اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
05 اسفند 1397
09:30

اظهارات سراج در مورد وجود لوازم یدکی خودرو در گمرکات

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: حدود ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی خودرو در گمرکات و مناطق آزاد وجود دارد که امیدواریم هرچه سریعتر ترخیص و مشکلات خودروسازان مرتفع شود.
نشست خبری مشترک رییس سازمان بازرسی کل کشور و رییس هیات اعزامی از وزارت نظارت چین

به گزارش سلام نو،  ناصر سراج در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز صبح با رئیس گمرک ایران جلسه‌ای در رابطه با لوازم یدکی که در گمرکات و قبل از گمرکات مانده بود داشتیم.


وی ادامه داد: متأسفانه در حدود ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی خودرو در گمرکات و مناطق آزاد وجود دارد که آنها را بررسی کردیم و امروز هم با مدیرعاملان سایپا و ایران خودرو صحبت کردیم آنها مطالبی در رابطه با کمبود نقدینگی داشتند و قرار شد که اقداماتی در رابطه با ترخیص این ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی انجام شود.

سراج افزود: امیدواریم هرچه سریع‌تر این کانتینرها ترخیص شوند و به سیستم خودروسازی بیایند که قبل از عید مشکلات تا حدودی مرتفع شود.


وی تصریح کرد: در رابطه با قیمت‌ها نیز مذاکراتی داشتیم، حاشیه بازار را خودروسازان تشکیل می‌دهند به دلیل اینکه چند روز خودرو به بازار تزریق نمی‌کنند قیمتها قطعاً بالا می‌رود. بعد از آنکه قیمت بالا رفت ۱۰ درصد حاشیه بازار است البته این را هم تکذیب کردند و گفتند که ۲۰ درصد در این رابطه اقدام می‌کنیم و هنوز حاشیه بازار را عملیاتی نکردیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه در خصوص نقدینگی نیز مکاتباتی انجام داده‌ایم گفت: قرار شد با بانک‌هایی که مصوبه شورای اقتصاد را عملیاتی نکردند صحبت کنیم تا از نظر نقدینگی نیز مشکلشان برطرف شود اگر این موضوع برطرف و لوازم یدکی وارد خودروسازی شود امیدی هست که بتوانیم تخفیفات خوبی در رابطه با خودروسازها داشته باشیم.


وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های خودروساز تخلفی انجام دادند یا خیر گفت: در شرایط فعلی کشور در تحریم‌ها و مشکلات نقدینگی سوئیفت و رد و بدل کردن پول هستیم شررایط کشور شرایط عادی نیست ما حتماً پیگیری می‌کنیم که کوتاهی در این زمینه وجود نداشته باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در وین: تهران رتبه نخست کشف مواد مخدر در جهان را دارد

رییس سازمان بازرسی کل کشور با یوری فدوتف، مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی...

دیدگاه خود را بنویسید