اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
29 بهمن 1397
21:37

ابتکار: در دولت دوازدهم تحول عظیمی در حوزه زنان اتفاق افتاده است

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امروز دو سفیر جمهوری اسلامی از بانوان هستند، گفت: تحول عظیمی در حوزه زنان در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است.

به گزارش سلام نو، معصومه ابتکار در مراسم نکوداشت نخستین بانوی سفیر سیستان و بلوچستانی با اشاره به نقش تاریخی و جایگاه این استان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان اگرچه مشکلات زیادی دارد ولی در این دوره به ویژه در دولت تدبیر و امید در چند موضوع پیشگام بوده که شاید چشمگیرترین مسئله به گواه آمار و به دور از هرگونه اغراق، بحث زنان است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تحول عظیمی در حوزه زنان در این استان اتفاق افتاده است، به انتصاباتی که انجام شده اشاره کرد و گفت: سیستان و بلوچستان در مقاطعی تقریبا رتبه اول کشوری را در این موضوعات داشته است که در این زمینه باید از علی اوسط هاشمی و احمد علی موهبتی استانداران سابق و کنونی و نمایندگان این استان و بیش از همه از مردم شریف سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه گوهرهای درخشانی مانند حمیرا ریگی برای جامعه ما نمایان شده است، اظهار داشت: تحولات امیدبخش بنیادی و مهمی در عرصه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شاخص های توسعه انسانی و توسعه پایدار رخ داده است.
وی با تاکید براینکه این اتفاق ها تزئینی و ویترینی نیست، تصریح کرد: این رخدادها واقعی است و نشان دهنده این است که سرمایه های عظیمی در بین زنان و مردان کشورمان داریم که اگر برای آنها فرصت قائل شویم، اتفاق های بزرگی رخ خواهد داد.
ابتکار خاطرنشان کرد: از ویژگی های ریگی بحث استفاده او از هوش عاطفی و مدیریت الهام بخش است. نوع مدیریت وی در جلب مشارکت مردم و روابط عمومی قوی به نحوی بوده که در حل و فصل مناسباتی که بعضا امنیتی هم بوده با درایت و قاطعیت مشکلات را در کمتر از یک روز حل کردند.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: به خود می بالیم و خوشبخت هستیم که در دولت دوازدهم و با درایت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری دولت مکلف شده 30 درصد از پست‌های مدیریتی را تا پایان دولت دوازدهم در اختیار زنان شایسته و توانمند قرار دهد و خوشبختانه در این زمینه استان ها رقابت خوبی با هم در پیش گرفتند.
ابتکار در عین حال گفت که البته تا رسیدن به این رقم فاصله داریم ولی همین بس که هم اکنون در سطح معاون و یا همتراز معاون وزیر 30 نفر در دولت حضور دارند که عدد قابل توجهی است.
وی یادآور شد: امروز دو سفیر جمهوری اسلامی از بانوان هستند، هرچند فاصله هنوز زیاد است ولی حضور ریگی نشان دهنده این است که این مسیر و آینده درخشان تمام زنان و مردان ایرانی از هر خطه مذهب و پیشینه ای است که بتوانند برای ایران عزیز نقش آفرینی کنند./ایرنااخبار مرتبط

ابتکار: امیدوار هستیم اصلاح‌طلبان در انتخابات اتی حضور داشته باشند

 معاون رئیس‌جمهور افزود: بنده این مسئله را که نقش زنان در دولت آقای روحانی کمتر شده ا...

ابتکار: کرامت بانوان در جمهوری اسلامی از جایگاه برجسته ای برخوردار است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: زنان در 40سال گذشته پیشرفت های زیادی د...

ابتکار: مجلس برای کمک به مردم به کمک دولت بیاید

معاون رئیس جمهور گفت: برای مردم جای سئوال است که طرح سئوال مجدد یا استیضاح رئیس جمهور...

دیدگاه خود را بنویسید