اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
20 آذر 1397 20 آذر 1397
11:53 11:53

قطعنامه سنا بر علیه بن سلمان

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: سناتور جمهوریخواه قطعنامه ای را مبنی بر دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقچی ارائه داد که مورد حمایت قرار گرفت.

به گزارش سلام نو، رئیس کمیته روابط خارجی سنا اظهار داشت: این قطعنامه محمد بن سلمان را مسئول آن قتل معرفی می کند و این یک بیانیه قوی از سوی جمهوریخواهان است. این یک محکومیت قوی یک ولیعهد است و آنها را مسئول قتل یک روزنامه نگار می داند.
کورکر امیدوار است که روز سه شنبه بتواند با کنار گذاشتن روال معمول کمیته روابط خارجی، قطعنامه را مستقیما به صحن سنا ببرد. این سناتور ایالت تنسی اظهار داشت: امیدوارم که سنا حمایت گسترده ای از آن به عمل آورد. تصور می کنم که این اتفاق خواهد افتاد.
هفته گذشته سناتور جمهوریخواه «لیندسی گراهام» نیز از سوی شماری از سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات قطعنامه ای را ارائه کرد که بن سلمان را در قتل خاشقچی «همدست» معرفی می کند.
«کریس مورفی» سناتور دموکرات، «مایک لی» سناتور دموکرات و «برنی سندرز» سناتور مستقل هم قطعنامه مشترکی ارائه کرده اند که هدف آن پایان دادن به حمایت آمریکا از تجاوز سعودی ها و ائتلاف عربی تحت سرکردگی ریاض به یمن است. انتظار می رود سنا روز چهارشنبه این قطعنامه را بررسی کند.
در حالی که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گزارشی اعلام کرد که بن سلمان مستقیما مسئول قتل خاشقچی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این گزارش را رد کرده است.
خاشقچی دوم اکتبر (دهم مهر) در حالی که برای دریافت مدارک مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفته بود، توسط عوامل سعودی کشته شد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

انتشار اسناد قتل خاشقجی از طرف سیا/ بن سلمان متهم به قتل است

سازمان سیا بخشی از اسناد قتل خاشخجی را منتشر کرد که از نقش احتمالی بن سلمان در قتل ای...

رازهای میلیاردر شدن بن سلمان

 اقدامی با عنوان به اصطلاح سرکوب فساد علیه چهره‌های پادشاهی قدرتمند به راه افتاده است...

همسر حاکم دبی به کمک بن زاید و بن سلمان به لندن فرار کرد

روزنامه الاخبار لبنان به نقل از یک شاهزاده سعودی از کمک  ولیعهد سعودی و ولیعهد ابوظبی...

تصمیم جدید بن سلمان درباره ترکیه

ولیعهد عربستان پس از این که فهمید آنکارا در قضیه قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی کوتاه ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news