اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
30 بهمن 1397
18:55

راه کار خنثی کردن تحریم های ثانویه برقراری ساز و کار مالی ایران و اروپا است

عضو شورای مرکزی فرکسیون امید در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایجاد سازوکار ویژه مالی می‌تواند تحریم‌های ثانویه را خنثی کند که این امر یکی از با اهمیت‌ترین واکنش‌های اتحادیه اروپا در قبال امریکا و سیاست‌های دولت ترامپ است.

تابش: ایجاد سازوکار ویژه مالی می‌تواند تحریم‌های ثانویه را خنثی کند

به گزارش سلام نو، محمدرضا تابش درباره راه‌اندازی کانال مالی INSTEX گفت: پالس‌هایی که از کشورهای اروپایی درباره این کانال ارسال شده مثبت است؛ اگرچه تاخیر جدی در خصوص راه اندازی این کانال دیده شد. از این حیث ایران نباید در قبال انجام تعهدات اروپا دستپاچه رفتار کند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب درباره اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر پوشش همه معاملات قانونی و مشروع توسط این کانال تاکید کرد: موضوع مورد تاکید وزیر امور خارجه بسیار مهم و دستاورد خوبی است اما باید منتظر بود و دید در عمل و در زمان اجرایی شدن معاملات اروپا تا چه اندازه به اظهارات امروز خود پایبند می‌ماند.

تابش همچنین تصریح کرد: واقعیت این است که تصور می کنیم با اجرایی شدن فعالیت‌های این کانال، قدرت یورو در مقابل دلار تقویت می‌شود. اگر کشورهای اروپایی و حتی چین و روسیه در این مسیر قرار بگیرند که معاملات خود را با یورو با ایران انجام دهند، برای ما مثبت است.

وی درباره جزئیات فنی راه‌اندازی این کانال گفت: مرحله اول، اعلام راه‌اندازی آن بود که هرچند با تاخیر اما با پیگیری‌های مختلف انجام شد. مرحله دوم، اجرایی شدن فعالیت این کانال است که از زمان آغاز به فعالیت باید چند ماه زمان داد تا نتایج و آثار فعالیت‌های این کانال را ببینیم.

عضو شورای مرکزی فرکسیون امید در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایجاد سازوکار ویژه مالی می‌تواند تحریم‌های ثانویه را خنثی کند که این امر یکی از با اهمیت‌ترین واکنش‌های اتحادیه اروپا در قبال امریکا و سیاست‌های دولت ترامپ است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: INSTEX آزمونی است که اروپا اثبات کند تا چه اندازه توان رفتار مستقل از آمریکا را دارد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

توصیه رئیس مجلس برای سرمایه گذاری در روستاها

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه شهر بسیار اهمیت دارد از ای...

انارکی: ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان با سابقه سه دوره متوالی با قانون اساسی مغایرت دارد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان با سابقه سه دوره متوال...

رئیس مجلس : جمهوری اسلامی از توافق هسته‌ای ضرر نکرد

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با حضور در برنامه "من طهران" به سوالاتی پیرامون نقش ای...

بهروز نعمتی: مجلس همچنان در راس امور است

بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: اقدامات مجلس در عرصه قانون‌گذاری از اقداماتی ...

دیدگاه خود را بنویسید