اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 مرداد 1398
24 بهمن 1397 24 بهمن 1397
11:55 11:55

دولتمردان فریب اروپایی‌ها را نخورند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مذاکره موشکی به هیچ وجه در اختیار دولتمردان نیست و آنان حق ندارند که در این حیطه ورود کنند و قطعا اجازه این کار را به آنان نمی‌دهیم.
رئیس‌جمهور دستگاه‌های تصمیم‌گیر را برای تصویبFATF تحت فشار نگذارد

به گزارش سلام نو، محمد علی پورمختار درباره ثبت کانال ارتباطی اینستکس، گفت: این اقدام که از سوی سه کشور اروپایی ترتیب داده شده است،  بیانگر آن است که اروپایی‌ها هم توجهی به برجام و آثار و تبعات آن ندارند.

وی تأکید کرد: اروپایی‌ها با این اقدام خود نشان دادند که نمی‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند و ثبت این کانال هم صرفا برای فریب دولتمردان ماست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها با این اقدام باری دیگر چهره فریبکارانه خود را به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: دشمنی انگلیس، فرانسه و در مقاطعی آلمان با کشورمان کاملا روشن و بدیهی است و ما نباید گول حرف‌ها و وعده‌های توخالی آنان را بخوریم.

پورمختار در واکنش به اظهارات برخی از مقامات اروپایی مبنی بر اینکه اجرای این کانال منوط به تصویب FATF در ایران است،  گفت: توصیه بنده به دولتمردان، رئیس جمهور و به ویژه مسئولان وزارت خارجه این است که دیگر فریب اروپایی‌ها را نخورند و دستگاه‌های تصمیم‌گیر را برای تصویب FATF تحت فشار نگذارند.

وی با انتقاد از شرط دیگر اروپایی‌ها برای اجرای اینستکس مبنی بر مذاکره موشکی با ایران، تصریح کرد: مذاکره موشکی به هیچ وجه در اختیار دولتمردان نیست و آنان حق ندارند که در این حیطه ورود کنند و قطعا اجازه این کار را به آنان نمی‌دهیم./مهرنیوز

اخبار مرتبط

icon news

باید تلاش کنیم بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور ۴۰ ساله آینده انقلاب مورد توجه قرار دهیم

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه‌های اجرایی و اداری دارای...

اگر به FATF نپیوندیم حتی برای مراودات اقتصادی با عراق و ترکیه هم دچار مشکل می‌شویم

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه  اینستکس خرید نفت ایران را تضمین می‌کند، گفت:اینستکس...

تأکید پورمختار بر لزوم مشارکت همه مسئولین در اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولین و مقامات

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: قانون رسیدگی به دارایی‌های مقام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news