اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
02 اسفند 1397 02 اسفند 1397
21:20 21:20

برگزاری نشست هم اندیشی معاون سیاسی وزارت کشور و مدیران حوزه سیاسی با رئیس و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران

نشست هم اندیشی معاون سیاسی وزارت کشور و مدیران حوزه سیاسی با رئیس و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران، در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش سلام نو؛ جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور در آغاز این نشست با بیان این که در صحنه سیاسی کشور، هیچ راهی جز تعامل و گفتگو نداریم و راه‌های دیگر تجربه شده و بی نتیجه مانده است؛ گفت: راهی که کشور را به مقصد می‌رساند تعامل و گفتگو است. همه ما نسبت به ارزش‌های جمهوری اسلامی، آرمان‌های امام راحل (ره)، اهداف مورد تأکید مقام معظم رهبری، قانون اساسی و …، هم التزام نظری و هم التزام عملی داریم؛ لذا باید نسبت به مسائل اصلی کشور تشریک مساعی داشته باشیم.
معاون سیاسی وزارت کشور خاطر نشان ساخت: همه باید تلاش کنیم مسیر را پیش برویم، هر قدر هم که شرایط سخت‌تر شود، انسجام باید بیش‌تر شود که در واقع این توصیه‌ای است که حضرت امام (ره) بارها در کوران حوادث اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس فرمودند و مقام معظم رهبری هم مکرر بر آن تأکید دارند.
عرف گفت: در این همراهی و همدلی و انسجام، واحد بودن هدف مهم است و مسیرهای رسیدن به هدف می‌تواند متفاوت باشد و یکی از جاهایی که این چتر وحدت در عین کثرت را ایجاد کرده، خانه احزاب است و قطعاً تلاش خواهیم کرد که این مجموعه تقویت شود.
معاون سیاسی وزیر کشور افزود: باید تلاش کنیم کارآمدی را در نظام اجرایی و اداری کشور ارتقا دهیم؛ چرا که با این که خیلی کار می‌کنیم اما در بطن جامعه نتایج آن خیلی حس نمی‌شود. در موضوع انسجام نیز همین موضوع دیده می‌شود.
وی ادامه داد: سال ۹۸، سال برگزاری انتخابات است و قاعدتاً اگر بتوانیم با رویکرد مسوولانه همه نیروهای فعال و دخیل در امر انتخابات، فضای آرام و با ثبات موجود را استمرار ببخشیم، قطعاً انتخاباتی با چهار رکن اصلی مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت مطلوب، در پیش خواهد بود که خروجی آن، مجلس کار آمد است.
هم چنین در این نشست، لایحه جامع قانون انتخابات، از سوی موسوی مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور ارائه شد. موسوی در بخشی از سخنان خود اعلام کرد: دفتر انتخابات وزارت کشور آمادگی دارد تمامی انتخابات‌های سیاسی و صنفی را در سطح کشور برگزار نماید. در ادامه نشست, نقطه نظرات اعضای خانه احزاب حاضر در نشست در این خصوص مورد تبادل نظر قرار گرفت.
حسین کمالی رئیس خانه احزاب ایران با استقبال از جلسه مشترک معاون سیاسی وزارت کشور با خانه احزاب ایران که با فاصله یک ماه از انتصاب دکتر عرف برگزار شده است، آن را فرصتی مناسب برای بررسی لایحه جامع انتخابات با مشارکت وزارت کشور و خانه احزاب ایران ارزیابی کرده و نسبت به تداوم برگزاری این جلسات ابراز امیدواری کرد. وی هم چنین اظهار داشت که سرنوشت این لایحه، به نوع نگاه خانه احزاب و وزارت کشور به آن وابسته است.
در ادامه جلسه، کنعانی مقدم ضمن تأکید بر اهمیت بررسی دقیق و همه جانبه این قانون به ویژه از منظر تقسیمات کشوری و آمایش سرزمینی، اظهار داشت: نتیجه انتخابات می‌بایست لزوماً مجلسی کارآمد باشد.
همچنین مرتضوی دیگر عضو خانه احزاب در سخنان خود, به فعالیت میز احزاب در ستاد انتخابات که پیش تر وجود داشته است، اشاره کرد و خواستار برقراری مجدد آن شد.
کمیجانی نیز در نشست با اشاره به این که تجمیع قوانین انتخاباتی, گامی مغتنم و اقدامی مثبت است, اظهار داشت: با توجه به دیده شدن نقش و جایگاه احزاب در این لایحه, به نظر می‌رسد خواسته احزاب در لایحه برآورده شده است, اگرچه مناسب است این لایحه در سطح احزاب و جامعه منتشر شود.
در این جلسه هم چنین دیگر اعضای خانه احزاب ایران از جمله غفوری فرد، حکیمی پور, کاشفی، میرباقری و ولی زاده, به صورت مبسوط به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص لایحه جامع انتخابات پرداختند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وزارت کشور تکلیف تشکیل استان جدید را مشخص کرد

وزارت کشور اعلام کرد: تشکیل هیچ استان جدیدی در دستور کار دولت و وزارت کشور نیست و پیگ...

تکذیب ممنوعیت فعالیت‌های خدماتی و حمل و نقل در تهران

 سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: توقف فعالیت‌های خدماتی، تجاری و حمل و نقل در تهران صحت...

در تایید صلاحیت‌ها فقط صلاحیت‌های شخصی افراد مهم است!

عباسعلی کدخدایی اعلام کرد در بررسی صلاحیت‌ها فقط صلاحیت‌های شخصی افراد بررسی می‌‌شود ...

محمود احمدی نژاد کاندیدا می‌شود؟

زمزمه هایی مبنی بر حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت های نهم و دهم برای ثبت نام در یازد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news