اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
26 بهمن 1397 26 بهمن 1397
08:20 08:20

«مایک پمپئو» با وزیر خارجه دولت مستعفی یمن دیدار کرد

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به دیدار مایک پمپئو با وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اظهار کرد: دو طرف در این دیدار پیرامون تلاشها برای کمک به رفعِ بحران انسانی موجود در یمن (!) با یکدیگر گفتگو کردند.
دیدار و گفتگوی «مایک پمپئو» با وزیر خارجه دولت مستعفی یمن

به گزارش سلام نو، «رابرت پالادینو» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه در یک اطلاعیه خبری اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در دیدار با «خالد الیمانی» بر لزوم پیشبرد فرآیند سیاسی میان دولت مستعفی یمن و جنبش حوثی ها در این کشور تأکید کرد.

در این اطلاعیه خبری آمده است: «وزیر [مایک پمپئو] بر لزوم اجرای دقیق مفاد توافقات منعقده در سوئد میان دولت [مستعفی] جمهوری یمن و حوثی ها و تداوم همکاری با مارتین گریفیتس، نماینده ویژه سازمان ملل [در امور یمن] برای پیشبرد فرایند سیاسی تأکید کرد».

پالادینو در ادامه با اشاره به دیدار پمپئو و خالد الیمانی در حاشیه کنفرانس ورشو، اعلام کرد که دو طرف در این دیدار پیرامون تلاشها برای کمک به رفعِ بحران انسانی موجود در یمن (!) با یکدیگر گفتگو کردند.

گفتنی است که روز چهارشنبه، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که تدوین کنندگان آن خواستار توقف حمایت نظامی آمریکا از ائتلاف جنگ طلب سعودی علیه یمن شده اند؛ ائتلافی که بارها به دلیل نقض حقوق بشر و اجرای حملات هوایی علیه غیرنظامیان و اماکن شهری مورد انتقاد جامعه بین المللی قرار گرفته است. این لایحه هم اکنون در مجلس سنای آمریکا در دست بررسی است./مهر

اخبار مرتبط

icon news

افزایش بودجه طراحی تحریم علیه ایران توسط سنا

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه طراحی تحریم علیه ایران را افزایش دادند.

نمایندگان مجلس آمریکا اختیارات جنگی رئیس‌جمهور را کاهش دادند

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به کاهش اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا رای مثبت دا...

استعفای ناگهانی وزیر خارجه دولت مستعفی یمن

خالد الیمانی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن استعفا داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news