اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
24 بهمن 1397
17:50

بادامچی: باید زمینه فعالیت جوانان فراهم شود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر انتظار داریم که جوانان آینده کشور را در دست بگیرند باید زمینه‌ی آن را فراهم کرده که رسیدن به این هدف منوط به توجه ویژه به جایگاه سمن‌ها و تشکل‌ها و احزاب است؛ چون آنها می‌توانند جوانان را برای در دست گرفتن مسئولیت‌های بزرگ و دادن تجربه آموزش دهند.
محمدرضا بادامچی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی

به گزارش سلام نو، محمدرضا بادامچی  با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری خطاب به جوانان گفت: باید تجربیات انقلاب را واقع‌بینانه در اختیار جوانان گذاشت؛ بدان معنا که صراحتاً کارهای اشتباه را به آنها گفته تا دیگر راه اشتباه گذشته را نروند. این به آسیب‌شناسی نیازمند است چون در چنین شرایطی است که می‌توانیم به بهترین نحو تجربیات را به جوانان منتقل کنیم.

وی ادامه داد: اگر انتظار داریم که جوانان آینده کشور را در دست بگیرند باید زمینه‌ی آن را فراهم کرده که رسیدن به این هدف منوط به توجه ویژه به جایگاه سمن‌ها و تشکل‌ها و احزاب است؛ چون آنها می‌توانند جوانان را برای در دست گرفتن مسئولیت‌های بزرگ و دادن تجربه آموزش دهند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم دادن آموزش‌های لازم در مدارس و دانشگاه‌ها و به خصوص مهارت‌آفرینی به جوانان تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای مهارت‌های لازم را به جوانان آموزش داد تا آنها بتوانند عرصه مدیریتی کشور را در دست گیرند. اگر جوان اعتماد به نفس لازم را نداشته باشد به آینده‌اش هم امیدوار نخواهد بود، لذا ایجاد فضای امیدبخش در جامعه منوط به دادن مسئولیت به جوانان و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس است.

بادامچی در پایان اظهار کرد: مهم‌ترین بخش، دادن مسئولیت به جوانان در عرصه‌های اقتصادی است که آنها بتوانند چرخ تولید را بچرخانند و از تکنولوژی‌های روز استفاده کنند. در یک کلام می‌توان گفت که باید همه مسئولان عرصه را برای جوانان باز کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است

مدیر مسئول روزنامه جوان گفت: با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد.

یکی از اقدامات خوب سپاه مقابله با تروریسم بوده که توسط خود آمریکا در سوریه، عراق و لبنان ایجاد شده است

فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش گفت:  سپاه و نیروی انتظامی یک ید واحده و یک لشکر الهی د...

نمایندگان تهران با فرمانده سپاه تهران بزرگ دیدار و گفت و گو کردند

اعضای مجمع نمایندگان تهران با فرمانده سپاه تهران بزرگ دیدار و گفت‌وگو کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید