اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
29 بهمن 1397
16:46

نوبخت از نمایندگان امضاکننده نامه مربوط به درآمدهای نفتی شکایت کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از شکایت رئیس سازمان برنامه و بودجه از نمایندگان امضاکننده نامه مربوط به درآمدهای نفتی خبرداد.

شکایت نوبخت از امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور

به گزارش سلام نو، محمد حسینی در جمع خبرنگاران درباره شکایت نوبخت از نمایندگانی که نامه به رئیس‌جمهور درباره درآمدهای نفتی را امضا کرده‌اند، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به رئیس مجلس از نمایندگان امضاکننده نامه مربوط به درآمدهای نفتی شکایت و درخواست کرده است این موضوع در هیأت رئیسه مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور نوشتند و یادآور شدند ناظر به گزارش دیوان محاسبات در  گزارش تفریغ بودجه ۹۵  که  در ۴ بهمن ۹۶،  در صحن قرائت شد مشخص نیست ۱۶ هزار میلیارد تومان و یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار از درآمدهای نفتی چه شده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: این گزارش درباره واریز مبالغی از فروش گاز به حساب خزانه و سهم فروش صادراتی گاز به حساب صندوق توسعه ملی بوده است.

وی تاکید کرد: یک سال از گزارش تفریغ بودجه می‌گذرد هنوز نمایندگان در جریان این موضوع قرار نگرفتند که این پول چه شده است؛ ما در این نامه خواستیم رئیس‌جمهور درباره ارقامی که به حساب خزانه بازگشت نشده بررسی لازم را انجام دهد زیرا مسئولیت کار با رئیس سازمان برنامه و بودجه است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: البته عدله نوبخت این است که عدم واریز ربطی به او ندارد و به مسئولان دستگاه‌های اجرایی باز می‌گردد. حال اینکه کارگروهی به دبیری رئیس سازمان برنامه مراحل تسویه حساب بین نفت و خزانه را عهده‌دار است ما دلیل عدم تسویه حساب و مسئول عدم واریز را شخص نوبخت می‌دانیم اما او خود را مبرا می‌داند.

حسینی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه نامه‌ای با محتوای شکوائیه از نمایندگان به رئیس‌جمهور و رئیس مجلس داده تا موضوع رسیدگی شود.

احمد سالک نماینده مردم اصفهان، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران، محمود صادقی نماینده مردم تهران، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان، محمد حسینی نماینده مردم تفرش، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر، محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات از امضاکنندگان این نامه بودند./ایلنا

اخبار مرتبط

توضیحات نوبخت در مورد جریان تأمین منابع برای خسارت سیل

 رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:  از دو محل قانونی نیز منابع برای جبران خسارت ناشی از...

نوبخت: دولت با اعطای تسهیلات و وام های کم بهره سیل زدگان گلستان را حمایت می کند

سخنگوی دولت گفت: دولت مصمم است با اعطای تسهیلاتی مانند کمک های بلاعوض و وام های کم به...

عیادت نوبخت از مصدومان سیل شیراز

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از مصدومان سیل شیراز عیادت کرد و از آخرین روند درمان ...

نوبخت عازم شیراز شد

نوبخت به عنوان نماینده رییس جمهور به  شیراز سفر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید