اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
01 اسفند 1397
18:00

ما با دمکراسی خاصی که داریم برهان غربی ها را خلع سلاح کردیم

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ما عدالت را نمی توانیم به رای بگذاریم، عدالت باید احراز شود، اگر عدالت احزار نشود، می شود ترامپ.

به گزارش سلام نو، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.
در بخشی از بیانیه حضرت آیت الله خامنه ای آمده است: جوانان باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرتهای گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ اسلامی بسازند.
آیت الله سید حسن عاملی  با بیان این که بیانیه گام دوم رهبر انقلاب دارای فرازهای مهمی است، اظهار داشت: در این بیانیه بصورت فنی، هنری و شایسته به امتیازات بزرگ انقلاب پرداخته شده است.
وی افزود: انقلاب ما اصولی را تاسیس کرده است که یکی از آن موارد زدن قید جمهوریت به اسلامیت است. معنی آن این است که صفات اصلی رهبری را از تیغ رای بیرون در آورده است، مانند عدالت. ما عدالت را نمی توانیم به رای بگذاریم، عدالت باید احراز شود، اگر عدالت احزار نشود، می شود ترامپ، می شود همین هایی که شما می بینید دنیا را به چه روز انداخته اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بالاترین خلع سلاح، خلع سلاح برهان است، یادآور شد: ما با دمکراسی خاصی که داریم برهان غربی ها را خلع سلاح کردیم، یعنی آن ها دیگر نمی توانند برابر ما سخنی بگویند؛ با توجه به این که آن ها دنیا را با ادعای دمکراسی به چالش می کشند.
عاملی فراز دیگر در این بیانیه را بیان ظلم ها و دشمنی ها در حق انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این انقلاب در عین اینکه مردمی ترین انقلاب دنیا است، اما مظلوم ترین انقلاب هم هست، چهل سال است که دشمنان از هیچ توطئه ای فرو گذاری نکرده اند.
وی با بیان اینکه در این بیانیه رهبر انقلاب با نسل جدید برای مسئولیت ها در آینده و آشنایی با توطئه ها و خطرها سخن گفته است، تصریح کرد: این موارد نیازمند آماده سازی در نسل جوان است زیرا ملت ما از آخرین فرصت استفاده می کند که در چینش ملت ها خودش را به جایگاه اصلی برساند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: یکی دیگر از اقدامات رهبر انقلاب در این بیانیه آشنا ساختن نسل جدید با گذشته دردناکی است که ملت ایران داشت، ما پانصد سال خوابیدیم، پانصد سال فرصت های کلیدی از دست ما رفت، ما زمانی از شمال به بربر، از شرق به دیوار چین متصل بودیم و در مصر تاجگذاری کردیم، از جهت جنوب پیغمبر رعیت ایران بود و در ایران متولد شده و یمن با فرماندار ایرانی اداره می شد.
عاملی ادامه داد: تمامیت ارضی و استقلال سیاسی ما تا پیش از انقلاب از دست رفت، مخصوصا از جهت علمی نتوانستیم در تولید جهانی سهیم شویم، این یک فاجعه بسیار بزرگ برای ما بود که انقلاب اسلامی بزرگترین خدمت از جهت تقویت بنیه علمی کشور با خود به همراه آورد.
وی مطلب قابل تحسین در این بیانیه را آینده نگری و برنامه ریزی برای آینده عنوان کرد و گفت: این نوع نگرش در گذشته در برنامه ریزی ما نبود، اگر ما قبلا آینده نگری می کردیم به بن بست هایی نظیر مصرف بنزین، صندوق های بازنشستگی، سیستم یارانه، کم بود آب و ترافیک نمی رسیدیم. اگر در گذشته آینده نگری می کردیم ما به این نقطه نمی رسیدیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به درآمدهای نفتی اضافه کرد: اگر از ابتدا ما پول نفت را صرف زیر ساخت ها می کردیم، می توانستیم از درآمد آن برای عمران استفاده کنیم.
عاملی با بیان این که آینده نگری در برنامه ریزی بسیار خطیر است، تاکید کرد: در این مقوله باید یک جبهه مفصلی تشکیل شود و در این باب متخصصین سخن بگویند.
وی به تزریق امید در جامعه توسط رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان از کارآمدی تمامی دولت ها حمایت و دفاع می کنند که اقدام ایشان باعث تزریق امید به جامعه می شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخشی از سخنان رهبر انقلاب با این عنوان که 'بیش از همه چیز نخستین توصیه من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است، تصریح کرد: عرصه سیاست عرصه روضه خوانی نیست، عرصه رجز خوانی است. این رجز از نگاه ایشان باید واقعی باشد نه این که امید کاذب به جامعه تزریق کنند.
عاملی با تاکید بر این که نگاه توحیدی در این بیانیه موج می زند، اظهار داشت: این بیانیه یک سرمایه بزرگ مدیریتی است که اصول کلیدی و اوصاف بسیار حیاتی مدیریتی در آن آمده است و از این جهت ما باید قدر آن را بدانیم.
وی افزود: رهبر انقلاب در این بیانیه بر استفاده مناسب از دارایی های عظیم خدادادی و استقلال اقتصادی تاکید شده است، در حال حاضر ایران از جهت ثروت استثنایی است، در حوزه مواد معدنی و مجموع نفت و گاز رتبه اول را در دنیا داریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری به موضوع پتروشیمی اشاره کرد و گفت: همیشه بالاترین در آمد در آخرین حلقه تولید است، ما در تبدیل نفت و گاز به صنایع پایین دستی جزو کشورهای برتر هستیم، این در حالی است که دنیا محتاج به این صنایع است.
عاملی با بیان این که هشتاد کشور در دنیا مشتری نفت هستند، یادآور شد: شاید آمریکا بتواند در مقابل این کشورها بایستد اما نمی تواند حریف 6 هزار شرکتی شود که خریدار مواد پتروشیمی هستند. از این جهت کشور می تواند خود را با تنوع در درآمدهای ارزی بالا کشیده و تقویت کند./ایرنااخبار مرتبط

هیچیک از خواسته‌های ناعادلانه دولت ترامپ برآورده نشده است

تخت روانچی در  واشنگتن پست به تشریح موانع گفت وگو با آمریکا پرداخت.

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

مشاور ظریف: هرگز نخواسته ایم عربستان را از معادلات منطقه حذف کنیم

مشاور وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده است از موضعی بر...

بررسی تنش های چهل ساله ایران و آمریکا

یک دیپلمات پیشکسوت به بررسی تنش های میان ایران و آمریکا طی 40 سال اخیر پرداخته است.

دیدگاه خود را بنویسید