اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
24 بهمن 1397 24 بهمن 1397
17:50 17:50

بادامچی: باید زمینه فعالیت جوانان فراهم شود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر انتظار داریم که جوانان آینده کشور را در دست بگیرند باید زمینه‌ی آن را فراهم کرده که رسیدن به این هدف منوط به توجه ویژه به جایگاه سمن‌ها و تشکل‌ها و احزاب است؛ چون آنها می‌توانند جوانان را برای در دست گرفتن مسئولیت‌های بزرگ و دادن تجربه آموزش دهند.
محمدرضا بادامچی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی

به گزارش سلام نو، محمدرضا بادامچی  با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری خطاب به جوانان گفت: باید تجربیات انقلاب را واقع‌بینانه در اختیار جوانان گذاشت؛ بدان معنا که صراحتاً کارهای اشتباه را به آنها گفته تا دیگر راه اشتباه گذشته را نروند. این به آسیب‌شناسی نیازمند است چون در چنین شرایطی است که می‌توانیم به بهترین نحو تجربیات را به جوانان منتقل کنیم.

وی ادامه داد: اگر انتظار داریم که جوانان آینده کشور را در دست بگیرند باید زمینه‌ی آن را فراهم کرده که رسیدن به این هدف منوط به توجه ویژه به جایگاه سمن‌ها و تشکل‌ها و احزاب است؛ چون آنها می‌توانند جوانان را برای در دست گرفتن مسئولیت‌های بزرگ و دادن تجربه آموزش دهند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین بر لزوم دادن آموزش‌های لازم در مدارس و دانشگاه‌ها و به خصوص مهارت‌آفرینی به جوانان تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای مهارت‌های لازم را به جوانان آموزش داد تا آنها بتوانند عرصه مدیریتی کشور را در دست گیرند. اگر جوان اعتماد به نفس لازم را نداشته باشد به آینده‌اش هم امیدوار نخواهد بود، لذا ایجاد فضای امیدبخش در جامعه منوط به دادن مسئولیت به جوانان و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس است.

بادامچی در پایان اظهار کرد: مهم‌ترین بخش، دادن مسئولیت به جوانان در عرصه‌های اقتصادی است که آنها بتوانند چرخ تولید را بچرخانند و از تکنولوژی‌های روز استفاده کنند. در یک کلام می‌توان گفت که باید همه مسئولان عرصه را برای جوانان باز کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اعضای شورای نگهبان هرگز از سرزنش دشمنان و بدخواهان نگران نمی‌شوند

دبیر شورای نگهبان افزود:  از حُسن انتخاب رهبر انقلاب و از رئیس قوه قضائیه و نمایندگان...

انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است

وزیر کشور افزود:  اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم...

شمنان به دنبال ساقط کردن یکی از مهمترین کارکردهای انقلاب اسلامی یعنی روحیه و باور «ما می‌توانیم» هستند

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه هدف اصلی تحریم ها و تهدیدهای اخیر دشمن را تضعیف اراده م...

حکم مقام معظم رهبری دلالت بر این ندارد که سازمان صدا و سیما از همه اشتباهات و خطاها مصونیت پیدا می‌کند

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون رامبد جوان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news