اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
24 بهمن 1397 24 بهمن 1397
22:29 22:29

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حامیان جنایت زاهدان در ورشو حاضرند

فلاحت پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در اظهارتی گفت: آن چه امروز در حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان رخ داد واقعیات مناسبات مثلث آمریکا، صهیونیست و مرتجعین است.
حشمت الله فلاحت پیشه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که حامیان اصلی جنایت سیستان و بلوچستان در ورشو جمع شده‌اند، گفت: آن چه امروز در حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان رخ داد واقعیات مناسبات مثلث آمریکا، صهیونیست و مرتجعین است.

به گزارش سلام نو، حشمت الله فلاحت‌پیشه در واکنش به حمله انتحاری به اتوبوس یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با بیان این که در شش ماه اخیر سفرهایی به استان سیستان و بلوچستان داشتم و نسبت به بروز حوادث تروریستی هشدار داده بودند، گفت: اکنون که حامیان اصلی جنایت جاده خاش، زاهدان در ورشو جمع شده‌اند باید دستگاه دیپلماسی نسبت به این موضوع روشنگری کند.

وی توضیح داد: مثلث آمریکایی صهیونیست و مرتجعین همان کسانی هستند که در نشست ورشو حضور دارند؛ افرادی که همزمان در مرزهای شرقی ایران تروریست‌ها را پرورش داده به طوری که اکنون ده‌ها تروریست دست به اسلحه علیه مردم بیگناه ایران بسیج شدند. بر این اساس لازم است وزارت خارجه اقدامات دیپلماسی‌اش را با توجه به نشست ورشو و این حادثه تروریستی انجام دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس وظیفه بعدی را به عهده نمایندگان دانست و گفت: در شرایطی که مسئولان در قبال بودجه مرزی بی‌تفاوت و کم‌توجه هستند، مجلس باید جبران کند و منابع پایداری را برای مرزها اختصاص دهد. سلسله بازدیدهایی از مرزهای کشور به خصوص مرزهای شرقی و غربی داشته و چندین نامه به مسئولان نوشته است مبنی بر این که اگر بودجه مرز به منابع پایدار متصل نباشد، اقدامات ایضایی گسترده‌ای علیه کشور صورت می‌گیرد. متأسفانه نه‌تنها توجهی به این هشدارها نشد که برخی مسئولان از بازدیدهای کمیسیون امنیت ملی در سال سوم کاری‌اش گلایه داشته و واکنش منفی نشان دادند.

فلاحت‌پیشه اضافه کرد: همزمان با بازدیدهای کمیسیون امنیت ملی مرکز پژوهش‌ها هم اقدامات اساسی درباره مرزها به پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی انجام داده است. اینها همه نشان می‌دهد که به بودجه پایداری در حوزه مرز احتیاج است. باید مجلس بودجه‌ای را تصویب کند تا بتوان برای همیشه با گروه‌های تروریستی مقابله کرد که راهبرد جدیدشان مقابله با ایران است.

وی خاطرنشان کرد: ما همزمان با این اقدام تروریستی در شرق ایران با نمایش سیاسی در ورشو مواجهیم؛ اقداماتی که تحت عنوان برقراری صلح و حقوق بشر در منطقه انجام می‌شود اما واقعیات آن را می‌توان در حادثه تروریستی زاهدان دید. اینها جنبه‌های کاذب سیاست آمریکاست. جنبه واقعی آن را باید در جاده خاش – زاهدان دید که منجر به شهادت مظلوم‌ترین افرادی شد که جانشان را برای دفاع از مرز گذاشتند.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: مردم ایران درک می‌کنند که هدف آمریکا و متحدانش در اقداماتی همچون اعمال تحریم و بی‌ثبات‌سازی، ایجاد ناامنی در داخل ایران است. آنها می‌خواهند ایران را به محل جنایات تروریست‌هایی تبدیل کنند که هیچ‌گونه رحمی ندارند. بی‌رحمی آنها در اقدامات تروریستی اخیر دیده شد.

ساعتی پیش گروه جیش الظلم در حمله انتحاری در جاده خاش – زاهدان با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از قرارگاه‌های قدس نیروی زمینی سپاه باعث شهادت تعدادی از رزمندگان و مجروح شدن آنها شد.

ایسنا/

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی: راه‌حل توسعه منطقه‌ای از درون جوامع محلی و توانمند شدن و ایجاد باورهای ذهنی توسعه‌گرا رخ خواهد داد

 سخنگوی دولت از برگزاری نشست هم‌اندیشی احزاب و فعالین سازمان‌های مدنی در سالن استاندا...

لزوم تشکیل کارگروهی برای محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کجا هستن...

اولویت اصلی انگلیسی‌ها تعیین تکلیف سرنوشت برگزیت است

 یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یکی از دلایلی که قفل دیپلماسی از ...

اطلاعیه سپاه در مورد درگیری با یک تیم تروریستی ضدانقلاب

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع)  اعلام کرد:  شب گذشته تیم دیگری از ضدانقلاب که ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news