اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
22 بهمن 1397
12:49

اتحاد، اتحاد رمز پیروزی است / در ستایش جمهوری و آزادی حق انتخاب مردم

انتخابات در تمام این سال‌ها قوی‌ترین سلاح جمهوری اسلامی در برابر رقبای منطقه‌ای است و هر انتخابات را پیروزی‌ای در برابر کشورهایی چون عربستان می‌داند که سال تا سال یک انتخابات نیمه دمکراتیک هم ندارند.

سلام نو - سرویس سیاسی: از صبح امروز و با حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی گرامیداشت سال‌روز پیروزی انقلاب اسلامی چهلمین 22 بهمن انقلاب هم جشن گرفته شد تا دوران بلوغ جمهوری اسلامی ایران فرابرسد، دورانی که دشمنان ایران مایل نبودند این چنین باشد و بسیاری گمان می‌کردند با افزایش هرچه بیشتر فشارها نه تنها باعث شورش مردم می‌شوند بلکه نمی‌گذارند عمر جمهوری اسلامی به چهلمین 22 بهمن خود برسد، اما در عمل خلاف این اتفاق افتاد.

به گزارش سلام نو، در این مورد به طور خاص طیف اولترا جنگ طلب کاخ سفید به رهبری جان بولتون امیدوار بود پس از دی ماه 96 با طراحی یک تابستان داغ در سال 97 زمستان امسال را بدون جمهوری اسلامی بهار کند، اما رویای جنگ طلبان آمریکا تعبیر نشد تا جشن استقرار چهلمین سال متفاوت‌ترین انقلاب قرن گذشته با قدرت برگزار شود.

بی‌راه نیست اگر 22 بهمن هر سال را جشن گرامیداشت جمهوریت در برابر سلطنت بدانیم، جشن تلاش خون‌بار مردم برای دست یابی به حق انتخاب در برابر نظام سلطانی که حق انتخاب مردم را عملا نادیده می‌گرفت، نکته‌ای که در تمام این سال‌ها قوی‌ترین سلاح جمهوری اسلامی در برابر رقبای منطقه‌ای است و هر انتخابات را پیروزی‌ای در برابر کشورهایی چون عربستان می‌داند که سال تا سال یک انتخابات نیمه دمکراتیک هم ندارند.

روحانی: صندوق آرا تضمین حفظ نظام است

شاه بیت سخنان حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران هم همین تاکید بر جمهوریت و حق آزادی انتخاب مردم بود. او در سخنانی که امروز در بین مردم داشت با تاکید بر اینکه برای ساخت موشک از کسی اجازه نخواهیم گرفت گفت که ایران در برابر زیاده‌خواهی غرب مقاومت می‌کند.

روحانی در ادامه به اساس مشروعیت نظام اشاره کرد: به برکت انقلاب اسلامی امروز مشروعیت سیاسی داریم، امروز همه از مقام معظم رهبری تا رئیس‌جمهور تا نمایندگان مجلس تا خبرگان و شوارها همه و همه با رای مردم و با صندوق آرا مسند مسئولیت را بر عهده می‌گیرند. همه ما باید حواسمان جمع باشد. اگر در این 40 سال در برابر انواع  توطئه‌ها پیروز شدیم به خاطر اسلام و جمهوریت بوده و اسلامیت و جمهوریت ما را حفاظت و حراست کرد.

او در ادامه با تاکید به اینکه راه هر تغییری صندوق رای است گفت: صندوق آرا تضمین حفظ نظام است. هرکسی هر نوع تغییر می‌خواهد پای صندوق آراست. شما راهتان را در تبلیغات انتخاباتی اعلام می‌کنید و مردم فرد مورد نظر را در شوراها و سایر کرسی‌ها برمی‌گزیند و انتخاب می‌کند. صندوق رای و انتخابات یکی از نعمت‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران است. اگر این صندوق نبود،  اگر صف طولانی پای صندوق آرا نبود دشمن می‌توانست توطئه‌های مختلفی را طراحی کند.

جهانگیری: هیچ گروهی نباید انقلاب را مصادره کند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور دیگر چهره‌ای بود که غیرمستقیم به حق آزادی انتخاب و ضرورت حضور همه گروه‌ها در عرصه سیاست و انقلاب اشاره کرد. وی با تاکید بر اینکه بگذارید همه به انقلاب اسلامی دلبسته باشند، گفت: هیچ گروهی نمی‌تواند انقلاب اسلامی را به نام خود مصادره کند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی و بی اعتمادی است، گفت: ما به وحدت و انسجام نیاز داریم ما به گفتگو و مدارا نیاز داریم. امروز امریکا اعلام کرده که جنگ اقتصادی علیه ملت ایران راه انداخته است.

جهاگیری که بلندپایه‌ترین و رسمی‌ترین چهره اصلاح طلبان در میان مسئولین حکومتی است دغدغه‌هایی از جنس اصلاح و اصلاحات داشت و در حرف‌های خود بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای پیش برد اهداف انقلاب تاکید داشت.

همه آمدند

راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز تبلور حضور همه چهره‌های سیاسی بود از علی لاریجانی، رییس مجلس تا علی خاتمی، رییس دفتر سیدمحمد خاتمی همه و همه بودند. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر تهران، در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی، گفت: این راهپیمایی بسیار عظیم نشان می دهد که هیچ چیز و هیچ اقدامی مانع حضور میلیونی مردم نمی شود، دشمنان باید بفهمند که ریشه های انقلاب قوی است و در این مصاف ملت ایران یک صدا هستند.

آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نیز با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: راهپیمایی شکوهمند مردم، پیام‌های مختلفی دارد و مهمترین پیام حضور عظیم مردم به دشمنان جمهوری اسلامی خصوصاً امریکا و اذنابش است که بدانند این مردم تسلیم ناپذیرند و با فشارها و تحریم‌های ظالمانه که می‌خواستند مردم را به عقب نشینی وادارند بدانند که این مردم عقب نمی نشنیند و از ارزشهای انقلاب و حرکت عظیمی که امام راحل شروع کرده‌اند را ادامه می‌دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین هادی خامنه‌ای، برادر رهبر انقلاب و از چهره‌های اصلاح طلب نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ما وظایف سنگینی داریم که بخشی انجام و بخشی انجام نشده است. باید وحدت جامعه را حفظ و اصول انقلاب را از دست ندهیم و کینه‌ها و اغراض نفسانی را کنار بگذاریم. باید به مردم خدمت کنیم. مسائل اقتصادی مهم است و باید جلو فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی گرفته شود و این راهی جز رفتار درست مسوولان ندارد.

اخبار مرتبط

ماجرای سفر شینزوآبه به تهران چیست؟

سخنگوی وزارت خارجه  در مورد سفر شینزوآبه به تهران توضیحاتی ارائه داد.

رفراندوم و اختیارات ویژه؛ فرار از فشار یا نقشه راه جدید؟

منتقدین حسن روحانی معتقدند اکنون رفراندوم ضرورتی ندارد و هم رییس جمهور و سران قوا به ...

افتتاح یک سد انحرافی با حضور رئیس جمهور

سد انحرافی بویلاپوش با حضور حسن روحانی افتتاح شد.

دیدگاه خود را بنویسید