اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
08 اسفند 1397
15:55

سفر اسد به ایران از دید رسانه های عربی

پایگاه خبری النشره لبنان نوشت: این سفر اولین سفر بشار اسد به تهران بعد از آغاز جنگ سوریه است و در راستای جشن گرفتن پیروزی مقاومت انجام شد زیرا ائتلاف تروریستی تلاش کرد تا نظام سوریه را ساقط کند و سوریه را به کشوری تابع واشنگتن تبدیل کند و پس از آن جمهوری اسلامی ایران را محاصره و به انزوا بکشند. بنابراین این سفر می‌تواند تعبیری واضح و روشن برای پیروزی ائتلاف سوری-ایرانی باشد که از ۴۰ سال پیش و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوجود آمده است و درحال تحقق پیروزی علیه دشمنان دو کشور هستند.
دیدار رئیس‌جمهوری سوریه با مقام معظم رهبری

به گزارش سلام نو، پایگاه خبری النشره در تحلیلی تحت عنوان" سفر اسد به ایران؛ تاج‌گذاری پیروزی مقاومت و شکست اهداف تروریست‌ها" با مهم توصیف کردن این سفر به تهران در این مرحله حساس نوشت: این سفر ضربه‌ای دردناک به ائتلاف آمریکایی- صهیونیستی- ارتجاعی عربی وارد کرد و یکی از اهداف مهم این ائتلاف که از بین بردن ائتلاف ایرانی_سوری از طریق تروریسم بود را شکست داد.

النشره می‌نویسد: همه می‌دانند که از همان ابتدای بحران سوریه، آمریکا تلاش کرد از طریق عربستان، بشار اسد را قانع کند تا از ایران دور شود و در مقابل، آمریکا اعتراضات علیه او را متوقف می‌کند و بقایش در حکومت را تضمین می‌کند. بشار اسد این پیشنهاد آمریکا که عربستان در آن میانجی‌گر بود را نپذیرفت به همین دلیل واشنگتن با همکاری بندر بن سلطان، رئیس وقت سازمان اطلاعات عربستان تصمیم گرفتند تا در سوریه هرج و مرج ایجاد کنند و نظام اسد را ساقط کنند، در این راستا آنها از تروریست‌های سرتاسر جهان حمایت مالی و تسلیحاتی کردند و از طریق خاک ترکیه، اردن و لبنان آنها را وارد سوریه کردند تا دولت ملی دمشق را ساقط کنند.

در ادامه آمده این مطلب آمده است: این سفر اولین سفر بشار اسد به تهران بعد از آغاز جنگ سوریه است و در راستای جشن گرفتن پیروزی مقاومت انجام شد زیرا ائتلاف تروریستی تلاش کرد تا نظام سوریه را ساقط کند و سوریه را به کشوری تابع واشنگتن تبدیل کند و پس از آن جمهوری اسلامی ایران را محاصره و به انزوا بکشند. بنابراین این سفر می‌تواند تعبیری واضح و روشن برای پیروزی ائتلاف سوری-ایرانی باشد که از ۴۰ سال پیش و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوجود آمده است و درحال تحقق پیروزی علیه دشمنان دو کشور هستند و این سفر به معنای تقویت روابط استراتژیک میان دو کشور است.

در این تحلیل آمده است که سوریه عمق استراتژیک ایران است و ایران نیز عمق استراتژیک سوریه و این دو کشور یعنی ایران و سوریه عمق استراتژیک مقاومت فلسطین و لبنان را تشکیل می‌دهند و با طرح آمریکا و صهیونیست‌ها برای از بین بردن قضیه فلسطین مقابله می‌کنند.

النشره در ادامه با اشاره به توصیف مقام معظم رهبری از بشار اسد که او را "قهرمان جهان عرب" خواند، نوشت: سفر بشار به تهران نشان دهنده صلابت او در مقابله با سخت‌ترین جنگ تروریستی در جهان است./ایسنا

اخبار مرتبط

اعتراف عجیب کیهان!

روزنامه کیهان که به شدت ضد مواضع دولت قلم می‌زند نوشت : استعفای ظریف با استقبال و ذو...

جنتی: خدا را شاکریم که ملت سوریه به مشکلاتش غلبه کرد

دبیر شورای نگهبان اظهار کرد: این دیدار بسیار موفق و شعف‌آفرین بود و اینکه رئیس‌جمهور ...

شاید عدم اطلاع از سفر اسد به ایران دلیل استعفاء ظریف باشد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اینکه گفته می‌شود استعفاء وزیر امور خارجه به دلی...

دیدگاه خود را بنویسید