اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
01 اسفند 1397
08:20

جمالی: رای دادگاه لاهه بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رای مثبت دادگاه لاهه به ایران اظهار کرد: امیدی وجود ندارد که آمریکایی‌ها آنچه در مجامع عمومی به ضررشان است را اجرا کنند ولی باز هم این گونه اتفاقات بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد؛ چون دیگر در آینده نمی‌توانند از دادگاه لاهه استفاده کنند. به این دلیل که خودشان دادگاه لاهه را قبول ندارند. این‌ها نشان می‌دهد که دیگر چنین سلاحی از آمریکا گرفته شده است.
محمدجواد جمالی

به گزارش سلام نو، محمدجواد جمالی با اشاره به حکم اخیر دادگاه لاهه مبنی بر رد شکایت آمریکا درباره‌ عدم صلاحیت لاهه برای شکایت ایران علیه این کشور گفت: دادگاه لاهه علی رغم نفوذ آمریکایی‌ها در نهایت با تلاش وکلای داخلی و خارجی ایران با رای بسیار بالایی مجددا صلاحیت برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا را تایید کرد که این موفقیت قضایی و حقوقی و دیپلماتیکی برای ایران است.

وی افزود: البته امیدی وجود ندارد که آمریکایی‌ها آنچه در مجامع عمومی به ضررشان است را اجرا کنند ولی باز هم این گونه اتفاقات بر شانه‌های آمریکا سنگینی می‌کند و آنها را در حالت انفعال قرار می‌دهد؛ چون دیگر در آینده نمی‌توانند از دادگاه لاهه استفاده کنند. به این دلیل که خودشان دادگاه لاهه را قبول ندارند. این‌ها نشان می‌دهد که دیگر چنین سلاحی از آمریکا گرفته شده است.

جمالی در پایان با این پیش بینی که روند بررسی شکایت ایران در لاهه یک تا دو سال به طول می‌انجامد گفت:‌ در همین مرحله هم باید از دولت به دلیل استفاده از وکلای خوب و تیم قوی در ارائه استدلال‌های خوب قدردانی کرد./ایسنا

اخبار مرتبط

سازمان ملل و شورای امنیت در قبال جنایات علیه غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه سکوت اختیار کرده‌اند

نماینده دائم ایران  در سازمان ملل افزود: برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید ا...

به هم زدن برجام سبب احیای قطعنامه های شورای امنیت در حوزه هسته‌ای می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس افزود:  خروج از برجام بحث جناحی و دولتی مطرح...

کانال مالی اینستکس می‌تواند گامی برای منزوی کردن دلار در آینده باشد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتفاق نادری است که شورای امنیت قر...

۱۳ فوریه زمان ارائه رای دیوان لاهه درباره شکایت ایران از آمریکا

دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه 13 فوریه درباره شکایت ایران از آمریکا رای خواهد داد.

دیدگاه خود را بنویسید