اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
07 اسفند 1397
18:50

بیانیه رهبر معظم انقلاب بسیار حکیمانه و با توجه به شرایط پیش روی جمهوری اسلامی ایران تبیین شده است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کشور نیازمند حضور جوانان در عرصه مدیریتی است اما این حضور آنها مشروط به داشتن فن و دانش و هوشیاری بالا است.

به گزارش سلام نو، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.
در بخشی از بیانیه حضرت آیت الله خامنه ای آمده است: جوانان باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرتهای گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ اسلامی بسازند.
آیت الله علی معلمی  در این باره اظهار داشت: بیانیه رهبر معظم انقلاب بسیار حکیمانه و با توجه به شرایط پیش روی جمهوری اسلامی ایران تبیین شده است.
وی با اشاره به تاکید رهبری انقلاب در بیانیه دوم بر نسل جوان، افزود: درست است که همه اقشار مختلف در پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشتند اما در حقیقت این پیروزی با با حضور مومنانه نسل جوان به دست آمد.
عضو مجلس خبرگان رهبری نسل جوان را نسل خط شکن و خطرپذیر دانست و یادآور شد: در عرصه دفاع مقدس هم این نسل جوان بود که با استقامت و پایداری و با تحمل همه سختی ها دفاع مقدس را به پیش برد و دشمن را به عقب راند.
معلمی با انتقاد از کسانی که تصور می کنند می توان کشور را به دست جوانان ناپخته داد، تصریح کرد: با توجه به شرایط امروز، کشور نیازمند حضور جوانان در عرصه مدیریتی است اما این حضور آنها مشروط به داشتن فن و دانش و هوشیاری بالا است.
وی تاکید کرد: امروز ما در کشور جوانان پخته، ورزیده و کارآزموده کم نداریم، نیروهای جهادی جوان فراوان هستند، و می شود از این قشر برای برون رفت این گرفتاری ها کمک گرفت.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیانیه گام دوم را پیش بردن کشور در ابعاد مختلف علمی دانست و اظهار داشت: اولین قدم در توسعه کشور، خوکفایی و گسترش دامنه دانش است.
معلمی با اشاره به توانمندی جوانان و نیروهای مسلح کشور، گفت: بیانیه گام دوم، بر سازندگی، پیشرفت و افزایش دامنه علم و دانش در ابعاد مختلف تاکید دارد.
وی تصریح کرد: بنابراین اگر به دنبال حفظ استقلال خود هستیم نباید نیازی به بیرون کشور داشته باشیم و این اقدام نیازمند اراده، برنامه ریزی و انگیزه است./یرنااخبار مرتبط

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

پاسداری از انقلاب اسلامی برجسته ترین عمل صالح است

نماینده ولی فقیه در سپاه  اظهار کرد: هویت سپاه پاسداران تغییر ناپذیر است.

ظریف: آنطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند جنگی در نخواهد گرفت

وزیر امور خارجه ایران افزود:  ما خواهان جنگ هستیم و نه کسی این تصور یا توهم را دارد ک...

با حکم رهبری؛ نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی منصوب شد

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با حکم مقام معظم رهبری منصوب...

دیدگاه خود را بنویسید