اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
05 اسفند 1397
15:25

وقتی نشنال جئوگرافیک هم ایران را تحریم می‌کند!

صفحه اینستاگرام نشنال جئوگرافیک اجازه نداد تا ایرانی ها در نظر سنجی اش شرکت کنند.
با تشکر از ۱۰۰ میلیون فالوئر به جز ایرانی‌ها!

به گزارش سلام نو،  کمتر از یک هفته قبل صفحه رسمی نشنال جئوگرافیک در اینستاگرام اعلام کرد که ۱۰۰ میلیونی شده‌ است. ۱۰۰ میلیون از سراسر دنیا این صفحه مرتبط با علوم طبیعی را دنبال می‌کنند که احتمالا خیلی از آن‌ها هم ایرانی هستند.

این صفحه برای جشن ۱۰۰ میلیونی شدنشان برای دنبال کننده‌هایش هدیه ویژه‌ای داشت، او از همه خواسته یکی از عکس‌های متعلق به این مجموعه را در صفحه شخصی خودشان با هشتگ مشخصی منتشر کنند. همچنین دنبال کننده‌ها یک روز مشخص در استوری‌ها می‌توانند در نظر سنجی انتخاب بهترین عکس نشنال جئوگرافیک شرکت کنند و برنده سفر به تانزانیا باشند!

تا این‌جا همه چیز خوب است، ایده جذابی که اتفاقا برای صفحه می‌تواند مخاطب بیشتری را هم به همراه داشت باشد، اما وقتی جریان برای ما متفاوت می‌شود که در صفحه قوانین شرکت نام چند کشور را می‌بینیم که نمی‌توانند در نظر سنجی حضور پیدا کنند؛ از جمله ایران، کوبا، کره شمالی، سودان، سوریه و کلا کشورهایی که در لیست تحریم‌های امریکا هستند.

این اتفاق با واکنش منفی ایرانی‌ها روبرو شده، خیلی‌ها می‌گویند آن‌ها جزو همان افرادی هستند که به ۱۰۰ میلیونی شدن صفحه کمک کرده‌اند و این تبعیت کردن از قوانین امریکا تبعیض است. این جریان تا جایی ادامه پیدا کرده که برخی صفحه را آنفالو کرده‌اند تا بگویند اگر آن‌ها نباشند، این تعداد فالوئر هم در پیج نخواهد بود.

البته این اولین باری نیست که این مجموعه معتبر عکاسی، کاربران ایرانی را تحریم کرده است. پیش از این در فراخوان‌هایی همچون «مسابقه عکس مسافر» نیز از حضور کاربران ایران و چند کشور دیگر نیز ممانعت به عمل آمده بود./مهر

اخبار مرتبط

ژاپن را 16 ساعت کار پس از جنگ ژاپن کرد نه ارتباط با خارجی‌ها/اروپایی‌ها خباثت خود را در INSTEX نشان داده‌اند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ژاپن را تعامل با کشورهای غربی تبدیل به ...

سناریوهای پیش رو در رابطه با ایران و آمریکا

از دیدگاه برنز، فشار تنها زمانی کار می‌کند که با مجموعه‌ای از اهداف واقع‌بینانه همراه...

آیا ایران تنگه هرمز را می‌بندد؟

یک کارشناس مسائل انرژی اظهار کرد: احتمال پایینی وجود دارد که با وجود بی‌پروایی زیاد د...

کاظمی: اگر همراهی مردم نبود انقلاب ایران با چالش های جدی مواجهه می‌شد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیچ انقلابی به این صورت خیلی زود قا...

دیدگاه خود را بنویسید