اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
06 اسفند 1397
13:55

بلاتکلیفی لوایح CFT و پالرمو تزریق بی ثباتی به کشور است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست تا هرچه سریعتر تکلیف لوایح CFT و پالرمو مشخص کند.
جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش سلام نو، مسعود گودرزی ، در واکنش به تمدید مهلت FATF به ایران برای خارج شدن از لیست سیاه گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران همکاری با جامعه‌ جهانی است اما برخی اقدامات منجر به بی اعتمادی ایران شده که نمونه بارز آن برجام است. علی رغم ۱۴ گزارش آژانس مبنی بر انجام تعهدات ایران، طرفین رفتارهایی را از خود نشان دادند که وجود ملاحظات و دغدغه‌هایی از سوی ایران طبیعی است.

وی ادامه داد: در وضعیت فعلی، جامعه جهانی از نیت جمهوری اسلامی ایران شناخت داشته و می‌داند قصد ایران همکاری است لذا مهلت چهار ماهه را لحاظ کرد تا این که هر دو طرف به نقطه سودمند برسند. کما این که نباید از نقش موثر دیپلمات‌ها غافل شد که توانستند برای بار دیگر مهلت FATF را تمدید کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع بندی گفت: باید در چنین فضایی تصمیم گیری شود چون ادامه وضعیت منجر به بی ثباتی و تزریق مسائل روانی به جامعه خواهد شد. لذا انتظار می‌رود مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریع‌تر درباره‌ی تأیید یا رد دو لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) مورد تاکید گروه اقدام ویژه مالی (FATF) تصمیم گیری کند. البته این به معنای تصمیم گیری غیر کارشناسی نیست بلکه باید همه چیز بر اساس تجربه و وضعیت کشورمان آن هم به صورت سریع انجام شود./ایسنا

اخبار مرتبط

FATF  اصلاً سند،کنوانسیون یا معاهده نیست بلکه صرفاً یک «ترتیب مالی» است

امین زاده گفت: اگر کشوری، قانون جامع و مانعی در داخل خود برای مبارزه با فساد و پولشوی...

تلاش برای تصویب نشدنCFT و پالرمو موضع دشمنان را تقویت می‌کند

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای منتفی کردن کنوانسیون‌های مطرح در م...

برجام مرده و بهتر است دیگر سر این قبر روضه نخوانیم

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت:مجلس در مصوبه تخصیص ارز به کالاهای اساسی تمام ...

سردار علایی: اگر بخواهیم با نظام جهانی کار کنیم. چاره‌ای جز پذیرش اف‌ای‌تی‌اف نداریم

علایی گفت:  اگر عضو مجمع تشخیص بودم به اف‌ای‌تی‌اف رای مثبت می‌دادم.

دیدگاه خود را بنویسید