اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 06 فروردین 1398
06 اسفند 1397
13:55

بلاتکلیفی لوایح CFT و پالرمو تزریق بی ثباتی به کشور است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مجمع تشخیص مصلحت نظام خواست تا هرچه سریعتر تکلیف لوایح CFT و پالرمو مشخص کند.

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش سلام نو، مسعود گودرزی ، در واکنش به تمدید مهلت FATF به ایران برای خارج شدن از لیست سیاه گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران همکاری با جامعه‌ جهانی است اما برخی اقدامات منجر به بی اعتمادی ایران شده که نمونه بارز آن برجام است. علی رغم ۱۴ گزارش آژانس مبنی بر انجام تعهدات ایران، طرفین رفتارهایی را از خود نشان دادند که وجود ملاحظات و دغدغه‌هایی از سوی ایران طبیعی است.

وی ادامه داد: در وضعیت فعلی، جامعه جهانی از نیت جمهوری اسلامی ایران شناخت داشته و می‌داند قصد ایران همکاری است لذا مهلت چهار ماهه را لحاظ کرد تا این که هر دو طرف به نقطه سودمند برسند. کما این که نباید از نقش موثر دیپلمات‌ها غافل شد که توانستند برای بار دیگر مهلت FATF را تمدید کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع بندی گفت: باید در چنین فضایی تصمیم گیری شود چون ادامه وضعیت منجر به بی ثباتی و تزریق مسائل روانی به جامعه خواهد شد. لذا انتظار می‌رود مجمع تشخیص مصلحت هر چه سریع‌تر درباره‌ی تأیید یا رد دو لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) مورد تاکید گروه اقدام ویژه مالی (FATF) تصمیم گیری کند. البته این به معنای تصمیم گیری غیر کارشناسی نیست بلکه باید همه چیز بر اساس تجربه و وضعیت کشورمان آن هم به صورت سریع انجام شود./ایسنا

اخبار مرتبط

پیام توئیتری محسن رضایی در مورد پالرمو و FATF

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود نوشت : اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت در ش...

شرط مجمع برای تصویب FATF چیست؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرط این مجمع را برای تصویب لوایح بین الملی پالرمو و FATF ت...

دلیل مخالفت توکلی با FATF

احمد توکلی، نماینده سابق مجلس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از دلایل مخالفتش با تصویب ل...

آیا اصولگرایان پس از رد احتمالی FATF می‌توانند این چنین انقلابی و محکم از تصمیم خود دفاع کنند؟

امیدواریم آقایان مصباحی مقدم، احمد توکلی و دوستانشان نیز هفته بعد از رد FATF و پالرمو...

دیدگاه خود را بنویسید