اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
05 اسفند 1397 05 اسفند 1397
10:00 10:00

منتظری: مسئولین زمینه از بین رفتن فساد را باید فراهم کنند

دادستان کل کشور گفت: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با 300 درصد رشد بیشترین جرم رایانه‌ای در کشور ما را رقم می‌زند.
فساد همه‌گیر نیست اما همین قدرش هم زیاد است/ وزیر ارتباطات باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشد

به گزارش سلام نو،  حجت الاسلانم محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور بیان داشت: در آیات می‌بینید که همه کسانی که در جامعه اسلامی خدمت می‌کنند مانند قوای 3 گانه و نیروی انتظامی، قوه قضاییه و ... باید عدالت را رعایت کنند. رئیس جمهور ، وزیر، نماینده مجلس، استاد، فرمانده نیروی انتظامی باید عادل باشند. در نظام اسلامی کسانی که زمام امور مردم را بر عهده دارند اگر عدالت نداشته باشند خداوند آنها را مواخذه خواهد کرد. چیزی که در نظام اسلامی در بعضی جاها شاهد آن نیستیم.

وی گفت: مدیرانی که در پس پرده مدیریتشان به گونه ای سنگر گرفتند که کسی متوجه نمی‌شود و دنبال خیانت هستند. اگر همه مدیران عدالت گستر بودند آثار عدالت را در گوشه گوشه مردم می‌دیدیم. این وضعیت اقتصادی ما است؟ کشور ما کم ظرفیت دارد؟ کم توانمندی‌های انسانی، جغرافیایی و سایر ظرفیت‌ها و بتانسیل‌ها را دارد؟ ما هیچ چیزی کم نداریم.

منتظری گفت: هر چیزی که برای پیشرفت یک جامعه لازم باشد الحمدالله ما داریم اما چرا شاهد بعضی آسیب‌ها هستیم؟ چون از مسیر عدالت لازمه حکومت اسلامی است گاهی لغزش می‌کنیم و به مسیر دیگری می‌افتیم. اینجاست که وظیفه دستگاه قضایی بسیار سنگین است و مجری عدالت باید باشد، وظیفه نیروی انتظامی به عنوان یک قدرتی که در جامعه باید نظم و امنیت و عدالت را بیاده کند بسیار سنگین است و امیدواریم که شما عزیزانی که مسئولیت این بار سنگین و این امر مهم را عهده دار هستید بتوانید به وظیفه‌تان به نحو شایسته عمل کنید. چهارصباحی ما در این مسئولیت‌ها هستیم، یکی رئیس جمهور، یکی وزیر و یکی مدیر کل است و تمام می‌شود، خوشبحال آنکه پرونده ریاست و زمامداری شان مشهود از ریاست عادلانه است. وای به حال مدیری که از این منصب و کرسی سوء استفاده کند و هر بلایی سر مرردم بیاید کش هم نمی‌گزد، روزی باید در پیشگاه خداوند جواب این اعمالش را بدهد.

وی افزود: نمی‌خواهم عرض کنم فساد در جامعه ما همه گیر و سیستمی است، اما در نظام اسلامی این مقدار فساد بسیار زیاد است. مسئولین ما زمینه از بین رفتن فساد را باید فراهم کنند. شما اساتید، مسئولان که در این دانشگاه مسئولیت دارید باید حتماً به مسئولین گزارش بدهید که ما در جامعه شاهد ایین نوع جرائم و تخلفات هستیم و زمینه رشد این تخلفات چه چیزی است و گلوگاه‌هایش کجاست و دست کیست؟ بانک مرکزی، مسئولین اقتصادی، مسئولین فرهنگیی و مسئولینی که بخش های مدیریت جامعه قرار بگیرند و اطلاعات لازم به آنها داده شود چه بسا به فکر اصلاح آن باشد. 4 صباحی مسئولیت را عهده دار شدیم و باید توجه کنیم قغرق در خودخواهی‌ها، خودبرستی‌ها و جوامع را از بای در آورد نشویم.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه بترسیم از روزی که خداوند ما را به محاکمه بکشد، اظهارداشت: یکی از اعتراضات و حرف‌ها و گله‌های ما به مسئولین فرهنگی و به کسانی که امروز سردمدار مدیریت فضای مجازی هستند همین است که چرا باید در جامعه اسلامی ما اینقدر رها باشد که شاهد اینهمه جرم و گناه در جامعه باشیم؟

