اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
08 اسفند 1397
15:45

فلاحت‌پیشه: بعد از استعفای ظریف دشمنان بیش از قبل شناسایی شدند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: در موضوع استعفای ظریف، جمهوری اسلامی ایران در یک گام جلوتر آن را حل کرد. این یکی از ویژگی‌های نظام ما است که اگر مشکلی در کشور به وجود می‌آید آن را با برداشتن یک گام رو به جلو حل می‌کند. نتیجه‌ استعفای ظریف هم هماهنگی بیشتر در سیاست خارجی، رفع گلایه‌ها و کدورت‌ها بود به عبارت دقیق‌تر می‌توان گفت نتیجه وحدت و انسجام بیشتر در سیاست خارجی شد.
حشمت الله فلاحت پیشه

به گزارش سلام نو، حشمت‌الله فلاحت پیشه  در واکنش به بازگشت ظریف به وزارت خارجه به دنبال رد تقاضای استعفای او از سوی رئیس جمهور گفت: خدا رو شکر که استعفای ظریف به گونه‌ای حل شد که مولفه‌های قدرت و امنیت ملی کشور را تقویت کرد.

وی با بیان اینکه «جریان‌های سیاسی در کشور برخورد منطقی و هوشمندانه با موضوع استعفای ظریف داشتند» گفت: سه جریان اصلی سیاسی در مجلس یعنی فراکسیون‌های ولایی، مستقلین و امید هم در موضوع استعفای ظریف مواضع منطقی و در راستای منافع ملی کشور اتخاذ کردند. حتی منتقدین به ظریف هم ضمن قدرشناسی بر لزوم حفظ ثبات در وزارت خارجه و ادامه مسئولیت وزیر خارجه تاکید داشتند.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: ‌در موضوع استعفای ظریف، جمهوری اسلامی ایران در یک گام جلوتر آن را حل کرد. این یکی از ویژگی‌های نظام ما است که اگر مشکلی در کشور به وجود می‌آید آن را با برداشتن یک گام رو به جلو حل می‌کند. نتیجه‌ استعفای ظریف هم هماهنگی بیشتر در سیاست خارجی، رفع گلایه‌ها و کدورت‌ها بود به عبارت دقیق‌تر می‌توان گفت نتیجه وحدت و انسجام بیشتر در سیاست خارجی شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «بعد از استعفای ظریف دشمنان بیش از قبل شناسایی شدند» افزود: موضع نتانیاهو نشان داد که چقدر دشمنان جمهوری اسلامی ایران از همدلی و هماهنگی دولت و ملت نگران هستند ما باید در ادامه راه با درک وضعیت کشور امور را به پیش برده و در آینده شاهد هماهنگی‌های بیشتر باشیم.

در آخرین ساعات روز دوشنبه ظریف با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از وزارت خارجه استعفا داد که این موضوع واکنش‌های متعددی در عرصه‌ داخلی و خارجی به دنبال داشت. امروز رئیس جمهور با استعفای ظریف مخالفت کرد و او به وزارت خارجه بازگشت./ایسنا

اخبار مرتبط

صادق خرازی از رایزنی با سلیمانی و ظریف می‌گوید

صادق خرازی گفت: من به دلیل رفاقتی که با آقایان ظریف و سردار سلیمانی دارم، با هر دو نف...

جزئیات استعفاء ظریف از زبان کاظم جلالی

کاظه جلالی اظهار کرد: در زمان اعلام استعفاء ظریف از آنجا که ما هم در صحن علنی مجلس ب...

اعتراف عجیب کیهان!

روزنامه کیهان که به شدت ضد مواضع دولت قلم می‌زند نوشت : استعفای ظریف با استقبال و ذو...

حرکت ظریف شاید تلنگری باشد برای آینده تا وزارت خارجه به جایگاه اصلی بازگردد

عضو فراکسیون امید اظهار کرد: وقتی وزیر خارجه به عنوان نماینده نظام در مذاکرات حضور م...

دیدگاه خود را بنویسید