اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
25 بهمن 1397 25 بهمن 1397
08:00 08:00

روحانی در راه سوچی

صبح امروز حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان تهران را به مقصد سوچی روسیه ترک کرد.

به گزارش سلام نو،  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز - پنج شنبه - در صدر یک هیات بلند سیاسی برای شرکت در اجلاس با همتایان خود از کشور روسیه و ترکیه از فرودگاه بین المللی مهرآباد عازم سوچی در روسیه شد.
این سفر به دعوت رسمی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری فدراسیون روسیه و با هدف شرکت در نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در بندر سوچی، انجام شد.
این نشست یک روزه، چهارمین دور از نشست حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه و با محوریت مبارزه مشترک با تروریسم منطقه ای و بازگرداندن آرامش، بازگشت آوارگان و برقراری ثبات سیاسی در سوریه است.
نتایج مذاکرات موسوم به روند آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی، تمامیت ارضی، حاکمیت اراده عمومی مردم سوریه و همچنین همکاری در دوران بازسازی این کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار می گیرد.
روسای جمهوری ایران ترکیه و روسیه در نشست سوچی، علاوه بر بررسی وضعیت میدانی کنونی، به ارزیابی تحولات سوریه پس از آخرین نشست مشترک خود در تهران می پردازند و گام های آتی را برای تحکیم ثبات و آرامش در این کشور بررسی و تدوین می کنند.
علاوه بر نشست سه جانبه با موضوع سوریه؛ رییس جمهوری روحانی دیدارهای جداگانه و دوجانبه ای نیز با همتایان روسی و ترکیه ای خود خواهد داشت.
رییس جمهوری را در این سفر یک هیات بلندپایه سیاسی، برخی وزیران کابینه نیز همراهی می کنند.
حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان برای نخستین بار در آذرماه سال 96 و در شهر بندری سوچی روسیه نشستی مشترک پیرامون سوریه برگزار کردند. نشستی که به سلسله نشست هایی در فروردین ماه 97 در آنکارا، شهریورماه 97 در تهران و در نهایت نشست مشترک پیش رو، منجر شده است.
ربیسان جمهوری سه کشور، پیوسته در نشست های مشترک، بر پایبندی مستحکم و مستمر خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه و همچنین گفت و گوهایی سوری - سوری و حاکمیت اراده مردم این کشور بدون دخالت خارجی تاکید کرده اند.
از زمان تشکیل روند آستانه تاکنون، سه کشور نقش موثر و بی بدیلی در مسیر حل و فصل سیاسی یکی از پیچیده ترین معضلات منطقه ای ایفا کرده اند.
روحانی علاوه بر نشست سه جانبه با «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» رییسان جمهوری روسیه و ترکیه با هر کدام از همتایان خود به صورت جداگانه دیدار دو جانبه خواهد داشت و ضمن بررسی آخرین گزارش ها از روند اجرای توافقات فیمابین، در مورد مسایل بین المللی و تحولات منطقه نیز گفت و گو می کند./.ایرنااخبار مرتبط

icon news

حسن روحانی بالاخره جلوی زیاده خواهی صدا و سیما ایستاد

به نظر می‌رسد اقدام روحانی در مشروط کردن بودجه صدا و سیما واقعا از معدود تصمیمات درست...

روحانی دنبال مذاکره در چه موردی است؟

احمد زیدآبادی در یادداشتی به تحلیل تحرکات جدید اروپا پرداخته تحرکاتی که به باور او آخ...

پیام تشکر دفتر رئیس جمهور از مردم استان خراسان شمالی

دفتر رئیس جمهور طی پیامی از استقبال گرم، صمیمی و پرشور مردم سخت‌کوش و با ایمان خطه پر...

روحانی: در جامعه بین الملل همه آمریکا را محکوم کرده‌اند

روئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: در دادگاه بین‌المللی که از آمریکا شکایت کردیم، در مرحل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news