اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
19 بهمن 1397 19 بهمن 1397
21:17 21:17

برگزاری مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در بلغارستان

مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با سخنرانی سفیر کشورمان در بلغارستان برگزار شد.
ایران و بلغارستان

به گزارش سلام نو، در این مراسم، که با نواختن سرود ملی آغاز شد، سید محمد جواد رسولی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیا ضمن خوشامد گویی به میهمانان طی سخنانی بیان کرد: «چهل سال پیش، در چنین روزهایی، اراده مردم ایران بر این قرار گرفت که بر اساس آموزه‌ها و باورهای فرهنگی خود، نظام سیاسی مبتنی بر ظلم و وابسته به قدرتهای بزرگ به ویژه آمریکا را با نظام سیاسی جدیدی جایگزین کنند که مستقل از نفوذ و دخالت دیگران و بر اساس عدالت استوار باشد».
وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی، آموزشی، کشاورزی، صنعتی و فناوری‌های جدید اشاره کرد و افزود: همه این دستاوردها علیرغم وجود بسیاری از مشکلات و موانع خارجی، با تکیه بر استعداد و تلاش مردم حاصل آمده اند.

سفیر کشورمان در صوفیا در ادامه با اشاره به رویکرد سیاست خارجی نظام در طول ۴ دهه گذشته عنوان داشت: جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای تأسیس، در عرصه سیاست خارجی، رویکردی مستقل و بر اساس احترام متقابل و توسعه روابط با دیگر کشورها از جمله جمهوری بلغارستان را دنبال کرده است.

وی همچنین ضمن اشاره به عمق ارتباطات تاریخی و فرهنگی دو ملت و اشتراک در رویکرد دولتمردان دو کشور، روابط کشورمان با بلغارستان را رو به گسترش دانست.

رسولی محلاتی در این رابطه افزود: «در سال ۲۰۱۸ شاهد تبادل هیأت‌های زیادی در روابط دو کشور بودیم و سفر اخیر معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به صوفیا و مذاکرات سودمند و مفید با مقامات بلغاری، افق خوبی را برای ادامه همکاریها در سال ۲۰۱۹ گشوده است.»

در ادامه این مراسم، وزیر ورزش و جوانان و وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات بلغارستان به عنوان میهمانان ویژه مراسم، هر یک ضمن تبریک روز ملی و چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران به ایراد سخنانی پرداختند.

آقای روسن ژلیازکوف، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات بلغارستان، با اشاره به ۱۲۲ سال سابقه روابط رسمی میان دو کشور، حضور خود در مراسم را نشانه‌ای از نزدیکی و روابط روبه رشد دو کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که در قالب کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، که در چند ماه آتی در صوفیا برگزار خواهد شد، شاهد گسترش چشمگیر مناسبات اقتصادی دوجانبه باشیم.

همچنین آقای کراسن کرالف، وزیر ورزش و جوانان بلغارستان، ضمن اشاره به نقش ورزش به عنوان یک ابزار دیپلماسی جهت نزدیکی دو ملت، از اقدامات و پیگیری‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران و به ویژه شخص سفیر در شکل دهی به همکاری‌های جدید ورزشی میان دو کشور قدردانی کرد.

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از مقامات عالیرتبه بلغار، وزیر ورزش و جوانان، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۸ تن از نمایندگان مجلس، معاون وزیر گردشگری، روسای نمایندگی‌های سیاسی مقیم، نمایندگانی از وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد، وزارت کشور، مفتی گری، رئیس زندان صوفیا، اساتید دانشگاه، تجار و بازرگانان، سردبیران روزنامه‌ها و رسانه‌های گروهی، اعضای رایزنی فرهنگی، جمعی از ایرانیان مقیم و خانواده‌های اعضای سفارت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در صوفیا -بلغارستان برگزار شد.


در پایان مراسم، میهمانان در ضیافت شامی که به همین مناسبت تدارک و با غذاهای متنوع ایرانی زینت داده شده بود شرکت کردند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

استوارنامه سفیر جدید ایران در هلند تقدیم شد

سفیر ایران در هلند استوار نامه خود را تقدیم وزارت امور خارجه این کشور کرد.

دیدار سفیر ایران با وزیر امور خارجه عمان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با وزیر مسئول در امور خارجی عمان دیدار و رایزنی کر...

سفیر ایران با ایگور مارگولف دیدار کرد/ گفت وگو در مورد آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی دو کشور

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با « ایگور مارگولف» بر ضرورت تداوم رایزنی‌های من...

دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس شورای فدرال اتریش / تاکید بر تقویت تعاملات پارلمانی و اقتصادی دو کشور

رئیس مجلس شورای فدرال اتریش در دیدار سفیر ایران گفت: در این دیدار پیرامون آخرین تحولا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news