اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
08 اسفند 1397
15:50

واکنش امیری به سخنان رئیس جمهور

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره صحبت‌های روز گذشته روحانی مبنی بر عدم مخالفت رهبری با لوایح چهارگانه، گفت: رئیس جمهور حرف بی‌دلیل و غیر مستند نمی‌زند.
حسینعلی امیری

به گزارش سلام نو، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت مبنی بر بی اطلاعی از نظر رهبری درباره لوایح چهارگانه، اظهار کرد: ما امیدواریم با توجه به ضرورت این لوایح در کشور، مجمع این لوایح را تصویب کند. رئیس جمهور هم حرف بی دلیل و غیرمستند نمی‌زند.

وی همچنین درباره اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر اینکه علاوه بر ظریف باید زنگنه هم از دولت برود، بیان کرد: در کشور ما دموکراسی برقرار است و نمایندگان حق سئوال و استیضاح دارند و دولت این حق را به رسمیت می‌شناسد. اظهارنظر یک نفر هم اظهار نظر کل مجلس نیست. ما از همکاری با نمایندگان مجلس راضی هستیم و هر وقت سئوال یا ابهامی به وجود آید وزرا در مجلس حاضر شده و نمایندگان را قانع می‌کنند.

امیری درباره اظهار خوشحالی برخی نمایندگان و چهره‌های سیاسی از استعفای ظریف تصریح کرد: ظریف انسانی مومن و دیپلماتی تواناست که صد در صد مورد اعتماد رئیس جمهور است. در زمان مذاکرات برجام هم دیدیم که رهبری با چه الفاظی درباره ظریف اظهارنظر کرده‌اند، ظریف سرمایه ملی برای کشور است و نظام و دولت علاقمندند که از خدمات وی بهره‌مند باشند. باید در اظهار نظرها دقت کرد که موجب خوشحالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و هیأت حاکمه آمریکا را فراهم نکنیم./ایسنا

اخبار مرتبط

حسینعلی امیری: اقدام علیه سپاه مربوط به محدوده جغرافیایی آمریکا است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:  دولت سیاست جدیدی را درباره با اف‌ای‌تی‌اف دنبال نمی‌ک...

امیری: تمامی اعضای دولت،‌ مسئولان و نیروهای مسلح در کنار مردم هستند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: استعفای رئیس جمهور اصلا مطرح نیست و تمامی اعضای دولت،‌...

امیری: دولت به هیچ وجه مردم سیل زده را تنها نمی‌گذارد

  معاون پارلمانی رئیس جمهور  گفت:امروز از سوی آقای روحانی در منطقه شعیبیه شوشتر حاضر ...

حسینعلی امیری: رییس جمهور با استعفای ظریف موافقت نمی‌کند

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهور همچنان امیدوار است روحانی با استعفای ظریف مخ...

دیدگاه خود را بنویسید