اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
24 بهمن 1397 24 بهمن 1397
16:05 16:05

قوه قضائیه فاجعه فروش آرشیو صداوسیما به "من‌ و تو" را پیگیری ‌می‌کند؟

در آستانه چهل سالگی انقلاب در وضعیتی که به لحاظ رسانه ای به ویژه در سالهای اخیر عملکردمان به هیچ وجه قابل قبول نبوده است فروش آرشیو صداوسیما ابزار خوبی به دست شبکه های خارج از کشور داده تا خیلی راحت مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

سلام نو - سرویس سیاسی: چند سال است مستندهای جنجالی شبکه " من و تو" با تصاویر و ویدیوهای دیده نشده از روزهای ابتدایی انقلاب و دوران پهلوی سر و صدای زیادی کرده است. همواره این سوال مطرح بوده که مستندهای من و تو با این تصاویر دست اول چگونه تهیه می شود؟


به گزارش سلام نو ، توییت حسام الدین آشنا و افشای دزدیده شدن آرشیو صدا و سیما جنجال زیادی در فضای رسانه ای ایجاد کرده است. آشنا در توییت خود به ضرغامی، رئیس وقت صداوسیما حمله کرده و توییت کرده است:
در این روزها یادی‌کنیم از عزتمندانی که آرشیو تلویزیون ملی ایران را با بودجه‌ای درخور ولی حفاظتی اندک دیجیتال کردند؛ اجنه هم آرشیو آماده را چون ورق زر ربودند و فروختند؛ نه به من و نه به تو بلکه به از ما برترانی که در تونل زمان اسطوره ساختند از عوامل دردهای بی‌درمان ملت ایران.

عزت الله ضرغامی بلافاصله به این توییت واکنش نشان داد. او از آشنا به خاطر آنچه پرونده سازی می خواند انتقاد کرده بود و اظهار کرده بود: وزارت اطلاعات در جریان ماجرا هست. ضرغامی در توییتر شخصی خود نوشته بود: قرار بود پرونده‌سازی را جمع کنید! شفاف سازی واجا ی خودتان را قبول دارم. اون از چرخ زندگی، اون از چرخ هسته ای اون از تحمل منتقد، این هم از پرونده‌سازی. ۴چرخ را با هم پایین نیاورید! باید هنوز رانندگی کنید! او همچنین گفته بود: بهتر است آشنا با ادامه دادن ماجرا همه چیز را خراب نکند. اتفاق عجیب این است که شورای نظارت بر صداوسیما برخلاف تصور هیچ واکنشی نسبت به موضوع نداشته است.

در شرایط فعلی باید منتظر ماند و دید فروش آرشیو صدا و سیما به "من و تو" توسط قوه قضائیه چگونه پیگیری می شود.انتظار می‌رود قوه قضائیه در این مساله ورود کرده و محاکمه مقصرین این اشتباه را به صورت جدی در اولویت بگذارد. در آستانه چهل سالگی انقلاب در وضعیتی که به لحاظ رسانه ای به ویژه در سالهای اخیر عملکردمان به هیچ وجه قابل قبول نبوده است فروش آرشیو صداوسیما ابزار خوبی به دست شبکه های خارج از کشور داده تا خیلی راحت مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. در همین چند سال اخیر "تونل زمان" در شبکه من و تو با نشان دادن تصویری غیرواقعی از دوران پیش از انقلاب و انتشار گزینشی برخی ویدیو ها از آن دوران تصور نادرستی از وضعیت قبل از انقلاب اسلامی به مخاطب ارائه داده است.

مساله فروش آرشیو صداوسیما در روزهای اخیر سوژه توییتر بوده است به صورتی که بسیاری از کاربران زیر توییت های حسام الدین آشنا و عزت الله ضرغامی مواضع تندی نسبت به این اتفاق اتخاذ کرده اند. موضع گیری هایی که غالبا نوک پیکان انتقاداتشان به سمت ضرغامی و مدیریت صدا و سیما بوده است.

امیر تاجیک، رئیس شبکه مستند در زمان سرافراز هم پیش تر به موضوع فروش آرشیو صدا و سیما اشاره کرده بود با این حال این مسئله تاکنون کمتر رسانه ای شده بود. تاجیک در نامه تندی خطاب به ضرغامی نوشته بود: جنابعالی اظهار نظر کرده بودید که هیچ تصویری از آرشیو خارج نشده است. سوال اینجاست که چرا مدیرکل اسبق آرشیو تا سر حد بازداشت پیش رفت و تنها به دلیل واسطه‌گری شما بازداشت نشد؟
اتهامات به سمت ضرغامی اتهامات تامل برانگیزی است. درست در ماه هایی که ضرغامی تلاش می کند کاری کند تا بیشتر دیده شود و درست زمانی که بسیاری از کارشناسان حضور پررنگ او در رسانه ها را به احتمال حضورش در قدرت – چه مجلس چه ریاست جمهوری – ارتباط می دهند، رئیس اسبق صدا و سیما باید به اتهامات علیه خودش پاسخ دهد. اینکه آقای ضرغامی به جای پاسخگویی به فاجعه پیش آمده مظلوم نمایی کند و با فرار رو به جلو امثال آشنا را به پرونده سازی علیه خودش مطرح کند چیزی از عمق این فاجعه کم نمی کند.

اخبار مرتبط

icon news

ضرغامی: روحانی در اجرا کم‌تجربه و ضعیف است

ضرغامی گفت: مسؤولیت‌‌های قبلی آقای روحانی عمدتاً ستادی بود. او در اجرا کم‌تجربه و ضعی...

ترام‍پ باید بداند ایرانیان در مقابل دوگانه یا جنگ یا تحریم می‌ایستند

مشاور رئیس جمهوری افزود: ترامپ چنان بر طبل میان تهی و پر صدای جنگ می‌کوبد تا ما راضی ...

ضرغامی و رحیم‌پور ازغدی یا حسن روحانی؛ چه کسی کوتاه می‌آید؟

این دو عضو سابقه درگیری‌های لفظی شدید با حسن روحانی را در جلسات شورای عالی فضای مجازی...

چرا کاندیداهای اصولگرا دوست دارند اصولگرا نباشند؟

تقسیم‌بندی‌هایی مثل مرد و نامرد نه تنها از سوی اهالی سیاست بلکه احتمالا در نظر مردم ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news