وی افزود: این آمار وحشتناکی است و این هشداری به مسسئولین است. خطاب من به کسانی است که می‌توانند این فضا را از آلودگی‌ها پاک کنند ولو 50 درصد هم که بتوانند. آمار واصله‌ای از 10 ماهه که بستر این جرائم فضای مجازی و جرائم رایانه‌ای نسبت به سال گذشته 140 درصد افزایش داشته است. کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با 300 درصد رشد بیشترین جرم رایانه‌ای در کشور ما را رقم می‌زند.

منتظری گفت: چه کسی مسئول این رشد است؟ چه کسی مسئول این جرائمی است که خانواده‌ها و جامعه و جوانان ما را تحلیل می‌کند. به صراحت می‌گویم مسئولینی که مدیریت فضای مجازی را در اختییار دارند و آنهایی که در اجرای دستور صریح و موکد رهبری مقابله کرده و می‌کنند باید حواسشان باشد. چه زمانی و چند سال قبل بود که مقام معظم رهبری هشدار داده و بحث به راه انداختن شبکه ملی اطلاعات را مطرح کردند؟ شورای عالی فضای مجازی را تشکیل دادند. اساسنامه را تصویب و ابلاغ کردند. چه کسی مسئول این فضای آلوده است که باید پاکسازی کند؟ هرگز ما قائل نیستیم و نمی‌گوییم که فضای مجازی را شما ببندید. امروز استفاده از فضای مجازی بسیار در زندگی تاثیر گذار است اما این فضا را باید از آلودگی‌ها پاک کرد.

وی افزود: مسئولین انتظامی می‌دانند که چه فضای ننگ آوری در جامعه شده است و سری به دادسرای مبارزه با جرائم رایانه‌ای بزنید، چه کسی مسئول است؟ خطاب من به شخص وزیر ارتباطات است که یک روزی باید در بیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد که همکاری نکرده و نمی‌کند جهت پاکسازی فضای مجازی و مصوبات شورای عالی فضای مجازی را زیر با می‌گذارید. ما هم می‌گوییم وقتی اراده نباشد به نوعی فرار می‌کنند.

منتظری گفت: فردا در بیشگاه خداوند چه می‌کنید؟ بنده اخطار می‌دهم و هشدار می‌دهم چون بخشی از مسئولیت در اختیار من است ولی ابزار در اختیار دیگری است، بنده عددیی نیستم، وقتی می‌بینم در مقابل دستور و فرمایش موکد رهبری اینگونه مقابله می‌کنند بنده دیگر چه بگویم. در مقابل امر خدا، امر پیامبر و شرع مقدس اینطور مقاومت می‌کند من چه کار می‌توانم انجام دهم.

اخبار مرتبط

icon news

لزوم نظارت بیشتر بر زندان‌ها/ قوه قضائیه باید از مناقشات سیاسی دور بماند

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران افزود:   قوه قضائیه باید فساد را کنترل کند، اما اگر این قوه...

دو نرخی شدن قیمت کالاها در کنار نظام اداری ناکارآمد، باعث ایجاد فساد خواهد شد

نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: نحوه اعطای تسهیلات به مردم عادی و بنگاه‌های تولیدی ...

اگر مسئولی چشمش را به روی فساد ببندد از مفسد بدتر است

رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران افزود: اجرای عدالت باید قاطع و در عین حال دقیق و ...

جهانگیری: در مبارزه با فساد نباید تعلل و سستی به خود راه دهیم

  معاون اول رئیس‌جمهور با بیان این که  شاهد تکرار فسادهای مشابه در کشور هستیم، افزود:...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news