اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
07 اسفند 1397 07 اسفند 1397
19:30 19:30

دولت سامانه مردمی افشای مفاسد اقتصادی را سریعتر راه اندازی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم به مسئولان به دلیل وجود مفاسد اقتصادی در کشور بی اعتماد شده اند، لذا سامانه ای که دولت برای اعلام مفاسد پیشنهاد کرده باید هرچه سریعتر راه اندازی شود.

به گزارش سلام نو، شهاب نادری روز سه شنبه، افزود: باید شاهرگ های اصلی و بی‌نظمی در بازارهای مختلف شناسایی و با آنها برخورد شود، دولت باید سامانه مردمی افشای مفاسد اقتصادی را سریعتر راه اندازی کند.
نادری با اشاره به پیش بینی دولت برای راه‌اندازی سامانه ای برای اعلام مفاسد اقتصادی از سوی مردم، گفت: امروز مردم به مسئولان به دلیل وجود مفاسد اقتصادی در کشور بی اعتماد شده اند، لذا سامانه ای که دولت برای اعلام مفاسد پیشنهاد کرده باید هرچه سریعتر راه اندازی شود تا مردم مفاسد اقتصادی را گزارش دهند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سامانه مبارزه با مفاسد اقتصادی باید حق کشف برای مردم در نظر گرفته شود، افزود: این سامانه باید به طور دقیق موارد ارجاعی در خصوص مفاسد اقتصادی را مورد بررسی قرار دهد تا در این حوزه ضعیف کشی صورت نگیرد.
وی با تاکید بر اینکه باید شاهرگ های اصلی و بی‌نظمی در بازارهای مختلف شناسایی و با آنها برخورد شود، ادامه داد: مفاسد اقتصادی با استفاده از رانت به مردم فشار وارد می‌کند و به اعتماد عمومی آسیب می زند، لذا در نظر گرفتن حق کشف اقدام خوبی بوده که با اجرای آن مردم برای اعلام مفاسد انگیزه پیدا می کنند.
وی با بیان اینکه مردم تاثیر ارزهای دولتی که برای کالاهای اساسی تخصیص یافته را در زندگی خود احساس نمی کنند، افزود: تخصیص ارز دولتی باید شرایط بازار کالاهای اساسی را بهبود بخشد، اما تخصیص ارز ارزان به جای ارزانی کالاها برای مردم گرانی به همراه داشته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش نظارت بهترین راهکار مقابله با فساد و خشکاندن گلوگاه های فساد است و اگر نظارت های مستمر همگانی در کشور تقویت شود، ریشه های فساد و قاچاق کالا خشکانده می شود./ایرنااخبار مرتبط

icon news

وضع مردم چطور بهتر می‌شود؟

مصطفی داننده در یادداشتی درباره وضع کنونی معیشت جامعه نوشت: نه، این پول در زندگی مردم...

جایگاه بد ایران در شاخص‌های فساد

طبق اعلام یک اقتصاددان، ایران در شاخص‌های جهانی فساد جایگاه خوبی ندارد و ساده‌سازی قو...

دادگاه گوشت‌ های برزیلی وارد جلسه دوم شد

دادگاه رسیدگی به مفاسد و اخلال گران اقتصادی، دومین جلسه بررسی پرونده گوشت های برزیلی ...

لزوم تغییر نگاه واردات محور به اقتصاد

یک کارشناس اقتصادی اظهار کرد: متأسفانه می‌بینیم که افراد واردات‌چی دور دولت را گرفته‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news