اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
30 بهمن 1397
11:40

دولت باید هماهنگی حقوق کارکنان را در نظر بگیرد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید سیستم پرداخت خود را اصلاح کند مثل وزارت آموزش و پرورش که این کار را انجام داد.

حقوق و مزایای کارکنان وزارت کشاورزی یک سوم کمتر از سایر دستگاه‌ها است/ اعلام آمادگی کمیسیون کشاورزی برای کمک به حجتی

به گزارش سلام نو، جلال محمودزاده  درباره وضعیت نظام پرداخت‌های کشور در وزارت جهاد کشاورزی گفت: ما نمایندگان مجلس چندین بار این موضوع را به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌ایم، متاسفانه حقوق و مزایایی که کارکنان زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی دریافت می‌کنند یک سوم کمتر از سایر دستگاه‌های اجرایی مشابه است.

وی تاکید کرد: دولت باید هماهنگی حقوق کارکنان را در نظر بگیرد، هرچند که در بودجه هم آورده شده اما به آن عمل نکرده‌اند. این یعنی علی‌رغم اینکه قانون آن را داریم اما تامین اعتبار را انجام نداده‌ایم. علاوه بر حقوق و مزایای کارکنان زیرمجموعه این وزارتخانه که یک سوم کمتر از سایر دستگاه‌ها است، دولت حتی پاداش بازنشستگی این کارکنان که الان دو سال است که بازنشست شده‌اند را هم پرداخت نکرده است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: سایر دستگاه‌های اجرایی توانسته‌اند حقوق و مزایای کارکنان خود را در حد قانون تامین و آن را در سیستم اجرایی خود لحاظ کنند، وزارت جهاد کشاورزی هم باید کاملا جدی این موضوع را پیگیری کند، هرچند که نمایندگان مجلس هم به رئیس‌جمهور و وزیر کشاورزی تذکر داده‌اند اما اگر وزیر نمی‌تواند این بحث را به سرانجام برساند و آن را ساماندهی کند، می‌تواند از کمیسیون کشاورزی مجلس هم کمک بگیرد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از دید من وزارت جهاد کشاورزی باید سیستم پرداخت خود را اصلاح کند مثل وزارت آموزش و پرورش که این کار را انجام داد و به سازمان برنامه‌و‌بودجه تحویل داد تا پرداخت شود. وزارت جهاد کشاورزی هم باید باید در سیستم اداری خود پرداخت مابه‌تفاوت حقوق کارکنان خود و پاداش بازنشستگی را در نظر بگیرد.

محمودزاده گفت: تا زمانی که وزارت جهاد کشاورزی از طریق سیستم مالی خود اقدام نکند سازمان برنامه و بودجه نمی‌تواند کاری کند.

اخبار مرتبط

باید یک عزم جدی در مبارزه با فساد داشته باشیم

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط باید به گونه‌ای باشد که مجموعه نظام به فکر مع...

علیجانی: مجلس نقش کلیدی را در حل مشکلات ایفا می کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت:  از دولت و رئیس جمهور به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی ان...

روحانی: دولت با تمام توان و در سختی ها، کنار حقوق بگیران ثابت و قشر آسیب پذیر خواهد ماند

رئیس جمهور گفت: برغم اینکه آمریکا، صهیونیست‌ها و برخی کشورهای مرتجع منطقه با همه توان...

ضرورت برابری حقوق کارگران با کارمندان / مجلس نمی‌تواند برای بنگاه اقتصادی بخش خصوصی تصمیم بگیرد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که افزایش دستمزد کارگران از درآمد بنگاه...

دیدگاه خود را بنویسید