اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
24 بهمن 1397
16:45

لاریجانی: علاقه مندیم روابط مان با ژاپن گسترش یابد

علی لاریجانی در سفر خود در ژاپن گفت: در ذهن مردم ایران هیچ نقطه منفی نسبت به ملت ژاپن وجود ندارد و علاقه مند به گسترش روابط با کشور شما هستند.

به گزارش سلام نو، 'علی لاریجانی' روز چهارشنبه در دومین روز سفر خود به توکیو در دیدار با 'کی شی دا' رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن با اشاره به نقش موثر 'کی شی دا' در گسترش روابط دو کشور افزود: در ذهن مردم ایران هیچ نقطه منفی نسبت به ملت ژاپن وجود ندارد و علاقه مند به گسترش روابط با کشور شما هستند.


وی ادامه داد: البته برخی کشورها در مسیر این روابط مشکلاتی ایجاد می کنند که باید برای مدیریت آن چاره اندیشی شود و به طور قطع نقش شما و گروه دوستی برای حل این مشکل موثر است.


رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به نشست دیروز خود با برخی از صنعتگران و شرکت های مهم اقتصادی ژاپن گفت: این شرکت ها در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دارویی و محیط زیست، پروژه های مهمی را در ایران دنبال می کردند که فعالیت آنها متوقف شده است و مسئولان این شرکت ها بر این باور بودند که باید راه حلی در سیستم دولتی ژاپن اتخاذ شود که با توجه به تجربیات شما و کمک گروه دوستی می توانید در این زمینه گام بردارید و ما نیز به شما کمک خواهیم کرد.


'علی لاریجانی' رییس مجلس شورای اسلامی به دعوت 'داته' رئیس مجلس مشاوران (سنا) ژاپن از روز گذشته (سه شنبه) به منظور توسعه روابط همه جانبه به این کشور سفر کرده است.


دیدار با روسای مجلس سنا و مجلس قانون گذاران ژاپن، دیدار با 'شینزو آبه' نخست وزیر و بازدید از چند طرح صنعتی و عمرانی از جمله برنامه های لاریجانی در سفر دو روزه به توکیو بود.


علیرضا رحیمی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان، اسدالله قره خانی نماینده علی آباد کتول، حسن خسته بند نماینده بندرانزلی و قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه دکتر لاریجانی را در این سفر همراهی می کنند./ایرنااخبار مرتبط

مجلس امروز دو شیفته است

رئیس مجلس گفت که جلسه نوبت بعد از ظهر مجلس ساعت ۱۴ تشکیل می‌شود.

لاریجانی: جلوی دخالت بخش‌های امنیتی در امور اقتصادی گرفته شود/ نمایندگان باید در اظهارنظر مصون باشند

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی تاکید کرد که در قانون اساسی نمایندگان ...

جزئیات دیدار الویری با رئیس مجلس

رئیس شورای عالی استان ها اظهار کرد:سومین موضوعی که با ریاست مجلس مطرح شد تقاضای من در...

لاریجانی: خودشان هم می‌دانند نمی توانند صاردات نفت ایران را به صفر برسانند

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعلام کرده‌اند که اجازه نمی‌دهند نفت از ایران صادر ...

دیدگاه خود را بنویسید