اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
28 بهمن 1397
09:30

برقراری امنیت در سوریه نتیجه هماهنگی تهران، مسکو و دمشق بود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ترکیه، ایران و روسیه در یکی، دو سال اخیر با هماهنگی‌های صورت گرفته نقش مهمی را در بالاترین سطح ایفا کردند و در برقراری امنیت پایدار در سوریه تأثیرگذار بودند. این اجلاس هم اولین اجلاس سران سه کشور نبود، اما تصمیمات آنها می‌تواند به تداوم امنیت پایدار در سوریه کمک کند.
علاءالدین بروجردی

به گزارش سلام نو، علاءالدین بروجردی  با اشاره به حضور رئیس جمهور در اجلاس سوچی، اظهار کرد: بحث قانون اساسی سوریه که در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفت حائز اهمیت است. البته سرنوشت قانون اساسی سوریه را باید دولت و ملت این کشور رقم بزنند.

وی افزود: بحث ادلب که در این اجلاس مطرح شد نیز بسیار حائز اهمیت بود. نظر قطعی ما بر این است که تروریست‌ها باید خاک سوریه را ترک کنند و حاکمیت دولت سوریه و نیروهای نظامی این کشور در کل تمامیت ارضی سوریه فراگیر شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت‌های خود، اضافه کرد: دو کشور ایران و فدراسیون روسیه با توافق دولت سوریه در این کشور حضور دارند، اما کشوری همچون آمریکا که به طور غیر قانونی در سوریه حضور پیدا کرده است و حقی را تعریف کرده است باید به سرعت خاک سوریه را ترک کند.

بروجردی در ادامه خاطرنشان کرد: ترکیه، ایران و روسیه در یکی، دو سال اخیر با هماهنگی‌های صورت گرفته نقش مهمی را در بالاترین سطح ایفا کردند و در برقراری امنیت پایدار در سوریه تأثیرگذار بودند. این اجلاس هم اولین اجلاس سران سه کشور نبود، اما تصمیمات آنها می‌تواند به تداوم امنیت پایدار در سوریه کمک کند./ایسنا

اخبار مرتبط

بروجردی: به هر قیمتی نفت خود را صادر خواهیم کرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: قطعاً خواب امریکا تعب...

علاء‌الدین بروجردی:تحریم‌های آمریکا هیچ‌گاه نتوانسته است بر استقامت ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران اثر داشته باشد

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با تحریم راه به جایی نخواهد برد ...

با تروریست خواندن سپاه فضا برای پذیرش لوایح CFT و پالرمو مثبت نیست

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدام اخیر ایالات...

بروجردی با رئیس پارلمان عراق دیدار کرد

علاءالدین بروجردی در سفر خود به عراق با رئیس پارلمان این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

دیدگاه خود را بنویسید