اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
28 بهمن 1397
10:25

هیچ گاه به استقبال تحریم ها نمی رویم/همدلی کلید گذر از تحریم ها

واعظی با اشاره به ابتکارات فراوان در نشست با فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات، اشتغال و دور زدن تحریم‌ها از سوی فعالان اقتصادی استان هرمزگان، گفت: ما هیچ گاه به استقبال تحریم نمی‌رویم، اما امروز که دشمنان تحریم را به ما تحمیل کرده اند باید به آنها ثابت کنیم که نه تنها با تحریم تسلیم نمی شویم، بلکه مقاوم‌تر نیز خواهیم شد.
مصاحبه اختصاصی ایسنا با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش سلام نو، محمود واعظی شب گذشته در دیدار نمایندگان احزاب، تشکل‌ها و فعالان سیاسی استان هرمزگان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بود که روی پای خود ایستاد و با تلاش همگانی مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر نهاده است، افزود: باید تجربیات خود را به نسل جوان انتقال داده و امیدوارم در این شرایط با تقویت همدلی مردم، مسئولان و همه احزاب و نهادهای مختلف بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که بدون کمک مردم، می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم، گفت: باید میان همه بخش‌های اداره کشور همدلی بوجود آوریم تا بتوانیم از گردنه تحریم‌های دشمن عبور کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن تصور می‌کند که با اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارها می‌تواند ملت ایران را از پای درآورده و تسلیم کند، گفت: ملت ایران نشان داده که در برابر خواست دشمن و شناخت اهداف آن، مقاوم‌تر شده و در برابر دشمنان خواهد ایستاد.

واعظی با اشاره به ابتکارات فراوان در نشست با فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات، اشتغال و دور زدن تحریم‌ها از سوی فعالان اقتصادی استان هرمزگان، گفت: ما هیچ گاه به استقبال تحریم نمی‌رویم، اما امروز که دشمنان تحریم را به ما تحمیل کرده اند باید به آنها ثابت کنیم که نه تنها با تحریم تسلیم نمی شویم، بلکه مقاوم‌تر نیز خواهیم شد.

وی استان هرمزگان را به لحاظ سیاسی و منطقه‌ای برای کشور حائز اهمیت دانست و گفت: باید به دور از روش‌های سنتی موجود با برنامه ریزی مناسب از نیروی انسانی بومی، برای اداره و توسعه این استان استفاده کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به انسجام، وحدت و همدلی مثال زدنی میان مردم استان هرمزگان، افزود: ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران یکی از توطئه‌های دشمنان است و مردم فهیم استان هرمزگان و سایر نقاط کشور به خوبی این هدف دشمنان را دریافته و دشمنان را در رسیدن به اهداف‌شان ناکام گذاشته اند.

واعظی به شرایط منطقه و بی ثباتی و بحران‌هایی که بیشتر کشورهای منطقه با آن مواجه هستند اشاره کرد و گفت: امروز به واسطه رویکردهای آمریکا به مسائل بین المللی و همکاری‌های چند جانبه و روابط با کشورها، شرایط جامعه بین الملل برای بسیاری از کشورهای جهان با گذشته متفاوت است. امروز آمریکا سیاست پول و تجارت را در پیش گرفته و معتقد است همه چیز از جمله حقوق بشر را می‌توان با پول خریداری کرد.

وی تاکید کرد: در این شرایط ما با تحریم سختی مواجه هستیم و محاسبه دشمنان این بود که به واسطه این تحریم‌ها و اعمال فشار، جشن ۴۰ سالگی انقلاب برگزار نمی‌شود، اما حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن معادلات دشمنان را بر هم زد.

واعظی افزود: ملت ایران با وجود جنگ روانی، تبلیغات گسترده و هزینه‌های بالای دشمنان برای ایجاد دلسردی، با زمان شناسی و شناخت موقعیت، پرشورتر از قبل به میدان آمدند و با کنار گذاشتن اختلاف سلیقه‌ها نشان دادند که در مقابل دشمن انسجام داشته و پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مسیر وحدت حرکت می‌کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مطمئناً پس از حماسه مردم در ۲۲ بهمن، باید برای حل مشکلات، فصل جدیدی را در اداره کشور و روابط خارجی بگشاییم.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور در اولین جلسه هیأت دولت پس از راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن تأکید کرد که مسئولیت همه وزارتخانه‌ها از این پس در انجام وظایف‌شان سنگین‌تر شده است، گفت: معتقدیم که باید جایگاه مردم را در عمل و تصمیم گیری ها بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

پیش از سخنان دکتر واعظی، تعدادی از نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان هرمزگان دیدگاه‌ها، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه مهم‌ترین موضوعات و مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان بیان کردند./ایسنا

اخبار مرتبط

کسی در ایران، منطقه و در آمریکا به دنبال جنگ نیست/برخی اقدامات فقط تبلیغاتی است

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار کرد: صحبت های امروز رییس جمهوری مبنی بر ادامه مذاکرات و ای...

ژاپن را 16 ساعت کار پس از جنگ ژاپن کرد نه ارتباط با خارجی‌ها/اروپایی‌ها خباثت خود را در INSTEX نشان داده‌اند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ژاپن را تعامل با کشورهای غربی تبدیل به ...

سناریوهای پیش رو در رابطه با ایران و آمریکا

از دیدگاه برنز، فشار تنها زمانی کار می‌کند که با مجموعه‌ای از اهداف واقع‌بینانه همراه...

تبریک واعظی به امام جمعه جدید اهواز

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی انتصاب امام جمعه جدی اهواز را به این سمت تبریک گفت.

دیدگاه خود را بنویسید