اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 05 فروردین 1398
28 بهمن 1397
20:40

وزیر دفاع: برای ملت‌های منطقه پیام داریم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بودجه دفاعی ما بسیار پایین‌تر از کشورهای منطقه است.

وزیر دفاع: «فاتح» توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد/ استکبار باید سرنوشت کشورهای منطقه را به خود بسپارند

به گزارش سلام نو، امیر سرتیپ حاتمی عصر امروز در مراسم رونمایی «فاتح» پیشرفته‌ترین زیر دریایی کشور اظهار داشت: با الحاق این زیردریایی به نداجا، ناوگان‌های نداجا و ندسا بعد دیگری از قابلیت‌های دفاعی ایران اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی، زیر دریایی «فاتح» را از افتخارات خواند و با تاکید بر اینکه این زیر دریایی توانایی شلیک موشک‌های کروز ضد کشتی را دارد، افزود: با اثبات توانایی ساخت زیردریایی‌های کلاس متوسط، امید است شاهد تداوم این پیشرفت‌ها باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت صنعت دریایی تا سال 57 و نبود محصول بومی تصریح کرد: تا آن زمان، تمامی صنایع دریایی، وابسته به غرب بود درحالی که امروز صنعت سازمان صنایع دفاعی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

حاتمی تاکیدکرد: برای ملت‌های منطقه پیام داریم و پیام‌مان این است که منطقه بدون اتکاء به استکبار و با برخورداری از ظرفیت‌های لازم، امنیت خود را تامین می‌کند از این رو، استکبار باید سرنوشت کشورهای منطقه را به خود بسپارند و دست از دخالت‌ها بردارند.

وی، بهره‌گیری از استعدادهای غیردولتی را یکی دیگر از افتخارات دانست و ابراز داشت: این توفیقات در شرایط تحریم‌ها و با همکاری بیش از  پنج هزار واحد صنعتی خصوصی، 500 شرکت دانش‌بنیان و 100 دانشگاه محقق شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اهتمام ویژه نظام مقدس به قدرت دریایی کشورمان در دهه‌های اخیر، از زیرساخت‌های علم و دانش و نیروهای انسانی متعهد، متخصص و کارآمد به عنوان سرمایه عظیم حوزه دریایی یاد کرد.

حاتمی در ادامه، بومی بودن و کم هزینه بودن دفاع با تکیه بر توان داخلی را مهم‌ترین ویژگی آن عنوان کرد و با اشاره به تولید بیش از 85 درصد نیازهای تسلیحاتی در داخل کشور گفت: است درحالی است که بودجه دفاعی ما بسیار پایین‌تر از کشورهای منطقه است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

ایران با قدرت و صلابت در مسیر خود به سوی توسعه و پیشرفت گام برمی دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت و...

نوری مالکی با رئیس جمهوردیدار کرد/ گفت و گو درباره مسائل منطقه ای

نخست وزیر اسبق و دبیرکل حزب الدعوه عراق  با حضور در دارالضیافه محل اقامت رئیس جمهوری ...

جمهوری اسلامی ایران مکتب مقاومت اسلامی را در منطقه غرب آسیا شکل دهی کرده است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: اکنون ایران اسلامی تبدیل به قدرت اول من...

پیام سید حسن خمینی برای کنگره حزب راه ملت

حزب بدون پشتوانه مردمی به دیکتاتوری منجر شده و از طرف دیگر کنشگری سیاسی توده ها بدون ...

دیدگاه خود را بنویسید