اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
30 بهمن 1397
19:00

پلوسی : رویکرد دولت آمریکا در قبال ایران کاملا اشتباه است

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رویکرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران را کاملا اشتباه خواندوتاکید کرد که کاخ سفید باید قبل از خروج از توافق هسته ای 1+5 با ایران، با کشورهای اروپایی مشورت می کرد.
پلوسی به اظهارات پنس درباره ایران واکنش نشان داد

به گزارش سلام نو،  پلوسی درمصاحبه ای که شبکه خبری«ام.اس.ان.بی.سی.»با وی انجام داد، در مورد درخواست«مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا ازمتحدان اروپایی واشنگتن برای خروج از برجام گفت: معاون رئیس جمهوری آمریکا، سخنگوی نقطه نظرات وی است که از نظر من، در مورد ایران، کاملا اشتباه است.


پنس در سخنانی درکنفرانس امنیتی مونیخ که روز یکشنبه گذشته به پایان رسید، خواستار خروج اتحادیه اروپا از توافق هسته ای ایران شده بود که مقام های اروپایی درخواست وی را رد کرده و گفتند که آنها به حمایت از توافق هسته ای و همکاری با دولت ایران ادامه خواهند داد.


رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این مورد که آیا سیاست های ترامپ باعث خلف وعده بین آمریکا و نزدیکترین متحدانش می شود، افزود: امیدوارم که اینطور نباشد. ما به قدر کافی، زمینه های مشترک داریم.

پلوسی مشورت ترامپ با متحدان اروپایی آمریکا را قبل از اتخاذ تصمیم در مورد خروج از توافق هسته ای و سوریه، حائز اهمیت دانست.


درهمین حال، لابی ایرانی-آمریکایی نایاک دیشب اعلام کرد که کمیته ملی دمکرات ها قطعنامه ای در حمایت از بازگشت آمریکا به برجام صادر کرده است.


نایاک اکشن، تارنمای وابسته به لابی شورای ملی ایرانی – آمریکایی در خبری که عنوان کرد اختصاصی این تارنما می باشد، گزارش داد که 16 فوریه (27 بهمن) و در جریان کنگره حزبی دمکرات ها، قطعنامه «یاسمین طائب» نماینده ایرانی تبار ایالت ویرجینیا در کمیته حزب، تصویب شد.


دراین گزارش تاکیدشده که بازگشت به برجام اهمیتی ویژه در برنامه های دمکرات ها برای انتخابات 2020ریاست جمهوری آمریکا خواهد داشت.


به گزارش نایاک اکشن،«الیزابت وارن» و «امی کلوبشار» از داوطلبان نامزدی دمکرات ها در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، نظر مساعد خود در مورد بازگشت واشنگتن به برجام را اعلام کرده اند.

نایاک در این خبر وعده داد که از کنگره نیز به زودی اخبار امیدبخشی در این زمینه منتشر خواهد شد.


ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری، خروج کشورش را از برجام به رغم مخالفت های جهانی از برجام اعلام کرد. دیگر طرف های امضا کننده این توافق اعلام کرده اند که به آن وفادار می مانند و اقدام آمریکا را محکوم کردند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

راهی جز گفت‌وگو برای ترامپ وجود ندارد

یک کارشناس ارشد مسائل ژئوپلتیک اظهار کرد: به نظر می‌رسد ترامپ هیچ‌چاره آبرومندانه دیگ...

به رسمیت شناختن تسلط اسرائیل بر بلندی‌های جولان جنبه انتخاباتی دارد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  اظهار کرد: ترامپ می‌خواهد نظر لابی صهیون...

هانی‌زاده: آینده منطقه با تنش‌های جدیدی رو به رو است

یک کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد:رئیس جمهور آمریکا در صورت اعلام رسمی حاکمیت اسرا...

منتظر مذاکره مستقیم ایران و آمریکا باشیم؟ / ترامپ برای دیدار با روحانی به تهران می‌آید؟

پیش ازاین و در ابتدای تحریم‌های جدید آمریکا اسحاق جهانگیری و علی مطهری گفته بودند که...

دیدگاه خود را بنویسید