اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
22 بهمن 1397 22 بهمن 1397
08:30 08:30

امام هرگز اجازه نداد از بودجه عمومی برای چاپ رساله عملیه ایشان پولی صرف شود

رئیس مرکز اسلامی انگلیس گفت: امام خمینی (ره) باوجودآنکه ازنظر مشروعیت و امکانات مالی این امکان برایش وجود داشت، اما هرگز مبارزه مسلحانه را تجویز نکرد.

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمالی افزود: وقتی از شهید مطهری پس از ملاقات با امام در پاریس سوال شد که امام را چگونه دیدی، ایشان گفته بود: ایشان را دیدم درحالی‌که به خدایش ایمان داشت، به هدفش ایمان داشت، به ملتش ایمان داشت و به راهش ایمان داشت.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس که به‌عنوان آخرین سخنران این سمینار صحبت می‌کرد عنوان کرد که رهبر فقید انقلاب، در تمام مراحل مبارزه تمام توکلش به خدا بود و منیت و خودخواهی را محو کرده بود. به گفته وی، امام هرگز اجازه نداد از بودجه عمومی برای چاپ رساله عملیه ایشان پولی صرف شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمالی بابیان اینکه «امام بر روی تعلیم و تربیت سرمایه‌گذاری می‌کرد» افزود که ایشان اول شاعرانش و بعد مردم را تربیت کرد.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس تصریح کرد که همه یاران امام خمینی مانند شهید مطهری و شهید بهشتی و دیگران، مجتهد بودند. 'یعنی این‌طور نبود که فقط مبارزه کنند، بلکه درس‌خوانده و مجتهد شده بودند.'
وی همچنین تأکید کرد که امام باوجودآنکه ازنظر مشروعیت و امکانات مالی این امکان برایش وجود داشت، اما هرگز مبارزه مسلحانه را تجویز نکرد. سلاح امام همیشه زبان، سخن، کلمه و قلم بود و به گفته وی امام خمینی (ره) فرمودند که بشریت باید به‌جایی برسد که سلاح‌ها را به قلم تبدیل کند.
به گزارش ایرنا، سمینار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحت عنوان «ایمان و تاریخ معاصر» عصر یکشنبه با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن و شخصیت‌های سیاسی، دینی، صاحب‌نظران، متفکرین و پژوهشگران در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
بعیدی نژاد در سخنانی عنوان کرد انقلاب اسلامی با هر معیاری که سنجیده شود یکی از تحولات مهم سیاسی در تاریخ معاصر به شمار می‌رود که در طول 40 سال گذشته نه‌تنها بر سیاست کشور بزرگ ایران بلکه بر کل تحولات منطقه و روابط جهان تأثیرگذار بوده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عبدالحسین معزی» نماینده مقام معظم رهبری در «جمعیت هلال‌احمر» نیز که به لندن سفرکرده در این سمینار تصریح کرد که اگر اهداف انقلاب تغییر نکند، این نهضت ماندگار خواهد بود.
سایر شرکت‌کنندگان نیز در میزگردهای مختلفی که برگزار شد ریشه های تاریخی پیروزی انقلاب و دستاوردهای سیاسی، علمی، فرهنگی ایران در چهل سال گذشته را تبیین کردند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

حیدر مصلحی: امام خمینی(ره) با رهنمون های خود،مشارکت های مردمی را تقویت کرد

وزیر سابق اطلاعات افزود:  در دوران دفاع مقدس دستگاه های دولتی چندان پای کار نبودند و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news