اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
22 بهمن 1397
09:05

برنامه‌ریزی اصولی و زیرساختی برای جوانان تحصیل‌کرده‌ انجام نشده است

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما به عنوان جمهوری اسلامی در بخش آموزش خوب کار کردیم اما برای بکارگیری این دانشجویان تمهیداتی نیندیشیدیم.
مسعود رضائی

به گزارش سلام نو، مسعود رضایی با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، مهم‌ترین چالش کشور را «وضعیت فعلی اقتصادی و عدم اشتغال» دانست و گفت: در این چهل سال علی رغم تمام زحماتی که کشیده شده است، برنامه‌ریزی اصولی و زیرساختی برای جوانان تحصیل‌کرده‌ای که از دانشگاه بیرون می‌آیند، صورت نگرفته است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ما به عنوان جمهوری اسلامی در بخش آموزش خوب کار کردیم. دانشگاه‌های زیادی تأسیس کردیم و دانشجویان زیادی فارغ التحصیل شده‌اند. نکته اینجاست که ما برای بکارگیری این دانشجویان تمهیداتی نیندیشیدیم. این دانشجویان به جوانان تحصیل‌کرده‌ بیکاری تبدیل شدند که متأسفانه خود چالش هستند. سن این افراد در حال بالارفتن است و حتی عده‌ای از آنها شرایط بکارگیری خود را از دست داده‌اند. اگر فکری به حال این چالش نکنیم، حل کردن آن راحت نخواهد بود و سال‌ها هم طول می‌کشد. مبارزه با این چالش تلاش همه‌ ارگان‌ها را می‌طلبد.

نماینده مردم شیراز، بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را در زمینه‌ مسائل آموزشی دانست و اظهار کرد: بزرگترین دستاورد این است که ما در مسائل آموزشی خوب بوده‌ایم. ما توانسته‌ایم در سطح آموزش عمومی بی سوادی را ریشه‌کن کنیم. ما در آموزش عالی رشد خوبی داشته‌ایم. من می‌توانم این مورد را به عنوان یک دستاورد نگاه کنم.

رضایی در پایان در پاسخ به این پرسش که بزرگترین اشکالات تا اینجا، چه بوده است؟ گفت: موضوع ایجاد اشتغال و مسائل اقتصادی هم چالش است و هم اشکال. ما در کشور مشکل سرمایه گذاری داریم. امروزه هیچ کشوری نیست که بتواند به تنهایی در امر سرمایه‌گذاری موفق شود. من معتقدم با توجه به اینکه مسائل بین المللی ما دچار چالش‌های سیاسی شده است به موضوع سرمایه گذاری هم تأثیر گذاشته است. ما نتوانستیم سرمایه‌گذاری خوبی در این مورد انجام دهیم.

اخبار مرتبط

قول دستگاه قضا در مورد پیگیری پرونده بورسیه‌ها در دیدار با دانشجویان

  دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در مورد جلسه دانشجویان با رئیس قوه قضائیه توضیحاتی ارا...

دیدار نمایندگان مجلس با رئیس قوه قضائیه

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام ر...

سبحانی‌فر: وضعیت صنعت آی تی و آی سی تی در شرایط خوبی قرار دارد

رییس کمیته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت:  با توجه به تشدید تحریم های اقتصادی غرب بر ضد...

تذکر نماینده مجلی به رئیس جمهور و وزیر رفاه

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت:  آقای شریعتمداری بخشی از مردم کشور ...

دیدگاه خود را بنویسید