اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 01 فروردین 1398
03 اسفند 1397
19:27

گزارش آژانس اتمی بار دیگر دلیلی محکم بر اثبات پایبندی ایران به تعهداتش است

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را در برجام تایید کرد.

به گزارش سلام نو، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت : این گزارش بار دیگر دلیلی محکم بر اثبات پایبندی ایران به تعهداتش است.
وی افزود: در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، تصریح‌شده است که از روز اجرای توافق هسته ای، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.
سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد که به رغم تلاش‌های فراوان برخی بدخواهان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین‌المللی، همکاری‌های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده قرار دارد.
این گزارش بار دیگر تصریح می‌کند که آژانس دسترسی‌های لازم را داشته است. در این چارچوب، غریب آبادی بر لزوم تداوم بی‌طرفی و حرفه‌ای آژانس در اجرای مأموریت محوله تأکید و همچنین از اعمال فشار برخی بر این نهاد بین المللی با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.
نماینده دائم کشورمان با تأکید بر اینکه ایران رفتار مسئولانه‌ای را داشته و تاکنون به تعهدات خود عمل کرده است، عنوان کرد: همان‌گونه که مکرراً اعلام‌ شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقی مانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین کنند./ایرنااخبار مرتبط

آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم!

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا و وزیر پیشین مسکن و توسعه شهری در دولت باراک اوب...

پیام توئیتری سفارت روسیه در انگلیس در مورد تعهدات برجامی ایران

سفارت روسیه در انگلستان اعلام کرد: تعهدات ایران به برجام قابل تقدیر کرد.

امانو: ایران در حال عمل به تعهدات خود ذیل برجام است

مدیرکل آژانس بین‎المللی انرژی اتمی گفت: در نظارت بر فعالیت‌های ایران، آژانس همه اطلا...

گلایه وندی شرمن درباره موضع آمریکایی‌ها در رابطه با برجام

«وندی شرمن» ضمن ابراز نگرانی از ادامه بحران های سیاسی و امنیتی در جهان از مواضع آمریک...

دیدگاه خود را بنویسید