اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
06 اسفند 1397
15:10

فروش آرشیو صدا و سیما از شایعه تا واقعیت !

یک عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما درباره فروش آرشیو این سازمان به یک شبکه فارسی زبان خارجی گفت: در طول دوره های مختلف آرشیو صدا و سیما توسط فردی فروخته شده و فرد دیگری آن را به خارج از کشور منتقل کرده است.
دلال فروش آرشیو صدا و سیما به شبکه فارسی‌زبان کیست؟/ روایت احسان قاضی‌زاده از دست‌های پشت‌پرده‌

به گزارش سلام نو، سید احسان قاضی زاده هاشمی درباره شایعه فروش آرشیو صدا و سیما به یکی از شبکه‌های فارسی زبان، گفت: گزارش‌هایی که به دست آمده نشان می‌دهد به صورت موضوعی آرشیو صدا و سیما به جاهایی داده شده است که آن‌ها به وسلیه فرد ثالثی از کشور خارج شده است نه به صورت مستقیم. در هر حالت سوءاستفاده‌هایی شده است و این موضوع را در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: هرچند که دقت می‌شود، اما در دوره‌های مختلف به صورت موضوعی و محوری از آغاز به کار صدا و سیما این اتفاقا افتاده و بسیار بد است. مدیران آرشیو صدا و سیما در طول دوران‌های مختلف بیایند و پاسخگو باشند. مراجع نظارتی و شورای نظارت هم ورود خواهد کرد.

یک عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاکنون چند نفر از مدیران صدا و سیما با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود کنارگیری کرده‌اند، بیان کرد: ۲۰۰ نفر از مدیران صدا و سیما با استفاده از قانون منع به کارگیری بازنشستگان جا به جا شده و ترک خدمت کرده‌اند؛ حدود ۲۰ نفر از مدیران باقی مانده‌اند که مدام‌العمر نیستند و در بازه زمانی از سمت خود کنار می‌روند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

اما و اگرهای مستند انقلاب 57

مدیر شبکه مستند اظهار کرد: اگر دقت کنیم در پایان این مستند از منابع زیادی از جمله AP...

دیدگاه خود را بنویسید