اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
30 بهمن 1397
09:00

بهشتی‌پور: امریکایی ها به دنبال ایجاد اختلاف داخلی در ایران هستند

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: امریکایی ها به دنبال جنگ میدانی با ایران نیستند چرا که برای آنها هزینه دارد لذا آنها به دنبال ایجاد اختلاف داخلی در ایران هستند.
حسن بهشتي‌پور

به گزارش سلام نو، حسن بهشتی‌پور درباره اینکه گفته می‌شود آمریکا مواضع خود را نسبت به منطقه تغییر داده و حتی صحبت از جنگ هم مطرح شده است، گفت: نتانیاهو در اجلاس ورشو صحبت‌هایی را بیان کرد با این محتوا که با کشورهای عربی می‌نشینیم و خود را برای جنگ با ایران آماده می‌کنیم، اما بعد از آن متوجه شدند این حرف‌شان بازتاب منفی داشت و آن را اصلاح کردند، کلمه جنگ را برداشتند و به جای آن مقابله با ایران را بیان کردند.

وی افزود: بنابراین بنده تغییر موضعی در آمریکایی‌ها نمی‌بینم، تمام قرائن و شواهد نشان می‌دهد که دنبال جنگ با ایران نیستند زیرا جنگ برای آنها هزینه دارد، همچنان که در عراق و افغانستان هزینه‌های هنگفتی را متقبل شدند، نمی‌خواهند علیه ایران بجنگند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین گفت: درواقع آن‌ها تمام امکانات‌شان را بسیج کردند و با ایجاد محاصره اقتصادی و از طریق تبلیغات رسانه‌ای، فروپاشی از درون را در ایران طراحی کردند، لذا دنبال این هستند تا با کمترین هزینه بتوانند یا تغییر رفتار در ایران ایجاد کنند یا اگر برای‌شان بهتر است حکومت ایران را تغییر دهند.

بهشتی پور در ادامه اظهار کرد: طراحی آمریکایی‌ها به دنبال این است که از طریق کمترین هزینه یا محاصره اقتصادی و همچنین جنگ رسانه‌ای گسترده مردم را به جان هم اندازند، اختلاف داخلی ایجاد کرده و یا بین حکومت و مردم شکاف ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جنگ آمریکا، رسانه‌ای و اقتصادی است و در این دو عرصه کاملاً رو در رو و شاخ به شاخ هستیم. لذا معتقدم هزینه جنگیدن با ایران برای آمریکا تا اندازه‌ای زیاد است که ترجیح می‌دهد راه‌های دیگری از قبیل اقتصادی و رسانه‌ای را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین درباره تلاش‌های عربستان برای دخیل کردن پاکستان در ائتلاف‌های ضد ایرانی در منطقه گفت: قرار است عربستان ۲۰ میلیارد دلار به پاکستان وام دهد و در شرایط کنونی پاکستان از نظر اقتصادی دچار مشکل است، فکر می‌کنم پاکستان عاقل‌تر از این حرف‌ها باشد که به راحتی با سفر بن سلمان در جبهه ضد ایرانی قرار بگیرد، آنها می‌دانند همسایگی با ایران برای پاکستان مهم است، لذا در این معادلات بعید است بازی بخورند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: درواقع ابتکار عمل دست عربستان نیست، دست اسرائیل و آمریکا است، آنها هستند که جبهه غربی- عربی و عبری تشکیل می‌دهند./ایسنا

اخبار مرتبط

اقدام فرانسه در استرداد مهندس ایرانی به آمریکا محکوم است

یک دادگاه فرانسوی با استرداد مهندسی ایرانی به آمریکا موافقت کرده است تا به خاطر آن چه...

پاکستان به شدت نیازمند انرژی و سوخت است

یک کارشناس مسائل شبه‌قاره افزود:  تهران می‌تواند خرید کالاهای تحریم شده را به اسلام‌آ...

نقش ایران و آمریکا در غرب آسیا

دکتر چاندرا مظفر معتقد است که اقدام ایالات متحده به هدف گرفتن ایران یک نمونه بارز بی ...

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

دیدگاه خود را بنویسید