اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
22 بهمن 1397 22 بهمن 1397
15:30 15:30

جامعه به امید احتیاج دارد

پور محمدی با اشاره به اینکه مردم ایران به گذشته خود افتخار و به آینده امیدوار است، اظهار داشت: نیاز اصلی کشور ایجاد روحیه امید، خود باوری، همدلی و همزبانی است که باید توسط مسئولان به جامعه تزریق شود.

به گزارش سلام نو، مصطفی پورمحمدی روز دوشنبه در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهر ری اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران هم اکنون دارای قدرت کافی در سیستم بین الملل است، هر چند که مانند سایر نظام های سیاسی در حوزه های مختلف دارای نقاط قوت و ضعف هایی نیز است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز پس از چهل سال در موضع قدرت، اقتدار و ثبات قرار دارد، تصریح کرد: نباید ترس از سوء استفاده دشمنان موجب فرار از بازگویی مشکلات برای افکار عمومی شود.
پورمحمدی با اشاره به اینکه نسل جدید کشور بسیار هوشمند و آگاه است، اظهار داشت: نسل چهارم انقلاب شفافیت، صداقت و گزارش های درست از مسئولان می خواهد، بنابراین با آمارسازی دقیق جواب این نسل داده شود.
وی ادامه داد: شناسایی نقاط ضعف توسط نهادهای مختلف نظام باعث ایجاد راهکارهای عملی برای رفع مشکلات می شود و همین امر موجبات توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می کند.
دبیر کل جامعه روحانیت مبارز در ادامه با بیان اینکه سرعت پیشرفت کشور در حوزه های علمی، اجتماعی و اقتصادی بسیار بالا بوده است، افزود: آمارهای سازمان های بین المللی گواه توسعه ایران اسلامی در حوزه مختلف است.
وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی در حوزه تولید سیمان در رتبه هشتم، تولید فولاد رتبه دهم، حوزه اتمی رتبه یازدهم، هوا و فضا رتبه سیزدهم، قدرت علمی رتبه شانزدهم، تولید خودرو رتبه هجدهم و در توسعه اقتصادی هفدهمین کشور جهان است.
پورمحمدی با بیان اینکه امروز جهان، ایران را به خاطر حضور مردم در صحنه های مختلف نظام به عنوان کشوری استوار و مقتدر می شناسد، اظهار داشت: سرعت پیشرفت انقلاب بسیار بالا است ولی هنوز نظام های اداری، قضایی، محیط کسب و کار نتوانسته اند خود را با این سرعت هماهنگ کند.
وی به بیکاری جوانان، گرانی کالاهای اساسی و انواع فشارهای اقتصادی اشاره کرد و افزود: مسئولان باید در جهت حل مشکلات مردم دغدغه داشته باشند و با کار جهادی در جهت رفع مشکلات تلاش کنند.
پورمحمدی یادآور شد: امام خمینی (ره) به قدری به حل مشکلات فقرا و زاغه نشین ها اهمیت می داد که در همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب کمیته امداد را راه اندازی کرد و به رغم تمامی مشکلات جنگ، وجود ضد انقلاب ها، تحریم ها و تهدیدها امروز مناطق محروم جامعه از وضعیت بهتری نسبت به چهل سال گذشته برخوردار هستند.
وی ادامه داد: گزارش جدید بخش مبارزه با فقر سازمان ملل بیانگر این موضوع است که جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته، 85 درصد سطح فقر را در کشور کاهش داده و در طول 30 سال گذشته رتبه اول توسعه انسانی از جمله بهداشت، آموزش، کاهش مرگ و میر را در جهان دارد.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امروز دشمنان ایران با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی به دنبال سیاه نمایی دستاوردهای انقلاب هستند، اضافه کرد: متاسفانه در داخل کشور عده ای آگاهانه و یا ناآگاهانه در برخی رقابت های حزبی و جناحی به دنبال تخریب دستاوردهای انقلاب هستند که به هیچ عنوان به نفع منافع ملی نیست.
وی افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب با آگاهی از پیشرفت های ملت ایران در حوزه های مختلف، تحریم ها و تهدیدها را ایجاد می کنند چرا که آنان از حضور مردم در صحنه و پیشرفت علمی ایران به عنوان الگوی مستضعفان جهان می هراسند.
پور محمدی با اشاره به اینکه مردم ایران به گذشته خود افتخار و به آینده امیدوار است، اظهار داشت: نیاز اصلی کشور ایجاد روحیه امید، خود باوری، همدلی و همزبانی است که باید توسط مسئولان به جامعه تزریق شود.
مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرستان ری با حضور پررنگ مردم و مسئولان کشوری و شهرستانی همزمان با سایر شهرها کشور ساعت 10 از مقابل کانون سمیه در خیابان فدائیان اسلام آغاز و تا میدان شهرری در ضلع شمالی حرم عبدالعظیم (ع) ادامه داشت./ایرنااخبار مرتبط

icon news

سعید امامی گفت قتل‌های زنجیره‌ای یا کار سپاه است یا باند سید مهدی هاشمی / دفاع پورمحمدی از دوستانش قابل فهم است

محمد نيازی، رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح در زمان رسيدگي به پرونده‌ قتل‌هاي زنجيره‌ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news