اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 05 فروردین 1398
08 اسفند 1397
15:50

واکنش امیری به سخنان رئیس جمهور

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره صحبت‌های روز گذشته روحانی مبنی بر عدم مخالفت رهبری با لوایح چهارگانه، گفت: رئیس جمهور حرف بی‌دلیل و غیر مستند نمی‌زند.

حسینعلی امیری

به گزارش سلام نو، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت مبنی بر بی اطلاعی از نظر رهبری درباره لوایح چهارگانه، اظهار کرد: ما امیدواریم با توجه به ضرورت این لوایح در کشور، مجمع این لوایح را تصویب کند. رئیس جمهور هم حرف بی دلیل و غیرمستند نمی‌زند.

وی همچنین درباره اظهارات کریمی قدوسی مبنی بر اینکه علاوه بر ظریف باید زنگنه هم از دولت برود، بیان کرد: در کشور ما دموکراسی برقرار است و نمایندگان حق سئوال و استیضاح دارند و دولت این حق را به رسمیت می‌شناسد. اظهارنظر یک نفر هم اظهار نظر کل مجلس نیست. ما از همکاری با نمایندگان مجلس راضی هستیم و هر وقت سئوال یا ابهامی به وجود آید وزرا در مجلس حاضر شده و نمایندگان را قانع می‌کنند.

امیری درباره اظهار خوشحالی برخی نمایندگان و چهره‌های سیاسی از استعفای ظریف تصریح کرد: ظریف انسانی مومن و دیپلماتی تواناست که صد در صد مورد اعتماد رئیس جمهور است. در زمان مذاکرات برجام هم دیدیم که رهبری با چه الفاظی درباره ظریف اظهارنظر کرده‌اند، ظریف سرمایه ملی برای کشور است و نظام و دولت علاقمندند که از خدمات وی بهره‌مند باشند. باید در اظهار نظرها دقت کرد که موجب خوشحالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی و هیأت حاکمه آمریکا را فراهم نکنیم./ایسنا

اخبار مرتبط

حسینعلی امیری: رییس جمهور با استعفای ظریف موافقت نمی‌کند

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهور همچنان امیدوار است روحانی با استعفای ظریف مخ...

امیری: فشار روی دولت بسیار زیاد است

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: فشار کار روی اعضای دولت بسیار زیاد است و عمده وق...

امیری: کشورهای اسلامی در قبال افراط گرایی‌هایی که زائیده تفکر دشمنان اسلام است با تدبیر عمل کنند

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نشست‌های گروه دوستی پارلمانی ایران و الجزایرس...

انتقاد معاون پارلمانی رییس جمهور از ادبیات برخی نماینده‌ها

حسینعلی امیری با بیان اینکه مردم ایران مودب و با اخلاق هستند،از گلایه برخی وزرا از ن...

دیدگاه خود را بنویسید