اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
01 اسفند 1397 01 اسفند 1397
08:20 08:20

جمالی: رای دادگاه لاهه بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رای مثبت دادگاه لاهه به ایران اظهار کرد: امیدی وجود ندارد که آمریکایی‌ها آنچه در مجامع عمومی به ضررشان است را اجرا کنند ولی باز هم این گونه اتفاقات بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد؛ چون دیگر در آینده نمی‌توانند از دادگاه لاهه استفاده کنند. به این دلیل که خودشان دادگاه لاهه را قبول ندارند. این‌ها نشان می‌دهد که دیگر چنین سلاحی از آمریکا گرفته شده است.
محمدجواد جمالی

به گزارش سلام نو، محمدجواد جمالی با اشاره به حکم اخیر دادگاه لاهه مبنی بر رد شکایت آمریکا درباره‌ عدم صلاحیت لاهه برای شکایت ایران علیه این کشور گفت: دادگاه لاهه علی رغم نفوذ آمریکایی‌ها در نهایت با تلاش وکلای داخلی و خارجی ایران با رای بسیار بالایی مجددا صلاحیت برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا را تایید کرد که این موفقیت قضایی و حقوقی و دیپلماتیکی برای ایران است.

وی افزود: البته امیدی وجود ندارد که آمریکایی‌ها آنچه در مجامع عمومی به ضررشان است را اجرا کنند ولی باز هم این گونه اتفاقات بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد؛ چون دیگر در آینده نمی‌توانند از دادگاه لاهه استفاده کنند. به این دلیل که خودشان دادگاه لاهه را قبول ندارند. این‌ها نشان می‌دهد که دیگر چنین سلاحی از آمریکا گرفته شده است.

جمالی در پایان با این پیش بینی که روند بررسی شکایت ایران در لاهه یک تا دو سال به طول می‌انجامد گفت:‌ در همین مرحله هم باید از دولت به دلیل استفاده از وکلای خوب و تیم قوی در ارائه استدلال‌های خوب قدردانی کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ردصلاحیت کاندیداها به دلیل دفاع از برجام / مشکل دولت با صداوسیما / سرانجام استعفای پیوندی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت به سئوالات خبرنگاران پاسخ دا...

توضیح آشنا درباره اجرا شدن سهمیه بندی بنزین توسط شورای امنیت

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور درباره سخنان روحانی درباره اینکه اجرای سهمیه بندی بن...

اغلب دستگیرشدگان در اعتراضات خرابکارند

محمدجواد جمالی نایب رئیس کمیسیون امینت ملی مجلس اعلام کرد: تعدادی از کشته شده‌ها در ا...

تخت روانچی: بحران اعتماد و مشروعیت در شورای امنیت

مجید تخت روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرد با نگاه به عملکرد شورا در...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news