنگین در ایران ذخیره کنیم، به محض این که آب سنگین ما ۱۲۱ کیلو می‌شود، آژانس به ما اخطار می‌دهد، اما آمریکا از برجام خارج شد و کسی به آنها کاری ندارد./ایسنا

اخبار مرتبط

امامی کاشانی: نباید در هیچ شرایطی تولید متوقف شود

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت:آمریکا از روز اول دشمن ما بود اما این دولت احمق آمد و پر...

تخت روانچی: اینکه همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم غیر تخصصی است

  نماینده ایران در سازمان ملل از برخی ادعاها در مورد برجام و پیوستن به اف ای تی اف ان...

جمالی: ما فروشنده خوب نفت هستیم و کشورهای خوبی هم خریدار هستند

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:  به هیچ عنوان آمریکا نم...

با هرگونه معامله صلح که حقوق فلسطینی را برآورده نکند مخالف هستند

قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین  افزود:  اجرای طرح معامله قرن در توان آمریکایی‌ها ...

دیدگاه خود را بنویسید