اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 05 فروردین 1398
06 اسفند 1397
13:25

منافع ملی خط قرمز احزاب و سیاسیون باشد

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: این لازمه‌ فعالیت احزاب و جریانات سیاسی است که با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند، اما باید در سطح اول منافع ملی به عنوان اولویت احزاب در نظر گرفته شود. سپس هر یک از احزاب و جریانات حق بیان نظر داشته باشند و در نهایت با بررسی به یک جمع‌بندی برسند.

قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند

به گزارش سلام نو، قاسم میرزایی نیکو ، درباره ضرورت تغییر رویکرد جریان های سیاسی برای کنارگذاشتن اختلافات جناحی و اولویت قرار دادن منافع ملی کشور در دهه پنجم انقلاب، بیان کرد: اگر مشخصاً قانون احزاب سیاسی در کشور تدوین و خط قرمزها در آن تعریف شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. باید خط قرمزها برای احزاب و جناح‌های سیاسی تعریف شده باشد. البته امروز احزاب و جریانات سیاسی خود از این خط قرمزها مطلع هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما به طور کلی هر یک از احزاب و جریانات سیاسی می‌توانند نظر خود را داشته باشند. این‌که ما نظر احزاب را جرم محسوب می‌کنیم اشتباه است و با آزادی‌ بیان مطابقت ندارد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه ما امروز آزادی بیان را از احزاب برنمی‌تابیم و این امر باعث اختلاف بیشتر بین جریان‌های سیاسی و احزاب می‌شود. ما باید اجازه دهیم افراد نظر خود را مطرح کنند و سپس مسیر قانونی طی شود. ما باید اختلاف‌نظرها را بپذیریم و در نهایت باید اظهارنظرها را به جمع‌بندی برسانیم.

میرزایی نیکو در ادامه تاکید کرد: این لازمه‌ فعالیت احزاب و جریانات سیاسی است که با یکدیگر اختلاف‌نظر داشته باشند، اما باید در سطح اول منافع ملی به عنوان اولویت احزاب در نظر گرفته شود. سپس هر یک از احزاب و جریانات حق بیان نظر داشته باشند و در نهایت با بررسی به یک جمع‌بندی برسند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان بیان کرد: اگر به منافع ملی توجه نکنیم ضررهای زیادی خواهیم کرد. البته من فکر می‌کنم که امروز اکثر احزاب و جریانات سیاسی از منافع ملی مطلع هستند./ایسنا

اخبار مرتبط

عارف: عدم الحاق به FATF می‌تواند خسارات جدی به دنبال داشته باشد

رئیس فراکسیون امید گفت: ان‌شاءالله مجمع تشخیص منافع ملی را در نظر می‌گیرد. مجمع این م...

مردم را وسیله قرار ندهید

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس اظهار کرد: همگان اذعان دارند که مشکلات معیشتی ...

چرا عده ای هنوز جریان اصلاحات را سرکوب می کنند؟

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی  گفت: راه برون‌رفت از این درگیری‌های جناحی این...

میرزایی‌نیکو: می‌توانیم به سمتی برویم که یک مجلس نظیر مجمع تشخیص داشته باشیم

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در زمان‌های گذشته یک مجلس به عنوان مجلس ...

دیدگاه خود را بنویسید