اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
06 اسفند 1397
13:25

منافع ملی خط قرمز احزاب و سیاسیون باشد

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: این لازمه‌ فعالیت احزاب و جریانات سیاسی است که با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند، اما باید در سطح اول منافع ملی به عنوان اولویت احزاب در نظر گرفته شود. سپس هر یک از احزاب و جریانات حق بیان نظر داشته باشند و در نهایت با بررسی به یک جمع‌بندی برسند.
قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند

به گزارش سلام نو، قاسم میرزایی نیکو ، درباره ضرورت تغییر رویکرد جریان های سیاسی برای کنارگذاشتن اختلافات جناحی و اولویت قرار دادن منافع ملی کشور در دهه پنجم انقلاب، بیان کرد: اگر مشخصاً قانون احزاب سیاسی در کشور تدوین و خط قرمزها در آن تعریف شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. باید خط قرمزها برای احزاب و جناح‌های سیاسی تعریف شده باشد. البته امروز احزاب و جریانات سیاسی خود از این خط قرمزها مطلع هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما به طور کلی هر یک از احزاب و جریانات سیاسی می‌توانند نظر خود را داشته باشند. این‌که ما نظر احزاب را جرم محسوب می‌کنیم اشتباه است و با آزادی‌ بیان مطابقت ندارد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه ما امروز آزادی بیان را از احزاب برنمی‌تابیم و این امر باعث اختلاف بیشتر بین جریان‌های سیاسی و احزاب می‌شود. ما باید اجازه دهیم افراد نظر خود را مطرح کنند و سپس مسیر قانونی طی شود. ما باید اختلاف‌نظرها را بپذیریم و در نهایت باید اظهارنظرها را به جمع‌بندی برسانیم.

میرزایی نیکو در ادامه تاکید کرد: این لازمه‌ فعالیت احزاب و جریانات سیاسی است که با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند، اما باید در سطح اول منافع ملی به عنوان اولویت احزاب در نظر گرفته شود. سپس هر یک از احزاب و جریانات حق بیان نظر داشته باشند و در نهایت با بررسی به یک جمع‌بندی برسند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان بیان کرد: اگر به منافع ملی توجه نکنیم ضررهای زیادی خواهیم کرد. البته من فکر می‌کنم که امروز اکثر احزاب و جریانات سیاسی از منافع ملی مطلع هستند./ایسنا

اخبار مرتبط

مافی: جمهوری اسلامی فرصت استثنایی به طرف‌های باقی مانده در برجام داده است

یک عضو فراکسیون امید مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال استفاده حق خود در برجام...

فضای زودرس انتخاباتی برای فعالیت نمایندگان مضر است

 عضو فراکسیون امید مجلس از ایجاد فضای زودرس انتخاباتی انتقاد کرد.

گفتگوی مولد زیربنای منافع ملی

"اجماع گرایی" که یکی از اساسی ترین مولفه های حکمرانی خوب است،تنها بر پایه تعریف و شنا...

عارف: عدم الحاق به FATF می‌تواند خسارات جدی به دنبال داشته باشد

رئیس فراکسیون امید گفت: ان‌شاءالله مجمع تشخیص منافع ملی را در نظر می‌گیرد. مجمع این م...

دیدگاه خود را بنویسید